pavasara-foto-majas-lapai10mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Par projektu “Abavas upes apsaimniekošanas pasākumi Kandavas novadā”20.09.2021

1a.jpg2020. gada 16. septembrī Kandavas novada dome saņēma Latvijas vides aizsardzības fonda lēmumu par projekta “Abavas upes apsaimniekošanas pasākumi Kandavas novadā”, Nr. 1-08/104/2020 apstiprināšanu. Projekta pieteikums tika iesniegts valsts budžeta apakšprogrammas 21.02.00 “Vides aizsardzības projekti” projektu konkursā vadlīnijas “Dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un aizsardzība” aktivitātē “Sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanas pasākumi Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās”.

Projekta mērķis ir nodrošināt labvēlīgus apstākļus ES nozīmes aizsargājamo biotopu pastāvēšanai un attīstībai. Lai mērķi sasniegtu nepieciešams veikt apsaimniekošanas, kopšanas pasākumus, lai uzturētu saldūdens biotopus labā stāvoklī, ko nav iespējams paveikt bez cilvēku līdzdalības, veicot pļaušanu, upju kopšanu un citus darbus.

Projekta ietvaros plānots veikt ūdensaugu pļaušanu un koksnes izvākšanu no upes, plānotie apsaimniekošanas darbi ieplānoti pamatojoties uz Abavas senlejas aizsardzības plānu. Pirms plānoto darbu uzsākšanas tika saņemts “Sugu un biotopu aizsardzības jomas eksperta atzinums” par ūdens augu pļaušanas un koku sagāzumu izvākšanas iespējamo ietekmi uz Eiropas Savienības aizsargājamo tekošo saldūdeņu biotopu 3260 Upju straujteces un dabisko upju posmi un retām un īpaši aizsargājamām vaskulāro augu sugām.

Projektā plānotās aktivitātes ir saskaņotas ar Dabas aizsardzības pārvaldi. Abavas upes ūdensaugu pļaušanas darbi tika uzsākti 2021. gada 16. septembrī, pļaušanas darbus plānots veikt līdz 30. septembrim.

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top