kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

ZANTES PAGASTA VĒSTURE


Zantes pagasts rakstos pirmo reizi minēts 1541. gadā. Pagasta teritorija sastāvējusi no diviem novadiem: Zantes (Santen) novada un Plāņu (Plahnen) novada. Katrā no tiem atradās pa muižai ar tādu pašu nosaukumu.

Plāņu muiža celta 19. gadsimta otrajā pusē kā Zantes barona Kniges vasaras rezidence. Pēc 1900. gada fon Knige pārdeva zemi 44 vācu kolonistiem. Viņiem bija arī sava pamatskola. 1939. gadā Zantes pagasts bija vienīgais Tukuma apriņķi, kurā dzīvoja visvairāk vācu tautības pārstāvju – 27% no kopējā pagasta iedzīvotāju skaita.

1945. gada 8. maijā Plāņu muižā latviešu 43. divīzijas komandieris, ģenerālis A. Kalniņš pieņēma vācu 24. kājnieku divīzijas komandiera, Baltijas vācieša ģenerālmajora fon Šulca kapitulāciju. Plāņu muiža aizgāja bojā, meliorācijas gaitā likvidējot visas apkārtējās saimniecības.

Zantes muižas pils celta 19. gs. pirmajā pusē klasicisma stilā. No 1925.gada Zantes muižas pilī izvietota Zantes skola, kas no 1953. - 1963. gadam bija vidusskola, bet vēlāk un arī tagad- pamatskola.

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top