kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgCeturtdiena 28.05.2020
Vilhelms, Vilis

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Svaigēšana ar Līgu Reiteri15.09.2015

14.septembra vakarā Kandavas novada amatnieku biedrībā pulcējās veselīga dzīvesveida piekritēji, lai uzklausītu zāļu sievas Līgas Reiteres ieteikumus par svaigēšanu, kā arī praktiski izmēģinātu dažas no svaigēdāju receptēm.

Pati L.Reitere atzīst, ka sevi nevar saukt par pārliecinātu svaigēdāju, jo uzturā lieto gan svaigu, gan termiski apstrādātu pārtiku, tai skaitā arī gaļu un zivis. Tomēr no šīs diētas viņa ir aizņēmusies dažus pamatprincipus, kas ļāvuši trīs mēnešu laikā atbrīvoties no 12 kg. Ar šiem un vēl citiem pamatprincipiem Līga labprāt dalījās nodarbības laikā:

.

  • Var ēst kad grib, ko grib un cik daudz grib- galvenais ir ievērot pareizu ēšanas secību: vispirms jāēd svaiga pārtika, kas nav termiski apstrādāta (svaigi augļi, dārzeņi, salātu lapas, ogas, ziedi u.tt.), pēc tam ēd vārītu vai tvaicētu ēdienu (vārīti dārzeņi, saknes, mīkstie sieri, maize), tad seko saldais ēdiens (pudiņš, saldējums, kūkas un bulkas), pēc saldā ēdiena tiek ēsts “smagais” ēdiens (olas, cietie sieri, piem., Krievijas, Holandes) un nobeigumā ēd gaļu bez piedevām.
  • Izvairīties no ēdieniem, kur ir kopā svaiga pārtika ar vārītu, piemēram, rosols.
  • Nakteņu dzimtas dārzeņi dod enerģiju naktij, tāpēc tos uzturā ieteicams lietot tikai cilvēkiem, kuri vēlu iet gulēt vai strādā nakts stundās. Nakteņi ir tomāts, paprika, kartupelis.
  • Lai svaigiem salātiem panāktu izteiktu garšas buķeti, ir jāievēro šādas proporcijas: 2 vienības salkanie un pliekanie dārzeņi un augļi - 1 vienība skābie dārzeņi, augļi un ogas- ½ mērvienības dārzeņi ar sūru garšu - ¼ mērvienības dārzeņi ar sīvu garšu. Ja tomēr salāti liekas par pliekanu, tad jāpievieno piparmētra, mārsils vai raudene, jo tie pastiprina un bagātina garšu.


Tikšanās notika Kandavas novada amatnieku biedrības projekta "Darām kopā Kandavā" ietvaros.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top