faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Latvijas jauniešiem ir „Spēks pateikt NĒ!” arī alkoholam02.05.2019

Alkohola lietošana ir izplatīts iedzīvotāju veselību ietekmējošs paradums Latvijā, kas skar ne tikai pieaugušos, bet arī pusaudžus.[1] Tāpēc Veselības ministrija ar kampaņu „Spēks pateikt NĒ!” aicina jauniešus atteikties un neuzsākt alkohola lietošanu.

Alkohola patēriņš valstī ir augsts, - vidēji viens iedzīvotājs no 15 gadu vecuma gadā patērē 12,6 litrus absolūtā alkohola, kas atbilst gandrīz 140 pudelēm vīna.[2]

Pēdējā gada laikā alkoholu lietojuši 77% piecpadsmitgadīgo jauniešu, bet pēdējā mēneša laikā - katrs ceturtais. Jauniešu augstā tolerance pret regulāru iedzeršanu, uzskatot, ka tā neatstāj ietekmi uz veselību, veicina kaitīgu paradumu izveidošanos un riskantu uzvedību.

printēt Lasīt visu ziņu

Nometņu organizatoriem jārēķinās ar stingrākām ugunsdrošības prasībām27.03.2019

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka šogad stājušās spēkā ugunsdrošības prasības attiecībā uz publiskajiem objektiem, ja tajos atbilstoši lietošanas veidam nav paredzēta cilvēku izmitināšana naktī, bet tas  tiks darīts un cilvēki nakšņos – objektā ir jābūt ierīkotai automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmai, balss izziņošanas sistēmai, evakuācijas ceļu skaitam un platumam jābūt atbilstoši izmitināto cilvēku skaitam, kā arī evakuācijas ceļam jānodrošina cilvēku drošu izkļūšanu no objekta.

Šobrīd daudzviet vietās, kur tiek organizētas diennakts nometnes, konkrētie objekti nav paredzēti cilvēku izmitināšanai naktīs un tajos nav ierīkota automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, kā arī balss izziņošanas sistēma. Ņemot vērā, ka pie VUGD vēršas daudzu nometņu organizatori, kuri diennakts nometnēm izmanto telpas, kuras ikdienā nav paredzētas nakšņošanai un nav aprīkotas atbilstoši Ugunsdrošības noteikumu prasībām, VUGD nevar saskaņot atļaujas nometņu organizēšanai.

printēt Lasīt visu ziņu

Sociālā darba loma sabiedrības pārmaiņu procesā19.03.2019

Marts pasaulē tiek atzīmēts kā sociālā darba mēnesis, savukārt marta trešajā otrdienā tiek svinēta starptautiskā sociālā darba diena.

Kāda pasaule būtu bez sociālajiem darbiniekiem?

 Tūkstošiem jauno ģimeņu nesatiktos ar bērniem, kurus tās varētu adoptēt. Cilvēki ar garīgām vai nopietnām cita veida saslimšanām, kā arī seniori būtu izolētāki, daudz vairāk bērnu būtu pakļauti nolaidībai no vecāku puses, vardarbībai ģimenē vai skolā. Ja nebūtu sociālo darbinieku, daudz vairāk cilvēku pasaulē ciestu badu. Cilvēki ar atkarībām grimtu dziļāk savās problēmās, iespējams, pat nespējot no tām izkļūt, Vārdu sakot, cilvēki, nonākot sarežģītās dzīves situācijās, kuras paši saviem spēkiem nespēj atrisināt, apdraudētu savu veselību un emocionālo funkcionēšanu. Tā visa rezultātā cilvēki nevarētu saņemt atbilstošus pakalpojumus, atbalstu un resursus, kuri viņiem ir tik ļoti vajadzīgi.

Sociālā darba pamatvērtība ir cilvēks, kurš pelnījis cieņpilnu attieksmi. Tieši sociālā taisnīguma principi neatkarīgi no tautības, sociālā statusa, seksuālās orientācijas, reliģiskās piederības vai citiem aspektiem, pasaulē tiek izmantoti par pamatu arī normatīvo aktu, pakalpojumu un atbalsta sistēmu veidošanai.

printēt Lasīt visu ziņu

Iedzīvotājus aicina pieteikties bezmaksas konsultācijām Advokatūras dienām visā Latvijā 28.02.2019

Desmitajās Advokatūras dienās uzmanība pievērsta nekustamā īpašuma jautājumiem

No 11. līdz 15. martam Advokatūras dienās iedzīvotāji varēs saņemt advokātu bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā. Advokatūras dienas notiek jau desmito gadu, un šogad īpaši uzmanība veltīta jautājumiem, kas saistīti ar nekustamo īpašumu, ar uzsvaru uz kopīpašumu, taču konsultācijas būs iespējams saņemt arī citās jomās. Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija mājaslapā www.advokatura.lv ir publiskojusi sarakstu ar Advokatūras dienu konsultāciju sniedzējiem un aicina iedzīvotājus pieteikties jau tagad.

printēt Lasīt visu ziņu

Par kādām vērtībām Eiropas vēlēšanās balsos Kandavas novads?06.02.2019

Latvijas novadu un pilsētu iedzīvotājiem šogad 25.maijā būs iespēja izlemt Eiropas nākotni, piedaloties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tajās katrs balsos par sev tuvām vērtībām. Par ko balsos Kandavas novads?

Eiropas vēlēšanu kustība šoreizesbalsošu.eu aicina Kandavas novada iedzīvotājus piedalīties interesantā aktivitātē – uzrakstīt, par kādām vērtībām (piemēram, cilvēktiesībām, tīru vidi, izaugsmi utt.) Tu balsosi Eiropas vēlēšanās šogad 25. maijā. Lai to izdarītu, vietnē ej.uz/soreizesbalsosu2019 jāieraksta viens vai divi vārdi – savas vērtības.

printēt Lasīt visu ziņu

Paziņojums par nekustamā īpašuma izsoli29.01.2019

Zemgales apgabaltiesas iecirkņa Nr. 104 zvērināta tiesu izpildītāja Zane Trasūne, prakses vieta Bauskā, Dārza ielā 12a, pirmajā izsolē pārdod nekustamo īpašumu Jaunpļavas, Vānes pagasts, Kandavas novads, kadastra nr. 90880050032. Nekustamais īpašums sastāv no zemes gabala 10,2 ha platībā. Piedzinējs- SIA SigalInkasso, Jaunciema gatve 271-4, Rīga.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina ziedot galda spēles SOS Bērnu ciematu ģimenēm un bērniem24.01.2019

Šī gada sākumā veiktais pētījums liecina, ka gandrīz 80% Latvijas ģimeņu mājās ir galda spēles. Taču pēdējos 6 mēnešos tās spēlējusi tikai puse no tām. Aptaujājot ģimenes, kuru īpašumā ir neregulāri izmantotas galda spēles par iespēju tās ziedot, 55% atzinusi, ka labprāt piedalītos labdarības akcijās. Apzinoties, ka Latvijā pastāv sabiedrības daļa, kurai nepieciešams atbalsts, Omniva Latvija sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju no 21. janvāra līdz 10. februārim organizē labdarības akciju SŪTI SPĒLES JAUNIEM UZVARĒTĀJIEM!. Tās ietvaros Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti ziedot galda spēles, kuras vairs netiek izmantotas, taču ir labā stāvoklī un spēlējamas (pilni komplekti).

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top