faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Pieaug ar apkuri saistītajos ugunsgrēkos bojāgājušo skaits28.11.2018

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija liecina, ka šogad ir pieaudzis ar apkures iekārtu nepareizu ekspluatāciju, bojājumu un to nepareizu izbūvi saistītajos ugunsgrēkos bojāgājušo skaits. Ja 2017.gadā ar apkuri saistītos ugunsgrēkos gāja bojā 18% no visiem bojāgājušajiem, tad šogad jau – 21%.

VUGD statistika liecina, ka šogad kopumā ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 67 cilvēki. Šiem traģiskajiem ar apkuri saistītajiem notikumiem raksturīgs tas, ka gandrīz visi bojāgājušie bija pensijas vecumā un ugunsgrēki lielākoties izcēlušies vēlā pēcpusdienā un vakarā, kad cilvēki virtuvē uz plīts gatavo vakariņas vai arī silda māju pirms došanās gulēt.

printēt Lasīt visu ziņu

Valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība04.10.2018

Juridiskās palīdzības administrācija informē iedzīvotājus par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņemšanas iespējām, nosacījumiem un kārtību.

            Valsts nodrošināto juridisko palīdzību civillietās un noteikta veida administratīvajās lietās (bāriņtiesas lēmuma par bērna tiesību un tiesisko interešu aizsardzību pārsūdzēšanas ietvaros) var saņemt persona, kura:

  • ieguvusi maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai, kādā fiziskā persona atzīstama par trūcīgu vai maznodrošinātu;
  • pēkšņi nonākusi tādā situācijā un materiālajā stāvoklī, kas tai liedz nodrošināt savu tiesību aizsardzību (stihisku nelaimju, nepārvaramas varas vai citu no personas neatkarīgu apstākļu dēļ);
  • atrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā.
printēt Lasīt visu ziņu

Par pastāvīgo iedzīvotāju skaitu un migrāciju Latvijā18.09.2018

Vēlamies informēt, ka Latvijas Pašvaldību savienība ir izstrādājusi aplikāciju, kurā var par ciemiem, pagastiem, novadu pilsētām, pašvaldībām apskatīties iedzīvotāju skaitu pa dažādām vecuma grupām un dzimumiem, kā arī vecumu struktūru un iedzīvotāju dinamiku. Dati ir par 2000., 2011., 2016., 2017. un 2018. gadu. Vecuma grupas ir šādas: 0-14, 15-24, 25-49, 50-64 un vismaz 65.

Ar aplikāciju un tās iespējām var iepazīties LPS informāciju sistēmā BLIS:

https://blis.lps.lv/lv/publikacijas/cita-veida-publikacijas/247-iedzivotaju-skaits

printēt Lasīt visu ziņu

Latvijā sākusies akcija “Dienas bez rindām”17.09.2018

Aicinot sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski – no 17. līdz 21. septembrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”. Akcija notiek jau piekto reizi un šogad tajā piedalās vairāk nekā 100 valsts un pašvaldību iestāžu un to filiāļu visā Latvijā.

Iniciatīvas mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē. Šogad akcija norisinās integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros. 

printēt Lasīt visu ziņu

OptiO optika dāvina studentiem brilles 04.09.2018

Uzsākot jauno studiju gadu, aicinām studentus pievērst pastiprinātu uzmanību savai redzei. Mācību procesā jauniešu acis tiek intensīvi piepūlētas, un laicīgi nereaģējot uz redzes problēmām, var tikt nopietni ietekmēta dzīves kvalitāte. Līdz pat 31. oktobrim studentiem, bez vecuma ierobežojuma, OptiO programmas ietvaros, ir iespēja saņemt brilles 50 eiro vērtībā bez maksas. OptiO sagādātajā dāvanā ietilpst briļļu ietvars cenā līdz 25 eiro, divas briļļu lēcas “Orma 15 UC” 25 eiro vērtībā un meistara darbs, kas ir bez maksas

Lai saņemtu bezmaksas brilles programmas ietvaros, OptiO veikalos studentiem nepieciešams uzrādīt izziņu no augstākās izglītības iestādes (ne vecāka par vienu mēnesi) vai derīgu studenta apliecību, vai derīgu starptautisko studentu karti ISIC. Tāpat līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam un oftalmologa vai optometrista izrakstītai briļļu receptei, kas nav vecāka par trīs mēnešiem. Redzi var pārbaudīt arī OptiO veikalu tīklā.

Šobrīd Latvijā ir 23 OptiO veikali, kas atrodas lielākajās pilsētās- Rīgā, Ogrē, Bauskā, Madonā, Talsos, Jelgavā, Liepājā, Jēkabpilī un Cēsīs. 

printēt

Aizsargājamās dabas teritorijās medīt ūdensputnus ar svina munīciju nav atļauts27.08.2018

Lai novērstu vides piesārņošanu, medījamo putnu un citu barības ķēdes posmu saindēšanos ar svinu, īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā ir noteikts aizliegums pīļu medībās izmantot svinu saturošu munīciju. Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk - Pārvaldes) inspektori visu ūdensputnu medību sezonu organizēs reidus, pievēršot šī nosacījuma ievērošanai pastiprinātu uzmanību.

Pīļu medībās tiek izšauts visvairāk skrošu, jo uz vienu putnu parasti tiek izšautas vairākas patronas. Putnam trāpa tikai dažas skrotis, bet pārējās sabirst zemē vai ūdenī. Putni daļu no šīm skrotīm notur par barību un apēd, kā rezultātā var notikt saindēšanās, ja munīcija satur svinu. Šādā veidā var tikt saindēti arī citi barības ķēdes posmi. Tāpat arī tiek piesārņota zeme un ūdens.

printēt Lasīt visu ziņu

Papildus informācija Kandavas pilsētas PII „Zīļuks” audzēkņu vecākiem!23.08.2018

Kandavas PII “Zīļuks” vadība informē, ka, iepriekš neparedzētu apstākļu dēļ, grupiņām „Zvaigznītes” un „Lācēni”, kurām uzturēšanās un mācības notiks Kandavas multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „Nagla” (Zīļu ielā 2), nodarbības šajās telpās sāksies ar 30.augustu. No 27.-29.augustam šo grupiņu audzēkņi tiek gaidīti K.Mīlenbaha vidusskolas telpās (Skolas ielā 10).

Pārējās grupiņas izmaiņas neskar un to audzēkņi mācības uzsāks no š.g. 27. augusta iepriekš norādītajās vietās:
- Grupas „Bitītes”, „Zaķēni”, „Zemenītes” un „Taurenīši” (5-6 gadīgie bērni) mācīsies K. Mīlenbaha vidusskolā un Sporta hallē;
- Grupas „Mārītes”, „Ežuki”, „Cālēni”, „Zvaniņi” un „Sprīdīši” uzturēsies un izglītosies Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma dienesta viesnīcā Nr.3.

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top