faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Bērnu drošība vasarā: pieci jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem31.05.2019

Pavisam drīz sāksies skolēnu brīvlaiks, tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību, lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm.

Ik gadu vasarā notiek vairāki nelaimes gadījumi. Aizvadītā gada statistika liecina, ka vasaras mēnešos atpūta pie ūdens traģiski beidzās 51 cilvēkam, to skaitā arī diviem bērniem, kuri noslīka. Savukārt 55 cilvēki, tostarp arī vairāki bērni, apmaldījās mežā un pašu spēkiem nespēja  no tā izkļūt.

Kopumā 2018.gadā ugunsgrēkos gāja bojā 81 cilvēks, no kuriem trīs bija bērni, cieta 302 cilvēks, no kuriem 23 bija bērni, bet izglābts tika 381 cilvēks, kuru skaitā 30 bija bērni.

 Kā uzvesties, atpūšoties pie ūdens?

Peldēties ieteicams tikai oficiālajās peldvietās (par to liecina zīme “Peldēties atļauts”). Ja tuvumā nav šādu peldvietu, tad tādās peldvietās, kuru krasts ir lēzens, ar cietu pamatu, bez lielas straumes un atvariem. Bērniem var ļaut rotaļāties ar piepūšamiem peldlīdzekļiem (riņķi, matracīši, bumbas u.c.), peldēties tik tālu, cik pieaugušais var labi redzēt un nepieciešamības gadījumā var ātri piesteigties palīgā. Visdrošāk būs, ja pieaugušais atradīsies ūdenī starp krastu un dziļumu. Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, obligāti jāvelk glābšanas vestes.

printēt Lasīt visu ziņu

Paldies novada uzņēmējiem par atbalstu svētkos!30.05.2019

Arī šogad Kandavas novada svētki notika ar mūsu novada uzņēmēju  atbalstu, kuri veltīja laiku un līdzekļus, lai svētki izdotos lieliski.

Piektdienas vakarā Bruņinieku pilskalnā izskanēja novada uzņēmēju dāvana savam novadam- koncerts “Tango Sin Quinto” ar Aiju Vītoliņu. To finansēja Kalnmuižas pils, SIA “M un V”, SIA “Saltums Kandavā “, SIA “Elmonte”, “Abas.lv”, Supo.lv, SIA “Ābols”, “Tēviņu mājas vīns”, SIA “Kandavas ceļi”, SIA “Silavas GAM”, SIA "Kārkliņi",  SIA “Eco wood factory” , Z/s “Griezes”, Pieabavas.lv

printēt Lasīt visu ziņu

Kandavas pilsētas bērnudārzā noslēgušies siltināšanas darbi

29.05.2019 10:30 - 12:00 kur : Kandavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde Zīļuks

Saulainā 29.maija rītā pie bērnudārzā “Zīļuks” visus tā apmeklētājus un viesus sagaidīja iestādes vadītāja un bērnudārza simbols – Zīļu vīriņš, un aicināja uz atklāšanas pasākumu, jo pēc intensīva darba Kandavas pilsētas bērnudārza siltināšanas darbi ir noslēgušies.

Pēc bērnudārza atjaunotās fasādes apskates un svinīgās uzrunas, Kandavas PII „Zīļuks” vadītāja Dina Tauriņa kopā ar  Kandavas novada domes priekšsēdētāju Ingu Priedi, būvuzraugu Nikolaju Zaičenko un SIA “Amatnieks” projektu vadītāju Arvi Lagzdiņu svinīgi pārgrieza atklāšanas lenti. Gandarījuma sajūtu un prieku par paveikto ikvienam klātesošajam pastiprināja bērnudārza audzēkņu sagatavotie priekšnesumi- skanīgās dziesmas un jautrās dejas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (76)

Zantē noticis otrais atklātais Galda hokeja turnīrs30.05.2019

27.maijā Zantes kultūras namā notika Otrais atklātais Galda hokeja turnīrs.

Dalībnieki sacentās pēc apļa spēles noteikumiem, izspēlējot spēles katrs ar katru. Par uzvarētājiem kļuva Māris Doniņš, Kristaps Doniņš un Rodrigo Puškins.

 Paldies visiem, kas piedalījās!

 

printēt

Apbalvo novada skolu audzēkņus un pedagogus par sasniegumiem aizvadītajā mācību gadā29.05.2019

28.maijā Kandavas kultūras namā uz apbalvošanas pasākumu pulcējās visu novada skolu audzēkņi un pedagogi. Tāpat kā katru gadu tika apbalvoti Kandavas novada izglītības iestāžu audzēkņi un pedagogi par sasniegumiem starptautiskās, valsts un reģionu olimpiādēs, mācību priekšmetu konkursos, skatēs, sporta sacensībās,, kā arī zinātniski pētniecisko darbu konferencēs 2018./2019. mācību gadā.

Audzēkņus un pedagogus un skolu vadību sveica Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, par to, ka viņi nes novada vārdu ne tikai pie mums novadā un Latvijā, bet arī aiz tās robežām ar savu uzcītību, talantu un gribasspēku. Priekšsēdētāja novēlēja visiem saulainu un skaistu vasaru, labi atpūsties, izvēdināt galvas un uzkrāt spēkus nākamajam mācību gadam.

Skolu direktori parakstījās Goda grāmatā, apbalvotie tika sumināti ar uzmundrinošu maršu un Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu priekšnesumiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (39) galerija (0) galerija (5)

Kandavas novada domes sēde notiks 30.maijā

29.05.2019 13:00
Kandavas novada ģerbonis

Kandavas novada dome

Kandavas novada domes sēde notiks š.g. 30.maijā plkst. 13:00 domes sēžu zālē. 

Darba kārtību skatīt šeit

Aicinām piedalīties projektā „PROTI un DARI!”28.05.2019

Kandavas novada dome aicina iesaistīties jauniešus vecumā  no 15 līdz 29 gadiem projekta "PROTI un DARI!" īstenošanā! Ja tu nemācies, nestrādā, neapgūsti arodu un neesi reģistrēts Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieks, tad projekta programmas vadītājs sastādīs tieši tev un tavām interesēm atbilstošu programmu.

Šī ir iespēja piedalīties jauniešu prasmju un motivācijas attīstīšanas projektā, ar kura palīdzību veiksmīgi izvēlēties savu izglītības virzienu, atrast savām vēlmēm piemērotu profesiju un darba vietu. Eiropas Sociālā fonda finansētais projekts “PROTI un DARI!”, Nr.8.3.3.0/15/I/001 ir unikāls ar to, ka katram projektā iesaistītam jaunietim tiek sniegts individuāls, tieši viņam domāts atbalsts. Balstoties uz jaunieša prasmēm, interesēm, iespējamiem attīstības virzieniem un vajadzībām, jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma, piedāvājot piemērotus atbalsta pasākumus.

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top