faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Vānes pagastā vērtē dižākās lauku sētas un darbīgākos novadniekus

17.07.2019 kur : Vāne, ciems

17.jūnijā konkursa “Diženi Kandavas novadā vērtēšanas komisija viesojās pie Vānes pagasta dižāko lauku sētu saimniekiem un darbīgākajiem novadniekiem.

Konkursam no Vānes pagasta tika pieteikti četri dalībnieki dažādās nominācijās: Zigrīdas un Leona Trusovu saimniecība “Jaunarāji” nominācijā “Dižākā lauku sēta”, Aivars Žiedas no “Kalnēniem” kā “Darbīgākais uzņēmums”, nominācijā “Vieta, kas jāredz”- “Smilgāju” māja, kurā saimnieko Aiga un Aigars Bitmaņi, kā arī daudzdzīvokļu māja Dzirnavu ielā 1, Vānē, pie kuras Baiba un Agris Baroni izveidojuši atpūtas stūrīti sev un mājas iedzīvotājiem.


printēt Lasīt visu ziņu galerija (104)

Skaistā piektdiena “Jaunarājos”09.07.2019

Piektdien, 2019.gada 7 jūnijā Vānes pagasta “Jaunarājos” Zelta kāzas svinēja Zigrīda un Leons Trusovi.

Mēs abas ar pagasta sociālo darbinieci Mudīti Ozolu tiekam mīļi sagaidītas ar mūzikas skaņām no dārza lapenītes.  Ir atbraucis un ar savu klātbūtni pagodinājis abu kāzu jubilāru kopīgs draugs, muzikants Ojārs no Salacgrīvas, jo, kā pastāsta gaviļnieki, vakarā būšot bērni, mazbērni, radiņi, draugi, tad jau dziedāšot un dejošot. Zigrīda un Leons ir smaidīgi un laimīgi, ka pagasta vadība atcerējusies viņus dzīves svarīgajā notikumā un priecīgi par to, ka nesam sveicienus arī Kandavas novada domes vārdā ar Goda apliecību, ziediem un dāvanām.

Kopā ar Zigrīdu un Leonu kavējāmies patīkamās atmiņās šķirstot kāzu albumu.

Toreiz, 1969.gada septītajā jūnijā, Pūcēs bija Aizupes ciema padome un abus laulāja Mirdza Mileika, bet par ciema sekretāri strādāja Rasma Finkenšteina. Jā, tajā gadā  daudzi laulājās arī pati Rasma ar savu draugu Osvaldu.

printēt Lasīt visu ziņu

Kapu svētki Kandavas novada kapsētās 2019.gada vasarā

03.08.2019 - 25.08.2019

3. augustā
Zemītes pagasta kapsētās 
15:00 Zemītes Pavārkalna kapsētā 
16:00 Grenču ciema Kanduru kapos

4.augustā
Vānes pagasta kapsētās:
15:30 Variebas kapsētā   
16:30 Aizupes kapsētā     

 

printēt Lasīt visu ziņu

Zelta spožums “Akācijās”05.06.2019

Pirms piecdesmit gadiem, 1969.gada 9.maijā Tukuma rajona Aizupes ciema izpildu komitejā “Jā” vārdu viens otram teica divi skaisti un satraukti jauni cilvēki- Rasma Lanka-Lange un Osvalds Finkenšteins, kļūstot par Finkenšteinu ģimeni.

2019. gada 9.maijā, viesojoties Vānes pagasta “Akācijās” pie Zelta kāzu gaviļniekiem, viņi atcerējās savu kāzu dienu kā dažādu notikumu pārpilnu. Iepriekšējā dienā bijis pamatīgs lietus un ceļš uz svinību vietu “Pupiķos” pāri laukam kļuvis par īstu dubļu jūru, Pūču ciemā pazudusi elektrība, daži no kāzu viesiem, čigānos ejot un vēloties līgavu nozagt, linu mārkā nejauši iebraukuši. Kāzas bijušas lustīgas, tā diena abiem labā atmiņā, uz pusdienlaiku noskaidrojies, saulīte uzspīdējusi, viss jau saplaucis, ziedējis.  Apprecējušies jau nopietnā vecumā, divdesmit sešos vai septiņos gados. Kāzās lūgto viesu bijis ap septiņdesmit, divas dienas svinējuši.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvaldes apmācības platību maksājumos

07.05.2019 09:30 kur : Kandavas novada dome, Vānes pagasta bibliotēka

7. maijā no plkst. 9:30 līdz 13:00 Kandavas novada domē un no plkst. 10:00 līdz 13:00 Vānes bibliotēkā notiks Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvaldes apmācības par 2019.gada aktualitātēm platību maksājumos, projektos un valsts atbalsta izmantošanā, kā arī tiks sniegtas konsultācijas par Platību maksājumu pieteikumu aizpildīšanu. 

Pārējā laikā par platību maksājumu aizpildīšanu var griezties Kandavas novada domē 205.kabinetā. Info pa tālruni 29186169

Regulators aicina Kandavas novada iedzīvotājus paust viedokli par gaidāmo siltuma tarifu

03.05.2019 12:00 kur : Kandavas kultūras nams

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) aicina Kandavas novada iedzīvotājus paust viedokli par SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu Kandavai, Vānes ciemam un Zantes ciemam. Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, Regulators organizē uzklausīšanas sanāksmi, kas notiks 2019.gada 3.maijā, plkst. 12:00, Kandavas kultūras namā Lielā ielā 28, Kandavā.

SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” Regulatoram ir iesniedzis siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu projektu Kandavai, Vānes ciemam un Zantes ciemam, kur gala tarifs noteikts 60,12 EUR/MWh. Tarifu projektā nav iekļauts pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

printēt Lasīt visu ziņu

Pavasara sakopšanas darbi novadā08.04.2019

Šogad Lielā Talka notiks 27.aprīlī un tajā iedzīvotāji aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk un tos arī šķirot. 

TALKAS DIENĀ TEV BŪS NEPIECIEŠAMI ATKRITUMU MAISI, KAS ŠOGAD IR BALTĀ UN ZILĀ KRĀSĀ . Šogad pirmo reizi Lielās Talkas pastāvēšanas laikā, mēģināsim šķirot atkritumus, respektīvi – Zilajos maisos lasīsim visa veida plastmasu, baltajos maisos visus pārējos atkritumus.

Ikviens, kurš jebkad piedalījies Lielajā Talkā, var patiesi lepoties, jo viņu darbs pamanīts un novērtēts arī ārpus Latvijas un kļuvis par iedvesmu citās pasaules valstīs. Pēc pirmās “Pasaules talkas”, kurā piedalījās 157 valstis un 18 miljoni iedzīvotāju, šogad janvārī Tallinā notika tai veltīta konference, kurā Latvijai tika pasniegta izcilības balva kā labākajai valstij, kur talkās gadu no gada iesaistās procentuāli visvairāk iedzīvotāju.

Kādi darbi plānoti mūsu novadā?

Kandavas novada domes izpilddirektors Egīls Dude:

Pašvaldības iestādes un uzņēmumi savu teritoriju sakopšanu veiks visā talkas nedēļas garumā. 16. aprīlī pašvaldības administrācija un deputāti organizē meža dienas, tās ietvaros tiks stādīts mežs pašvaldības īpašumos Kandavas pagastā. Tiek laipni aicināts jebkurš interesents.

27. aprīlī būs iespēja strādāt  pilsētas teritorijas sakopšanā, visi talkotāji  tiks nodrošināti ar talkas maisiem un saskaņotas talkošanas vietas. Tikšanās vieta nemainīga – pie autoostas plkst. 9:00. Talkošanas vietas aicinu pieteikt jebkuru iedzīvotāju pa tālruni 25652445. Tāpat to varat darīt oficiālajā Lielās talkas mājas lapā:  talkas.lv

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top