faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvaldes apmācības platību maksājumos

07.05.2019 09:30 kur : Kandavas novada dome, Vānes pagasta bibliotēka

7. maijā no plkst. 9:30 līdz 13:00 Kandavas novada domē un no plkst. 10:00 līdz 13:00 Vānes bibliotēkā notiks Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvaldes apmācības par 2019.gada aktualitātēm platību maksājumos, projektos un valsts atbalsta izmantošanā, kā arī tiks sniegtas konsultācijas par Platību maksājumu pieteikumu aizpildīšanu. 

Pārējā laikā par platību maksājumu aizpildīšanu var griezties Kandavas novada domē 205.kabinetā. Info pa tālruni 29186169

Regulators aicina Kandavas novada iedzīvotājus paust viedokli par gaidāmo siltuma tarifu

03.05.2019 12:00 kur : Kandavas kultūras nams

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) aicina Kandavas novada iedzīvotājus paust viedokli par SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu Kandavai, Vānes ciemam un Zantes ciemam. Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, Regulators organizē uzklausīšanas sanāksmi, kas notiks 2019.gada 3.maijā, plkst. 12:00, Kandavas kultūras namā Lielā ielā 28, Kandavā.

SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” Regulatoram ir iesniedzis siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu projektu Kandavai, Vānes ciemam un Zantes ciemam, kur gala tarifs noteikts 60,12 EUR/MWh. Tarifu projektā nav iekļauts pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

printēt Lasīt visu ziņu

Pavasara sakopšanas darbi novadā08.04.2019

Šogad Lielā Talka notiks 27.aprīlī un tajā iedzīvotāji aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk un tos arī šķirot. 

TALKAS DIENĀ TEV BŪS NEPIECIEŠAMI ATKRITUMU MAISI, KAS ŠOGAD IR BALTĀ UN ZILĀ KRĀSĀ . Šogad pirmo reizi Lielās Talkas pastāvēšanas laikā, mēģināsim šķirot atkritumus, respektīvi – Zilajos maisos lasīsim visa veida plastmasu, baltajos maisos visus pārējos atkritumus.

Ikviens, kurš jebkad piedalījies Lielajā Talkā, var patiesi lepoties, jo viņu darbs pamanīts un novērtēts arī ārpus Latvijas un kļuvis par iedvesmu citās pasaules valstīs. Pēc pirmās “Pasaules talkas”, kurā piedalījās 157 valstis un 18 miljoni iedzīvotāju, šogad janvārī Tallinā notika tai veltīta konference, kurā Latvijai tika pasniegta izcilības balva kā labākajai valstij, kur talkās gadu no gada iesaistās procentuāli visvairāk iedzīvotāju.

Kādi darbi plānoti mūsu novadā?

Kandavas novada domes izpilddirektors Egīls Dude:

Pašvaldības iestādes un uzņēmumi savu teritoriju sakopšanu veiks visā talkas nedēļas garumā. 16. aprīlī pašvaldības administrācija un deputāti organizē meža dienas, tās ietvaros tiks stādīts mežs pašvaldības īpašumos Kandavas pagastā. Tiek laipni aicināts jebkurš interesents.

27. aprīlī būs iespēja strādāt  pilsētas teritorijas sakopšanā, visi talkotāji  tiks nodrošināti ar talkas maisiem un saskaņotas talkošanas vietas. Tikšanās vieta nemainīga – pie autoostas plkst. 9:00. Talkošanas vietas aicinu pieteikt jebkuru iedzīvotāju pa tālruni 25652445. Tāpat to varat darīt oficiālajā Lielās talkas mājas lapā:  talkas.lv

printēt Lasīt visu ziņu

Ar optimismu pavasari sagaida Vānes pagastā08.04.2019

Ar pavasara pirmajiem vēstnešiem dzērvju klaigām un cīruļu dziesmu treļļiem, ar pirmo stārķi, kas pārlaidās pār Vāni, ar saulainu, cerīgu skatu ir sācies jauns pavasaris. Daba mostas, mēs mostamies, esam ar enerģiju piepildīti un ar apņēmību darboties. Ir jaunas idejas, ir savi  redzējumi un kā saku, darāmā Vānē netrūkst. Mūsu primārs uzdevums ir saglabāt  un uzturēt kārtībā to, kas jau izveidots. Un te būtu vietā teikt- Kādas mūsu iespējas, kādi mūsu resursi? Ko mēs gribam, jo tikai ar savu gribu, vēlmi vien nepietiek ir vajadzīgi resursi.

Domes sēdē 28.februārī apstiprināja 2019.gada budžetu, pastāstīšu par to, ko bijām ieplānojuši un kam līdzekļi ir apstiprināti tikai ar nelielu nobīdi, kas netraucēs veikt mūsu  galvenos ieplānotos darbus.

Esam uzsākuši veidot ziedu paklāju. Šo ziedu paklāju veidojam ar pirmajiem pavasarīgajiem sniegpulkstenīšu stādījumiem. Veidojam ar iedzīvotāju atbalstu atpūtas parkā “Spāres”. Šī ideja bija izauklēta gadu iepriekš un nupat sāk realizēties dzīvē.

Kandavas dome ir izstrādājusi jauku projektu, kur novada ļaudis vecumā 54+ brauc uz Kuldīgas peldbaseinu vienu reizi nedēļā vingrot. Pirmie grupas apmeklētāji bija no Vānes un Matkules. Cik daudz optimisma, pozitīvisma! Cik daudz jauku vārdu! Projekts izdevies! Paldies projekta vadītājai no Vānes iedzīvotājām!

printēt Lasīt visu ziņu

Sirds un asinsvadu slimību riska faktori

06.04.2019 14:00 - 16:00 kur : Vānes kultūras nams

6. aprīlī plkst. 14:00 Vānes kultūras namā notiks izglītojošs seminārs par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, kurus var novērst, lietojot atbilstošu uzturu. Semināru vadīs sertificēta uztura speciāliste, SIA Willow Med pārstāve Linda Rocēna. 

Sirds-asinsvadu slimību riska faktori – ko varam darīt, lai tās novērstu. Uztura loma sirds-asinsvadu slimību profilaksē un ārstēšanā:
-Kā uzturs var palīdzēt samazināt asinsspiedienu;
-Holesterīns – “labais un sliktais”. Vai visas taukvielas ir “sliktas”?;
-Uzturs, kas samazina infarkta un insulta risku.;
-Mīti par uzturu sirds-asinsvadu slimību gadījumā – vai tiešām jāatsakās no gaļas, olām un kafijas?;
-Praktiski padomi “sirdij draudzīgu” ēdienreižu plānošanā – produktu daudzveidība un gardas receptes.

Par paveikto 2018.gadā Vānes pagastā07.01.2019

Vānes pagasta ļaudīm aizvadītais gads bijis veiksmīgs

Ar mirdzošām svecīšu liesmiņām  eglītē, mēs šķīrāmies no vecā gadiņa. Kāds bija aizgājušais 2018.gads Vānes ļaudīm? Man bija žēl šķirties, jo gads bija labs. Ko tad labu paveicām. Realizējām dažādus projektus. Kandavas  novada Iespēju fonda ietvaros tika izstrādāts  projekts “Dari pats”, atjaunojām un labiekārtojām gājēju celiņu. Pateicoties Latvijas Politiski represēto apvienības finansiālajam atbalstam, labiekārtojām Politiski represēto piemiņas vietu. Ar LAD projekta palīdzību  un atbalstu tika izveidots bruģēts gājēju celiņš pie pagasta administratīvās ēkas. Veicām un joprojām turpinām veikt gaiteņa un ieejas fasādes remontu.

Par dalību konkursā ”Diženi Kandavas novadā 2018” Vānes pagasta pārvalde saņēma Pateicību un šeit sirsnīgus pateicības vārdus gribu teikt visiem, visiem maniem Vānes ļaudīm par atsaucību, par  mūsu kopdarbu. Māte Terēze vēstījusi, ka svarīgs nav mūsu padarītā darba lielums, bet gan mīlestības daudzums, ko ieliekam savos darbos, un mūsu darbā tika ielikts liels mīlestības daudzums. PALDIES!

Īsumā par to, ko domājam paveikt šogad. Brīvdabas estrādei nomainīsim grīdas segumu. Tiks veikts darbs pie Vānes pagasta ceļa Nr.5 (Vāne-Mehdarbnīcas- Bēlerti). Turpināsim darbu pie ielas apgaismošanas. Tāpat joprojām turpināsim veikt visus mazos un lielos  darbus, kas saistīti ar pagasta  labiekārtošanu, teritorijas appļaušanu, kopšanu.

Lai mums nezūd apņēmība, lai nepietrūkst enerģijas, lai viss, kas iecerēts īstenotos un lai mums Jaunajā gadā izdodas noķert izsapņotos sapņus! Paldies visiem-par sadarbību, par atbalstu, par labu vārdu!

Daina Priede, Vānes pagasta pārvaldes vadītāja

printēt

Notiks Vānes iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēde

04.04.2019 17:00

Vānes pagasta iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties Vānes pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēdē š.g. 4.aprīlī plkst. 17:00 Vānes kultūras nama kamīna zālē 2.stāvā.

Sapulcē tiks izskatīti sekojoši jautājumi:          
1. Par budžetu 2019. gadam;
2. Par veicamajiem darbiem Lielajā talkā;         
3. Par plānotajiem pasākumiem Vānes pagastā;         
4. Dažādi jautājumi.

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top