faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Kapu svētki Kandavas novada kapsētās 2019.gada vasarā

03.08.2019 - 25.08.2019

3. augustā
Zemītes pagasta kapsētās 
15:00 Zemītes Pavārkalna kapsētā 
16:00 Grenču ciema Kanduru kapos

4.augustā
Vānes pagasta kapsētās:
15:30 Variebas kapsētā   
16:30 Aizupes kapsētā     

 

printēt Lasīt visu ziņu

Zemītes baznīcā viesojas Rīgas Doma baznīcas draudzes koris28.05.2019

26.maija vēlā pēcpusdienā Zemītes baznīcā, ar garīgās mūzikas koncertu “ Sirds lūgšana”, viesojās Rīgas Doma baznīcas draudzes koris, kuru diriģē mūsu novadnieks Toms Kazimirisaņecs.

Turpat stundu garā koncertā izskanēja kristīgās dziesmas izcilā kora dziedājumā. Ļoti priecājamies un esam pateicīgi Zemītes un novada ļaudīm, kas veltīja laiku, lai apmeklētu šo brīnišķīgo koncertu, kas dziļi emocionāli uzrunāja klausītājus ar dvēselisko un skanīgo saturu. Liels paldies Doma baznīcas draudzes kora koristiem par  iespēju baudīt viņu māksliniecisko sniegumu.

 Īpašs paldies diriģentam- mūsu Tomam- par piedāvāto iespēju. Pēc koncerta sarunā Toms atklāja, ka tas bijis viņa sens sapnis, atvest uz Zemītes baznīcu, citas baznīcas kori, lai veltītu koncertu savai dzimtajai vietai un baznīcai. Lai arī šī viesošanās nebija īpaši plānota, jo koris pirms tam dziedāja Tukuma baznīcā un Tomam radās ideja viesošanos mūsu pusē papildināt ar vēl vienu koncertu, mēs, zemītnieki, bijām tikai ieguvēji. Vēlreiz praksē pārbaudījās vislabākais cilvēku uzrunāšanas veids- vienam caur otru, nedēļas laikā klausītāji tika uzrunāti un viņi atsaucās aicinājumam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Mēs arī piedalījāmies Tet Rīgas maratonā!22.05.2019

Zemītes Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Zemīte” un Pūres kultūras nama JDK “ Pūrenieks”  piedalījās 19.maija Tet Rīgas maratona Eiropas alejā, lai atbalstītu vairāk kā 35 tūkstošus skrējēju no 74 pasaules valstīm. 

Šogad dejotāju goda sardze norisinājās Eiropas Savienības zīmē un maratona posms pie Brīvības pieminekļa tika nosaukts par Eiropas aleju. Balstoties uz pagājušā gada pieredzi jau zinājām, ka tas ir pozitīvs un emocijām bagāts pasākums, tāpēc šogad, saņemot uzaicinājumu no organizētājiem, pucējāmies tautas tērpos un devāmies uz Rīgu. Siltais un saulainais laiks mūs lutināja ar savu pavasarīgo saules vitamīnu devu, bet visvairāk mūs priecēja maratona dalībnieku pozitīvisms un dzīvesprieks. Mēs jutāmies vajadzīgi viņiem, jo to saulaino smaidu daudzumu, kuru saņēmām no skrējējiem un silto roku piesitienu jūru, nevar izpaust vārdos un aprakstāmās emocijās. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Zemītes bērnudārza pirmsskolnieki šogad atkal viesojās Pastariņa muzejā21.05.2019

Zemītes bērnudārza piecgadniekiem un sešgadniekiem ir iedibināta jauka tradīcija, katru pavasari viesoties Pastariņa muzejā Zentenē.

Nu jau divpadsmito gadu, kā pēc sarunas ar Pastariņu mājas galveno saimnieci Sanitu Ratnieci  izrēķinājām, Pastariņa muzejs maija vidū uzņem viesos savus mazos draugus.  Tā ir tradīcija ar senām saknēm, kura radās pirmsskolas vecuma bērnu deju pulciņu sadraudzības rezultātā. Šis pasākums ir ļoti gaidīts un iepriecinošs, jo mazie dalībnieki ar nepacietību gaida pavasari un braucienu, bet tie, kas ir izauguši pa šiem gadiem, atceras viesošanās reizes ar pozitīvām emocijām. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Pavasara sakopšanas darbi novadā08.04.2019

Šogad Lielā Talka notiks 27.aprīlī un tajā iedzīvotāji aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk un tos arī šķirot. 

TALKAS DIENĀ TEV BŪS NEPIECIEŠAMI ATKRITUMU MAISI, KAS ŠOGAD IR BALTĀ UN ZILĀ KRĀSĀ . Šogad pirmo reizi Lielās Talkas pastāvēšanas laikā, mēģināsim šķirot atkritumus, respektīvi – Zilajos maisos lasīsim visa veida plastmasu, baltajos maisos visus pārējos atkritumus.

Ikviens, kurš jebkad piedalījies Lielajā Talkā, var patiesi lepoties, jo viņu darbs pamanīts un novērtēts arī ārpus Latvijas un kļuvis par iedvesmu citās pasaules valstīs. Pēc pirmās “Pasaules talkas”, kurā piedalījās 157 valstis un 18 miljoni iedzīvotāju, šogad janvārī Tallinā notika tai veltīta konference, kurā Latvijai tika pasniegta izcilības balva kā labākajai valstij, kur talkās gadu no gada iesaistās procentuāli visvairāk iedzīvotāju.

Kādi darbi plānoti mūsu novadā?

Kandavas novada domes izpilddirektors Egīls Dude:

Pašvaldības iestādes un uzņēmumi savu teritoriju sakopšanu veiks visā talkas nedēļas garumā. 16. aprīlī pašvaldības administrācija un deputāti organizē meža dienas, tās ietvaros tiks stādīts mežs pašvaldības īpašumos Kandavas pagastā. Tiek laipni aicināts jebkurš interesents.

27. aprīlī būs iespēja strādāt  pilsētas teritorijas sakopšanā, visi talkotāji  tiks nodrošināti ar talkas maisiem un saskaņotas talkošanas vietas. Tikšanās vieta nemainīga – pie autoostas plkst. 9:00. Talkošanas vietas aicinu pieteikt jebkuru iedzīvotāju pa tālruni 25652445. Tāpat to varat darīt oficiālajā Lielās talkas mājas lapā:  talkas.lv

printēt Lasīt visu ziņu

"Sirds un asinsvadu slimību riska faktori" Zemītē

06.04.2019 17:00 - 19:00 kur : Zemītes tautas nams

6. aprīlī plkst. 17:00 Zemītes Tautas namā notiks izglītojošs seminārs par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, kurus var novērst, lietojot atbilstošu uzturu. Semināru vadīs sertificēta uztura speciāliste, SIA Willow Med pārstāve Linda Rocēna.


Sirds-asinsvadu slimību riska faktori – ko varam darīt, lai tās novērstu. Uztura loma sirds-asinsvadu slimību profilaksē un ārstēšanā:
-Kā uzturs var palīdzēt samazināt asinsspiedienu;
-Holesterīns – “labais un sliktais”. Vai visas taukvielas ir “sliktas”?;
-Uzturs, kas samazina infarkta un insulta risku.;
-Mīti par uzturu sirds-asinsvadu slimību gadījumā – vai tiešām jāatsakās no gaļas, olām un kafijas?;
-Praktiski padomi “sirdij draudzīgu” ēdienreižu plānošanā – produktu daudzveidība un gardas receptes.

Priecājamies par Zemītes pagasta bibliotēku!05.04.2019

 4. aprīlī Zemītes pagasta bibliotēkas vadītāja Solvita Kalinjuka un pārējo mūsu novada bibliotēku vadītāji piedalījās izglītojošā seminārā "Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši", kas notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā.

Šajā seminārā Solvita Kalinjuka prezentēja tēmu: Pilsonības līdzdalība Kandavas novada Zemītes pagasta bibliotēkā.

Kopumā semināra tika prezentētas sekojošas tēmas: 

 - IFLA un ārvalstu bibliotēku aktivitātes ilgtspējīgas attīstības mērķu jomā 

- Bibliotēku loma ilgtspējīgas attīstības mērķu veicināšanā: Rīgas Centrālās bibliotēkas 

 - Ilgtspēja saruna. Bibliotēka iesaistās. Valmieras bibliotēkas pieredze. 

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top