faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Vai Kandavas novadam vajadzīga Administratīvi teritoriālā reforma (ATR)13.05.2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums paredz atjaunot bijušās Talsu un Tukuma rajona robežas, kādas tās bija 70. un 80. gados. Tas nozīmētu, ka Talsu novadam tiktu pievienots Dundagas, Rojas un Mērsraga novads, bet Tukuma – Kandavas, Engures un Jaunpils novads.

Savu viedokli pauž Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede:

“Jāatgādina, ka Kandavas novads, jeb pilsēta ar lauku teritoriju tika izveidota jau 1996. gadā, apvienojoties Kandavai ar Kandavas un Cēres pagastu. 1997. gadā klāt tika pievienoti arī Matkules un Zemītes pagasti, bet 1999. gadā oficiāli tika apstiprināts nosaukums – Kandavas novads, kurš bija pirmais novads Latvijā. Kāpēc mums jāizvēlas tieši šāds modelis, mehāniski pārzīmējot robežas iepriekšējā rajona mērogā? 50. gados bija Kandavas rajons, pirms tam esam bijuši Talsu apriņķī. Tikpat labi mēs varbūt mēs varam atjaunot Kandavas rajona robežas?! Lai gan Kandava nav nacionālās attīstības centrs, šeit ir pieejami visi pakalpojumi, kas atbilst pašvaldību noteiktajām funkcijām. Varbūt jāsāk valstij ar sevi un jāsakārto sadrumstalotā karte, kurā, piemēram, Kandavas novads atrodas visur… teritoriāli viennozīmīgi Kandava ir Kurzemē, bet vienlaikus tā ir Zemgales vēlēšanu apgabalā, Rīgas Plānošanas reģionā, LAD pakalpojumus saņem Talsos, Biznesa inkubators – Jūrmalā, galvenais Valsts policijas iecirknis atrodas Jelgavā, tāpat Dienvidu elektriskie tīkli, kas sniedz pakalpojumu mūsu novadam atrodas Jelgavā. Ir apgrūtinoši, ka esam visur. Ja esam Kurzeme, tad gan vēlēšanu apgabalam, gan plānošanas reģionam, gan citiem pakalpojumiem vajadzētu būt vienuviet.

printēt Lasīt visu ziņu

Dabas mīļotāju un tūrisma sezona ir sākusies13.05.2019

Līdz ar saules stariem ir modusies daba un cilvēki ir sākuši rosīties. Pēc Lielās pavasara talkas, ir sakoptas mūsu novada skaistās vietas, lai varam pienācīgi gaidīt ciemos viesus. 1. maijā tradicionāli ir iesākusies tūrisma sezona, un arī šogad tā sākās ar stādu tirdziņu Bruņinieku pilskalna pakājē un Gliemeža modināšanu, kas veidots iepriekšējo gadu mākslas plenērā un nu vietu atradis skvērā pie mozaīkas sienas. Neskatoties, uz gandrīz neiespējamo, esam panākuši, ka tradicionāli arī šogad maijs iesākas ar kartinga sacensībām Kandavas kartodromā. Jātur vien īkšķi, lai veselais saprāts uzvar, un trases darbība atkal nebūtu jāpārtrauc.

Maijs ir arī Mākslas un patriotu mēnesis. Priecājamies, ka tieši 4. maijā, dienā kad Latvija atzīmē Neatkarības deklarācijas pasludināšanu, mēs uzņēmām novada saimē 60 aizvadītajā gadā dzimušos bērniņus, un tradicionāli klājām Balto galdautu uz kopīgā saimes galda. Gribu novēlēt visiem novada iedzīvotājiem saglabāt sirdīs mīlestību pret savu valsti un piederības sajūtu savam novadam, neskatoties uz iespējamajām piespiedu reformām, kad var nākties mainīt novada robežas un zaudēt savu identitāti, kļūstot par pilienu jūrā.

printēt Lasīt visu ziņu

Galvenais kopdzīvē- mierīga līdzāspastāvēšana13.05.2019

12.aprīlī kopā ar novada domes priekšsēdētājas vietnieci Gundu Cīruli un dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Maiju Zariņu viesojāmies pie tās dienas Zelta kāzu gaviļniekiem Guntas un Edgara Insbergiem Jaunkandavā.

Diena bija vējaina, saulīte arī vairāk ar zobiem, turpat blakus mājai aiz žoga stārķu pāris  piepravīja ligzdu šāgada perējumam, kad zelta pāris veda rādīt Edgara roku darbu- paša gatavotu galdu un solus dārza lapenītē. Darbošanās ar koku ir Edgara vaļasprieks jeb hobijs jau daudzu gadu garumā, kopš aiziešanas pelnītā atpūtā.    

 Iepazinušies Gunta un Edgars, pateicoties Edgara bērnības dienu kaimiņienei Vijai, kas savukārt bijusi Guntas klasesbiedrene. Edgars nācis no Bēnes un Kandavā nokļuvis sešdesmito gadu sākumā, kad iestājies Kandavas lauksaimniecības tehnikumā. Bijusī kaimiņiene Vija ar ģimeni pēc atgriešanās no izsūtījuma Sibīrijā, dzīvojusi Kandavā, Edgara un viņas vecāki turpinājuši draudzēties. Kādā no Vijas rīkotajām skolasbiedru ballītēm, uz kurām tika aicināti arī tehnikuma puiši, abi ar Guntu iepazinušies.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Vislielākais gandarījums, ja patīk citiem13.05.2019

Kandavas novada Kultūras un sporta pārvaldes un domes rīkotajā Lieldienu zaķu konkursā galveno balvu ieguva SIA „Kandavas ceļi” pārstāvis Rinalds Šmēls.

Piedāvājam sarunu ar Rinaldu Šmēlu.

Šogad pirmo reizi Kandavas pakalnos un skvēros pirms Lieldienām parādījās dažādi zaķi, priecējot pilsētniekus un viesus, un tā dažādojot Kandavas vizuālo tēlu. Pastāsti, kā tev radās ideja piedalīties „Zaķu festivālā” un kā izlēmi, kāds būs zaķa vizuālais tēls?

Ideja īstenībā radās pateicoties priekšniekam Ivaram Marašinskism, bez viņa laikam nekas nenotiktu. Ivars uzrunāja mani, sakot, vai negribu zaķi uztaisīt, zinādams, ka es šādā virzienā mēdzu darboties. No sākuma nesapratu, vai viņš joko, kas par zaķi?! Ivars paskaidroja, ka Kandavā būšot Lieldienu zaķu festivāls, vajadzētu piedalīties un kaut ko uzveidot. Vispirms tapa skices, bija vismz kādi piecpadsmit, divdesmit dažāda veida zaķu. Sākumā jau bija doma par Disneja Zaķi- Disneja multfilmu kopiju, tādu ar lielām ausīm, kas sēž uz liela kluča un tur klēpī lielu grozu ar olām. Šāds zaķis ļoti patiktu bērniem un arī pieaugušajiem, visi pazīst un mīl Tomu un Džeriju un citus multfilmu varoņus.

printēt Lasīt visu ziņu

8. maija pieredzes brauciens pa Kurzemi08.05.2019

Kandavas informācijas centrs ar uzņēmējiem un interesentiem 2019. gada 8. maijā devās pieredzes braucienā pa Kurzemi - Kuldīgu, Snēpeles pagastu un citām vietām. 

Apmeklējām Kandavas novada viesu namu "Ružas" un izstaigājām stāvās Amulas krasta taku. Pēc tam pēc aktīvas rīta rosmes devāmies uz Kuldīgu, kur kafejnīcā Rezidence "Kafē" pie Ventas mūs viesmīlīgi sagaidīja bijušais kandavnieks Aigars, pastāstot par darbošanos savā uzņēmumā, kas īsā laikā kļuvis ļoti iecienīts. Iemalkojām gardo kafiju, lati un citus gardumus, un devāmies uz Kuldīgas Restaurācijas centrs. Kuldīgas domes Restaurācijas centrā uzklausījām kuldīdznieku pieredzi saglabājot un atjaunot, ieinteresējot un atbalstot savus iedzīvotājus Kuldīgā saglabāt seno vecpilsētu. 

Tālāk devāmies uz Mazsāliju muižu, kur audzē foreles un dambriežus, piedāvā naktsmītnes. Saimnieks cienāja un piedāvāja iegādāties, pašu ražotus, eksotiskus stiprus alkoholiskus dzērienus. Tāpat mūs cienāja ar gardām uzkodām un pastāstīja arī citas aizraujošas lietas. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (38)

Mākslas diena galerijā "Vējspārns"

09.05.2019 15:00 kur : Vējspārns, galerija

9.maijā Kandavā kultūras nama izstāžu  zālē "Vējspārns"  pēc piecu vai sešu gadu pārtraukuma atkal notika Mākslas diena. Latvijā Mākslas dienai ir senas tradīcijas, mākslinieki, kas piedalījās pasākumā "Vējspārnā" atcerējās, ka tās pirmoreiz notikušas tālajā 1977.gadā Jāņa sētā. 

Kādreiz Kandavā šajā dienā notika plašāki pasākumi, izstādes, instalācijas ielās, tās bija arī kuplāk apmeklētas, toreiz notika arī jautrības stafetes jeb sacensības starp darba kolektīviem ar sporta un mākslinieciskiem elementiem. Šoreiz, kā sacīja galerijas vadītāja Ilzīte Grinberga, viņa tikai vēlējusies iekustināt pilsētas jaunatni, ar domu, lai viņi zina, ka Kandavā ir divas izstāžu zāles- kultūras namā un novada muzejā, kuras viņi jebkurā laikā var apmeklēt un baudīt mākslu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (33)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top