faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Vai esam pārmaiņu priekšā?06.08.2019

Vasara savas saulainās un reizēm netik saulainās dienas vērš uz rudens pusi, tādēļ jāsteidz paveikt darbus, kas darāmi vasarā. Ir iesākušies ūdenssaimniecības sistēmas paplašināšanas būvdarbi, kanalizācijas un ūdensapgādes tīklu izbūvei Kandavā. Darbi plānoti tā, lai netraucētu satiksmi uz skolu. Projekts noslēgsies 2020. gada pavasarī. Septembrī promenādes rotaļlaukums iegūs jaunu aprīkojumu, savukārt, vecais tiks demontēts un uzstādīts kādā no daudzdzīvokļu māju pagalmiem. Visbeidzot esam sagaidījuši Cēres ceļa būvniecības darbu noslēgumu un ir gandarījums par paveikto! Turpinām izcīnīt ceļa uz Saldu asfaltēšanu, un ja ļoti grib, tad arī izdodas!

Esam pamanīti Latvijā un pasaulē ar savu vecpilsētas šarmu un gleznaino apkārtni, lauku viesmīlīgajām sētām, pilīm un muižām, tāpēc jo īpaši jāpiedomā pie aktīvā tūrisma piedāvājuma. Jauna slota tīri slauka, jaunie Tūrisma informācijas centra speciālisti strādā pie jaunu maršrutu izveides ģimenēm ar bērniem, ķērušies klāt Čužu purva takas uzlabošanai, lai nebūtu jākaunas, ka takas apmeklētāji maldās pa neizbrienamām vietām. Cenšamies uzpost arī pilsētas fasādes, un pateicoties labvēlim, īstenam sava novada un Latvijas patriotam, iegūsim apgleznotas sienas vēl trīs vecpilsētas ēkām. Drīzumā uzsāksies darbi arī pie Pulvertorņa jumta remonta un laivu piestātnes pie Abavas tilta ierīkošanas. Mums prieks par sava novada ļaužu čaklumu un radošumu. Viesojoties novadā un vērtējot mūsu pagastu un pilsētas sakoptākās sētas, darbīgākos uzņēmējus un radošākos cilvēkus, izjūtam viņu mīlestību pret darbu, vēlmi dzīvot skaistāk un labāk, gūstam pozitīvas emocijas un prieku.

printēt Lasīt visu ziņu

Teniss mani notur pie veselības!06.08.2019

No 29.jūnija līdz 6.jūlijam Ungārijas pilsētā Budapeštā norisinājās Eiropas veterānu čempionāts galda tenisā, kurā labu sniegumu uzrādīja kandavniece Austra Birzniece.

Sieviešu dubultspēlēs 70+ grupā, Austra kopā ar Karine Seyranyan no Vācijas ieguva augsto otro vietu gandarījuma turnīrā.

Piedāvājam interviju ar Austru Birznieci.

Droši vien daudziem kandavniekiem, izlasot šo ziņu, bija liels pārsteigums, ka tu tik aktīvi nodarbojies ar sportu, precīzāk galda tenisu?!

Jā, dažs labs nāca man klāt, vaicājot, kādu piķi tad es par šo uzvaru esmu dabūjusi. Man uz to bija atbilde un pretjautājums- piķi nedabūju, bet vai zināt, cik es iztērēju, lai uz šo čempionātu aizbrauktu?!

Galda teniss jeb pingpongs ir viens no populārākajiem sporta veidiem pasaulē, kā arī jaunākais no pasaulē pazīstamākajiem sporta veidiem. Cik gadus tu jau nodarbojies ar pingpongu?

Jāsaka tā, kad mēs bijām mazi, tēvs mums Valdeķos, kur tolaik dzīvojām, uztaisīja no koka galdu, tīkliņa vietā salika ķieģeļus un no finiera izgrieza lāpstiņas. Neatceros, kur un kā, bet dabūjām vienu tenisa bumbiņu, tā pat vairs nebija tenisa bumbiņa, bet Ago līme, jo tolaik visu līmēja ar šo līmi. Spēlējām četratā, skrējām ap to galdu, kas stāvēja laukā saulē un lietū, bijām ap galdu visriņķī ieskrējuši dziļu bedri. Vēl atceros, ka reiz Aizdzires skolā, kāds jautāja, kurš zina, kas ir galda teniss. Es sacīju, ka zinu. Vai tev rakete ir? Sacīju, ka ir, bet ar to nevar spēlēt ārpus mājas. Tad man iedeva raketi un piedalījos sacensībās Kandavas internātskolā. Atklāti jāsaka, biju riktīgs zābaks, pat neatceros, kā mums tur gāja… un ar to arī viss toreiz izbeidzās.

printēt Lasīt visu ziņu

Ar 1.augustu stājas spēkā jaunā apsaimniekošanas maksa01.08.2019

SIA AAS “Piejūra”  atgādina ka, kā jau iepriekš tika izziņots, 27. jūnijā, līdz ar pēdējo pašvaldības domes sēdi, tika pieņemts lēmums, mainīt nešķirotu sadzīves atkritumu (NSA) apsaimniekošanas maksu, kas stājas spēkā šodien (2019. gada 1. augustā).

No 1. augusta NSA apsaimniekošanas maksa ir 15,90 EUR/m3 (ar PVN).

Apsaimniekošanas maksas palielināšanās neietekmēs iepriekš noslēgto līgumu darbību!

printēt Lasīt visu ziņu

Bez strīdiem jau neviens neiztiek!06.08.2019

19.jūlijā viesojāmies Vānes pagasta “Pērlēs”, kur zelta kāzu jubileju svinēja Ligita un Uldis Ezerkalni.

Pēc 50 kopdzīves gadiem pāris, svinīgā ceremonijā atjaunoja laulību solījumus, solot viens otram mīlestību, uzticību un cieņu. Ezerkalnu ģimeni nozīmīgajā dienā sveica Kandavas novada domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule un Kandavas novada Vānes pagasta pensionāru biedrības “Vānes mežrozīte” vadītāja Vija Dembovska. 

Kur esat dzimuši, auguši?

Ligita: Esmu aizupniece, te piedzimusi, uzaugusi. Visu mūžu esmu nodzīvojusi Aizupes pagastā. Liepniekos esmu piedzimusi, vēlāk ģimene pārcēlās dziļāk laukos uz Āķibiem, līdz 1985. gadam, kad pārcēlāmies uz šo māju.

Uldis: Esmu dzimis Valdeķos, tur arī skolu pabeidzu. Astoto klasi Zemītē. Tad aizgāju uz Cīravu, tur nomācījos gadu. Devos armijā, bet no armijas atnācu te.

printēt Lasīt visu ziņu

Kad dāvanai pazudusi lietošanas instrukcija06.08.2019

19.jūlijā Lilita un Ivars Sausserži no Zantes pagasta, atzīmējot Zelta kāzu jubileju,  dzimtsarakstu nodaļas vadītājas Maijas Zariņas, savas ģimenes un radinieku priekšā atjaunoja laulību solījumu Goda kāzās.

Lilitas un Ivara mīlestības stāsts iesākās pirms vairāk kā 50 gadiem, kad jauns puisis Ivars bija ieradies ierīkot elektrību Zantes pagasta “Grantiņos” un sastapa tur skaisto meiteni Lilitu. Lai iekarotu viņas sirdi, Ivars bijis ļoti neatlaidīgs un izdarīgs. Un tā 1969.gada 19.jūlijā abi jaunieši Tukuma rajona dzimtsarakstu nodaļā teica viens otram “Jā” vārdu.

Lilitai un Ivaram ir liela, skaista dzimta- bērni Linda, Edgars un Egīls, deviņi mazbērni un mazmazbērni.

printēt Lasīt visu ziņu

206 Latvijas ģimenes dārzkopības projektos bagātina savas saimes galdu. No tām 20 – Kandavas novadā05.08.2019

Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva
Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva

Šogad ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu 206 grūtībās nonākušās Latvijas ģimenes guva iespēju pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam. No tām 20 ģimenes – Kandavas novadā. Ģimenes saņēma sēklas un stādus, darbarīkus un mēslojumu, kā arī tik būtiskās konsultācijas. Šobrīd ģimenes rosīgi strādā, lai izaudzētu pēc iespējas labāku ražu.

 Pārsvarā ģimenes audzē kartupeļus, tomātus, gurķus, burkānus, bietes, kabačus, ķirbjus, kāpostus, dažādus zaļumus. Retāk sastopamo dārzeņu vidū – kolrābji, cukīni, kāļi, zirnīši, atsevišķas salātu šķirnes. Ģimenes stāda arī augļu kokus un ogulājus, lai projekta rezultātus varētu baudīt arī nākamajos gados.

 Noslēdzoties Borisa un Ināras Teterevu fonda projektu konkursam programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”, atbalstu šogad ieguva 12 Latvijas bezpeļņas organizācijas. Kurzemē atbalstu saņēma 4 organizācijas, kopā atbalstot 97 ģimenes: Talsu novada fonds, Skrundas novada biedrība “Ventas krasti”, Skrundas biedrība “Mini SD” un Kandavas novada Iespēju fonds. 

printēt Lasīt visu ziņu

Konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija viesojas Zemītes un Matkules pagastos05.08.2019

Zemnieku saimniecība "Lapsas"
Zemnieku saimniecība "Lapsas"

1.augustā konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija devās uz Zemītes un Matkules pagastiem, lai viesotos konkursam pieteiktajās skaistākajās sētās, zemnieku saimniecībās un pie radošākajiem novadniekiem.

Zemītes pagastā konkursam pieteikti četri pretendenti. Nominācijā “Sakoptākā zemnieku saimniecība” startē z/ s “Lapsas”, kurā saimnieko Guntis un Arita Krūmiņi ar bērniem. Daudzdzīvokļu māja “Skaistkalni” Grenču ciemā pieteikta nominācijā  “Krāšņākā daudzdzīvokļu māja”. Māja “Zemzari” pieteikta nominācijai “Skaistākais dārzs”( Ausma Kvedova un Liene Stavro),  bet kā “Darbīgākais uzņēmums” -  “Stādu darbnīca”, kurā saimnieko Almants un Sarmīte Immermaņi.

Matkules pagastā komisija vērtēja trīs pretendentus: nominācijā “Dižākā lauku sēta” – “Lielskudras”, kurās saimnieko Austra Ozoliņa- Lautenbaha. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (137)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top