faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Bīstamo atkritumu pieņemšana SIA “AAS “Piejūra”” struktūrvienībā - Tukuma pārkraušanas-šķirošanas stacijā11.07.2019

Ar 2019. gada 11. jūliju SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” struktūrvienībā – Tukuma pārkraušanas-šķirošanas stacijā (PŠS) var nodot bīstamos atkritumus.

Sadarbībā ar SIA “CORVUS Company”, Tukuma PŠS ir izvietots katram bīstamo atkritumu veidam atbilstošs konteiners. Klienti par maksu var nodot atstrādātas motoreļļas (ūdens saturs līdz 5% no masas), eļļas filtrus, absorbējošos materiālus un luminiscentās spuldzes. Savukārt bez maksas var nodot svina akumulatorus un elektropreces. Zemāk redzamajā tabulā ir norādītas nodošanas izmaksas katram bīstamo atkritumu veidam:

printēt Lasīt visu ziņu

Dzimtsarakstu nodaļā iespējams saņemt daudzvalodu standarta veidlapu10.07.2019

Kandavas novada dzimtsarakstu nodaļā var saņemt Daudzvalodu standarta veidlapas, ko publiskajam dokumentam pievieno kā tulkošanas palīglīdzekli- pielikumu dzimšanas, laulības, miršanas apliecībai, vai izziņai. Veidlapas cena, neatkarīgi no tulkotā dokumenta veida ir 5 eiro. Jāpiebilst, ka veidlapu pievieno tikai dokumentiem, kuri izdoti pēc 2013.gada 1.janvāra. Tas nozīmē, ka tulkojot senāk izdotu dokumentu, Dzimtsarakstu nodaļā vispirms būs jāaktualizē reģistra dati un jāiegādājas atkārtota apliecība. Sīkāku informāciju par daudzvalodu veidlapu var iegūt Dzimtsarakstu nodaļā, zvanot 63107374.

printēt Lasīt visu ziņu

CVK reģistrētās vēlētāju iniciatīvas parakstu vākšanai10.07.2019

Demokrātiskās iekārtas pamats ir iedzīvotāju informēšana. Satversmes 90.pantā  noteikts: “Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības”. Latvijas Satversme paredz īpašu konstitucionālu procedūru – vēlētāju parakstītu likumprojektu iesniegšanu, kurus Saeima nevar neskatīt. Šobrīd Latvijas pilsoņiem ir iespēja paust savu viedokli Centrālās Vēlēšanu komisijas reģistrētās  divās iniciatīvās:

1) Grozījumu likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” atcelšanu

Likums par 2012.gada 8.novembra likuma Grozījumi likumā Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu atcelšanu (31/08/2018)

Nosaukums: Likums par 2012. gada 8. novembra likuma “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu

printēt Lasīt visu ziņu

Ar 1.jūliju tiek samazināts domes deputātu atalgojums10.07.2019

27.jūnija Kandavas novada domes sēdē tika skatīts jautājums par domes deputātu stundu likmes noteikšanu. Līdz šim spēkā esošā Kandavas novada domes deputātu stundas algas tarifa likme bija noteikta ar novada domes 2013.gada 30.oktobra lēmumu un tā bija ievērojami lielāka nekā maksimāli pieļaujamā.

27.jūnija sēdē Kandavas novada domes deputāti pieņēma lēmumu, noteikt domes deputātam, kurš neieņem algotu amatu domē, darba stundu tarifa likmi 6.95 eiro par nostrādāto darba stundu. Deputātiem tiek apmaksātas ne vairāk kā 20 darba stundas mēnesī, bet komiteju priekšsēdētājiem ne vairāk kā 27 darba stundas mēnesī, tāpat kā līdz šim.

printēt Lasīt visu ziņu

Par administratīvi teritoriālo reformu10.07.2019

Konferences kopsavilkums

Lai novērstu tālāku sociālekonomisko sarukšanu un iedzīvotāju skaita mazināšanos, Latvijā ir jāveic daudz plašāka teritorijas attīstības pārvaldības reforma, tai skaitā jāizveido apriņķi ar nodalītām autonomajām funkcijām un jāmaina iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadalījums. Šāds Latvijas zinātnieku izstrādāts priekšlikums izskanēja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētajā konferencē “Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi”.

Saskaņā ar “Eurostat” datiem 23 gadu laikā Latvija zaudējusi aptuveni 23% iedzīvotāju. Darbaspēka aizceļošana radījusi milzu atšķirības starp reģioniem un Rīgu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šobrīd piedāvā situāciju labot ar administratīvi reģionālo reformu, apvienojot novadus.

printēt Lasīt visu ziņu

Cienījamie novada ļaudis!10.07.2019

Esam vasaras pilnbriedā un varam smelties saules enerģiju un dabas spēku visam gadam. Vasara ir laiks, kad var mazliet atvilkt elpu no spraigā darba skrējiena, sakārtot domas un atgūt spēkus. To arī novēlu visiem novada iedzīvotājiem! 

Aizvien vairāk sajūtam, ka Kandava ir mākslas pilsēta, un daudzi to iemīļo ik dienu, ik stundu. Pirms Līgo svētkiem aizvadījām gleznotāju plenēru, un dzirdējām daudz labu vārdu par mūsu pilsētas daili. Saņēmām no māksliniekiem pozitīvu lādiņu un viņu sajūtas dāvinātajos mākslas darbos. Jūlija vidū gaidāms vēl viens mākslas plenērs, kur jebkurš interesents varēs ļauties mākslas burvībai, apgūstot brīnumainas prasmes. Esam aizvadījuši latviešu tautai tik mīļos Saulgriežu svētkus. Tas ir neparasti, ka mūsu novadā ikvienā pagastā un arī Kandavā ļaudis tik ļoti mīl teātra mākslu, ka rada sev un citiem prieku, izspēlējot visdažādākos personāžus, un mūsu iedzīvotājiem ir talantu pārpārēm. Mēs varam lepoties ar novadu, ar sava novada ļaudīm!

Jāsaka, ka pašvaldības saimnieciskajā darbā šīs vasaras pamattēma ir uzticēšanās.

printēt Lasīt visu ziņu

Kandavas novada domes ziņas Kurzemes Radio11.07.2019

11. jūlijā plkst. 9:30 Kurzemes Radio skanēs Kandavas novada domes ziņas. 

Atgādinām, ka Kandavas novada domes ziņas Kurzemes radio skan 2x mēnesī- katra mēneša otrajā un ceturtajā ceturtdienā plkst. 9:30. 

Esi informēts par jaunumiem un aktualitātēm novadā!

Kandavas novada domes ziņu arhīvs šeit

printēt
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top