vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header2.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kandavas politiski represēto nodaļa kopā ar Tukuma politiski represēto klubu “Atauga” apmeklē Likteņdārzu21.09.2023

img-20230918-wa0000.jpg2023.g. 15.septembrī Tukuma nodaļas un Kandavas “Sibīrijas bērni” apmeklēja Kokneses novada Likteņdārzu, vietu, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne, lai dotu mierinājumu pagātnei, spēku šodienai un piepildījumu nākotnei. Šī bija otrā Likteņdārza apmeklējuma reize, kas mūs iepriecināja un pārsteidza ar ekspluatācijā nodoto Saieta namu, kurā ir iespēja rīkot sapulces, konferences, svinības, izstādes. Nama jumta laukums ir pieejams apskatei, kuru mēs arī apstaigājām un apskatījām Likteņdārzu no cita skata punkta. Pabijām arī Ozoliņu alejā, kur katra pašvaldība represēto piemiņai iestādījusi ozoliņus, kuri jau sākuši sakuplot, un Draugu galerijā, kurā granīta bruģakmenī atradām arī savu cilvēku uzvārdus, kas iegravēti par Likteņdārza atbalstītāju līdzekļiem. Apmeklējām Sibīrijas mātēm izveidoto ansambli un ar klusuma brīdi, noliekot ziedus, godinājām mātes par viņu pašaizliedzību, audzinot Sibīrijā bērnus tik grūtos apstākļos. “Māt, tu man dāvāji dzīvību divreiz - kad piedzimu un kad nenomiru badā.”

Pēc Likteņdārza apskates devāmies braucienā pa Daugavu ar kuģīti, klausījāmies interesantu stāstījumu par Daugavu, Kokneses pilsdrupām, Pērsi un Staburagu. Par šo braucienu ar kuģīti visi bija sajūsmā. Paldies Kokneses represēto nodaļas vadītājai Lībai Zukulei, kura mūs sagaidīja Likteņdārzā un bija kopā ar mums visu dienu, izrādīja Koknesi, kopīgi apmeklējām restaurēto piemiņas vietu Kokneses represētajiem, kur nolikām ziedus. Lība pastāstīja par savu ieguldīto darbu, kas ir veikts to restaurējot. Arī mūsu vidū ir izsūtītie “Sibīrijas bērni”. 1941.gada 14.jūnijā – Dzintra Veispale. Inese Šteinberga ir piedzimusi tālajā zemē Sibīrijā. Ināra Skrube tika izsūtīta uz Sibīriju 1949.gada 25. martā 7 gadu vecumā uz Omskas apg. Tavričeskij rajonu kā bārene kopā ar vecmāmiņu, kurai tolaik bija 61 gads. Vecmāmiņai bija smagi jāstrādā, lai nopelnītu iztiku sev un mazam bērnam. Pirmais gads bija sevišķi grūts bargajā salā, krievu valodas nezināšana, slimības. Vectētiņš tika izsūtīts pēc tam uz Komi ASSR. 1954.gadā Ināra ar vecmāmiņu Lizeti Skrubi atgriezās Latvijā, pēc tam arī sagaidīja vectētiņu Kārli Skrubi. 1949.gada 25.martā izsūtīto vidū bija vairāki Sibīrijas bērni, kas izsūtīto mātēm piedzimuši Sibīrijā, izauguši, atgriezušies Latvijā.

Šādas tikšanās reizes ir ļoti vērtīgas un nepieciešamas!

Tukuma nodaļas represēto kluba “Atauga” vadītāja Ināra Skrube

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top