Kursi Horvātijā Kandavas Reģionālās vidusskolas Erasmus+ projekta ietvaros15.07.2021
Kandavas Reģionālās vidusskolas skolotājas uzsāka Erasmus+ projekta “Pedagogu profesionālā pilnveide mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanai” LĪGUMA NUMURS – 2020-1-LV01-KA101-077333 īstenošanu.
Jūlija sākumā angļu valodas skolotājas apmeklēja Erasmus Croatia rīkotos kursus Splitā, kas ir otra lielākā Horvātijas pilsēta, un tā ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā kā viens no Horvātijas kultūras centriem. Organizācijas “Maksima” rīkotie kursi klātienē šogad jau bija pieejami no 1.aprīļa. Kursi bija plaši apmeklēti- 64 dalībnieki no 14 valstīm, varēja redzēt daudzas ļoti kolorītas personības, īpaši ar temperamentu izcēlās skolotājas no Spānijas un Maķedonijas, kas piešķīra visai kopā būšanai prieka dzirkstelīti.
Ņina Zalcmane apmeklēja kursus “Radošums klasē un dažādie tā izpausmes veidi”. Kursi sniedza praktiskus ieteikumus, kā palīdzēt izglītojamajiem attīstīt viņu radošo potenciālu, izmantojot dažādus veidus un stratēģijas, ko skolotāji var izmantot, lai mācību stundas padarītu skolēniem interesantākas. Būt skolotājam un pedagogam 21. gadsimtā kļūst arvien sarežģītāk, tāpēc šī iemesla dēļ skolotājiem ir jāpieliek lielas pūles, lai motivētu skolēnus iesaistīties aktivitātēs un veicinātu radošumu. Tas rada nepieciešamību pastāvīgi atsvaidzināt mācību metodes.
Radošums attīsta iztēli, kas ir būtiska stāstīšanā un teātra spēlēšanā. Pētījumi ir parādījuši, ka mācīšanās ir efektīvāka, ja to apgūst ar spēlēm. Tāpēc mums bija nodarbības, kas koncentrējās uz mācīšanos ar spēles elementiem.
Kursos tika sniegtas praktiskas lietas, izmantojot gan tradicionālās, gan alternatīvās mācību metodes, lai sagatavotu stundas radošāk un interesantāk, balstoties uz kritisko domāšanu, problēmu risināšanu un projekta darbu balstītām metodēm.
Video veidošanai tika piedāvāts rīks VITA, plakātu noformēšanai CANVA un foto rediģēšanai SNAPSEED. Patika spēļu veidošanas rīks JeopardyLabs.
Tikām iepazīstināti ar platformu blooket.com, kas ir līdzīga Kahoot, kur var atkārtot un nostiprināt zināšanas, izmantojot spēļu elementus.
Interesants viedoklis un netradicionāls skatījums tika sniegts uz jautājumu, kas labu skolotāju padara par lielisku, jo būtībā tās ir ļoti vienkāršas cilvēcīgas lietas. Kas vēl ir svarīgi- jāiemācās novērtēt arī pūles, jo tas dod spārnus nākamajam izaicinājumam, ir jāmācās saskatīt labo.
Jaunās tehnoloģijas un digitālie mediji maina mūsu pasauli - un to, kā mēs mācām. Šajā sarežģītajā laika posmā, šīs zināšanas ir nepieciešamas 21. gadsimta klasēs un tiešsaistes mācībās. Tāpēc Gundega Uzuliņa izvēlējās kursus "Tehnoloģijas izmantošana klasē". Kursus vadīja profesionālas pasniedzējas Marija Krstinič un MarijanaVrdoljak. Šī kursa galvenais mērķis bija iedvesmot dalībniekus, kā efektīvi integrēt IKT savā mācību procesā. Mēs uzzinājām vienkāršus, pārbaudītus un efektīvus piemērus no reālās skolas dzīves par to, kā izmantot digitālās ierīces un lietotnes izglītībā (Nearpod, genially, jivsawplanet u.c).
Pirmajā kursu dienā mūs sagaidīja burvīgā skolas koordinatore Ana Mladina Puljak, šī diena pagāja iepazīstot dalībniekus, viņu pārstāvētās valstis un skolas, kā arī iepazīstinot visus ar Latviju, ar Kandavu un mūsu skolu – Kandavas Reģionālo vidusskolu. Brīvajā laikā apskatījām Splitas ievērojamākās vietas, kā, piemēram, vecpilsētu. Bija iespēja apmeklēt pasakaino Krkas ūdenskritumu, Blue Cave, kā arī vēl apmeklējām sešas dažādas salas, bija iespēja peldēties Adrijas jūrā, kura mūs pārsteidza ar burvīgo zilzaļi dzidro ūdeni. Neizpalika arī izbraukums ar prāmi uz Brač salu, varējām no klints virsotnes vērot skaisto Adrijas jūru, olīvkokus un vīģu plantācijas.
Kursi deva iespēju profesionāli izglītoties starptautiskā vidē, veidot kontaktus ar saviem kolēģiem no visas Eiropas un izbaudīt kultūru un pārsteidzošu dabu Horvātijas skaistajā pilsētā Splitā, kā arī tās priekšpilsētā Stobreč, kura man bija iekritusi sirdī no brauciena ar skolēnu grupu Erasmus KA2 projekta ietvaros (mūsu partnerskola bija Zagrebā).
No šī brauciena ir aizķēries vārds POMALO, ar ko horvāti saprot- nesteidzies, izbaudi!
Projekta koordinatore Ņina Zalcmane