8-attels.webp
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header2.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Skolotāji no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma apgūst jaunas zināšanas

etwinning_publicitates_foto_jurmala_3_min_1.jpgNo šī gada 9. līdz 11. augustam eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīkla organizēts seminārs Jūrmalā pulcēja pedagogus no profesionālajām izglītības, tai skaitā Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma, lai pieredzējušu eTwinning vēstnieku vadībā uzzinātu par eTwinning darbību, mācītos sadarbības projektu plānošanu, kā arī veidotu nacionāla mēroga sadarbības projektus tiešsaistē. Mācību rezultātā tika izplānoti un reģistrēti vairāki jauni projekti, kurus paredzēts realizēt jaunajā mācību gadā. 

 Pirmo reizi Latvijā eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīkls organizēja mācības profesionālo izglītības iestāžu pedagogiem, kurās piedalījās skolotāji no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma un citām Latvijas skolām. Mācības tika veidotas no savstarpēji saistītiem moduļiem, lai iepazīstinātu skolotājus ar eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīklu, tā iespējām, tai skaitā, kā iekļaut projektu mācību saturā, izmantojot projektu metodi. Pirmajā dienā pedagogi iepazina viens otru, definējot savas stiprās puses, intereses un vajadzības. Pēc tam mazās grupās tika veidotas un prezentētas projektu idejas. Katras projekta idejas pamatā bija iespēja mācīt skolēniem sadarboties, izmantojot IKT rīkus. Otrajā dienā notika intensīvs projektu plānošanas process, dažādu jaunu IKT rīku apguve. Savukārt, trešajā dienā skolotāji iepazina eTwinning platformas Live un Twinspace, kurās praktiski darbojās un reģistrēja savus nacionālā mēroga sadarbības projektus. Trīs dienu garumā skolotāji paši iejutās arī skolēnu lomās, būvējot torņus, ar savām idejām piedalījās ideju tirgū, kopīgi definēja teksta ticamības kritērijus un kā arī veidoja sava projekta reklāmu. Mācībās skolotāji iepazina arī jaunus IKT rīkus un kopīgi definēja kritērijus pēc kādiem izvēlēties projektam, skolēnu vecumam un apgūstamajai tēmai atbilstošāko IKT rīku. Mācībām noslēdzoties, skolotāji bija reģistrējuši 6 projektus, izveidojuši savu projektu reklāmu un izplānojuši savus pirmos projekta īstenošanas soļus. 

 

Semināra nodarbības vadīja pieredzējušas eTwinning vēstnieces Ineta Lielkalne, dabaszinātņu un informātikas skolotāja Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā, un Irina Solončuka, angļu valodas skolotāja Rīgas Teikas vidusskolā. Vēstnieces kopā piedalījušas 150 projektos un ieguvušas vairāk kā 40 Kvalitātes sertifikātus par realizētajiem eTwinning projektiem.

 

Mācībās piedalījās profesionālo izglītības iestāžu skolotāji no Sociālās integrācijas valsts aģentūras, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma, Aizkraukles Profesionālā vidusskolas, PIKC “Ogres tehnikums”, PIKC "Daugavpils tehnikums", PIKC Ventspils Tehnikums, Dobeles Amatiecības un vispārizglītojošās vidusskolas un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma. Viņu galvenais ieguvums mācību laikā bija iespēja pilnveidot savas prasmes aktīva mācību procesa organizēšanā skolā, izmantojot mūsdienīgas mācību metodes un modernās tehnoloģijas, kā arī veidot sadarbību ar citām profesionālajām izglītības iestādēm Latvijā.

 

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra regulāri organizē mācības pedagogiem, taču šī bija pirmā reize, kad Eiropas skolu tīkla eTwinning organizēja mācības profesionālo izglītības iestāžu pedagogiem Latvijā. Iepriekš gan Latvijas, gan Eiropas vispārizglītojošo skolu skolotājiem ir bijusi iespēja apgūt āra pedagoģijas metodes, 3D modelēšanu, virtuālās realitātes rīkus, vizuālo programmēšanu un citas ar tehnoloģijām saistītas tēmas. Šogad Eiropas skolu tīkla eTwinning organizēja mācības arī par starppriekšmetu saiknes veidošanu (Jūrmalā) un attālinātajiem laboratorijas darbiem (Valmierā), uz kurām tika aicināti piedalīties vispārizglītojošo skolu skolotāji. 

 

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 695 000 skolotāju, no kuriem 6500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem eTwinning pasākumiem — www.etwinning.lv.

Informāciju sagatavoja: Linda Muižniece

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top