4-attels.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kandavas un pagastu apvienības teritorija

kandavas_novads.jpg

Kandavas novads sāka veidoties 1996. gadā, īstenojot teritoriāli administratīvo reformu. Vispirms Kandavas pilsētai pievienojās Cēres un Kandavas pagasti, vēlāk Matkules un Zemītes, bet kā pēdējie - Vānes un Zantes pagasti. Teritoriāli administratīvās reformas rezultātā 1999.gada 9.februārī izveidojās Kandavas novads– pirmais novads Latvijā. 

Kandavas novada platība ir 648,55 km2. Kandavas novads atrodas Kurzemes austrumu daļā:

Tas ietver sevī Kandavas pilsētu, Cēres, Matkules, Kandavas, Zemītes, Zantes un Vānes pagastus. 


Daļa novada ietilpst Abavas ielejā, kas ir viena no visizteiksmīgākajām upju ielejām Latvijā un jau izsenis tiek dēvēta par  „Kurzemes Šveici” stāvo nogāžu, alu un smilšakmens atsegumu dēļ.


Kandavas novada vārds saistās ar zaļu dabu, domāšanu un biznesa vidi- pamatnozares ir kokapstrāde, lauksaimniecība, lopkopība un zaļais tūrisms. Novads lepojas ar savām skolām, spēcīgām sporta, kultūras un mākslas tradīcijām.  Novadā vienmēr bijusi arī aktīva sporta dzīve. Paralēli Kandavas novada un pagastu svētkiem notiek arī sporta svētki ar dažādām atrakcijām un komandu spēlēm.

Filma par Kandavas novadu - Kandavas novads "Ar ozola spēku".


facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top