2-attels.webp
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Erasmus projekta ietvaros Kandavā un Zemītē viesojas ārvalstu delegācija22.06.2022

whatsapp-image-2022-06-14-at-8-45-31-pm.jpgNo 13. jūnija līdz 16. jūnijam Latvijā notika “EUROPEAN CULTURAL PROJECT” dalībnieku apmācību sanāksme un viesošanās Zemītes sākumskolā. Viesos uz Latviju bija ieradušās delegācijas no septiņām projekta dalībvalstīm – Spānijas, Austrijas, Francijas, Nīderlandes, Čehijas, Īrijas un Bulgārijas. Vācijas un Itālijas partneri darba dēļ nevarēja ierasties un mācību aktivitātēm pieslēdzās attālināti.

Zemītes sākumskola Tukuma novadā pārstāv Latvijas pusi Erasmus+ projektā “Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613), kura ietvaros, kopā ar Francijas, Austrijas, Bulgārijas, Īrijas, Itālijas,  Vācijas, Nīderlandes, Spānijas un Čehijas izglītības iestādēm. Strādā pie  vienojošo priekšstatu apkopošanu par kopīgo Eiropas kultūrā. Pēc šo kopīgo vērtību apzināšanas, apstrādes un analīzes  tiks veikta eksperimentālas mācību  programmas plāna izstrāde. Projektā iesaistītajās skolās, savstarpēji daloties ieteikumos un mācību materiālos, 2022./2023. mācību gadā notiks mācību eksperimenti par mācību satura, kas sevī ietver Eiropas kultūru, ieviešanu.  Mācību eksperimenti tiks balstīti uz dažādām mācību metodēm, kā  Eiropas kultūru var integrēt skolu mācību programmās un kā īstenot eksperimentus sākumskolās, pamatskolās un vidusskolās, lai ļautu skolēniem orientēties  Eiropas kultūras vērtībās un labāk apzināties savu Eiropas pilsonību.

Projekta mērķī ir definēts sasniedzamais rezultāts, ka:  “Projekts ir orientēts uz 10 Eiropas valstu  partneru sadarbību, lai  tiktu izceltas pašreizējās Eiropas kultūras izpratnes dominantes  partnervalstīs, un balstoties uz galvenajām pamatvērtībām, varētu rasties vienotas vadlīnijas  Eiropas kultūras mācīšanai jaunajai paaudzei, to integrējot izglītības ieguves procesos.  Konsolidējot Eiropas kultūru, izmantojot savstarpējas zināšanas, to apmaiņu un kopīgu mantojumu, kā arī veicinot nacionālās vai reģionālās īpatnības un, visbeidzot, stiprinot kopīgu piederības sajūtu, tiks dots  jauns  impulss  Eiropas Savienībai lai Eiropas pilsonība būtu nozīmīgāka jauno eiropiešu vidū. Vienojošo kultūras elementu akcentēšana un to mācīšana skolēniem  būs spēcīgs un būtisks kopīgas Eiropas izpratnes veidošanas virzītājspēks, jo nav iespējama īsta un reālajā dzīvē funkcionējoša savienības, ja pilsoņi nedala kopīgās, ētiskās un estētiskās vērtības. Pateicoties kopējai kultūras izpratnei, Eiropas Savienība kļūs  iekļaujošāka, izturīgāka, ilgtspējīgāka un suverēnāka.”

Projekta ietvaros ir veikta skolēnu, studentu, pedagogu un kultūras speciālistu anketēšana par viņu izpratni, kas ir Eiropā kultūrā nozīmīgs, vērtīgs un atpazīstams. Anketas saturs bija identisks visās valstīs un mērķis bija lai  katrs partneris atklāj Eiropas kultūras būtību un saturu tā, kā viņa valsts iedzīvotāji  to uztver no sava “loga”. Apvienojot visu valstu anketēšanas rezultātus, tika radīta informatīva pamatbāze  par kopīgo partnervalstu iedzīvotāju Eiropas kultūras uztverē, kas kalpo par platformu turpmākajai  projekta realizācijai.

Latvijas apmācību sesijā notika projekta partnervalstu mācību sistēmu, procesu un mācīšanas veidu iepazīšana un analīze kā esošajā mācību procesā var integrēt vai projektu veidā īstenot papildus aktivitātes, kas, atbilstoši izglītojamo vecumposmiem, dotu tiem papildus zināšanas par Eiropas kultūru un ļautu  izglītojamajiem paplašināt redzes loku par Eiropas savienību  un tās vienojošām vērtībām kopumā.               

Darba un apmācību sesija notika Kandavas mūzikas un mākslas skolā, bet, ārpus darba, ciemiņi tika iepazīstināti ar mūsu kultūras produktiem un to izpausmēm. Ciemojāmies Kandavas muzejā lai iepazītu muzeja ekspozīciju un nogaršotu zīļu kafiju. Pēc muzeja apmeklējuma, Kandavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā ērģelniece Andra Vilkauša iepazīstināja ar baznīcas vēsturi un sniedza nelielu koncertu. Nākošajā dienā pēc darba sesijas ciemiņus vedām uz Zemīti, kur “Tēviņu vīna” darītavā saimnieki Ginta un Ivo Immermaņi bija sarūpējuši vakara maltīti un iepazīstināja ar savu uzņēmumu. Pēc tam viesi iepazinās ar Zemītes sākumskolu un piedalījās kopīgā vakarēšanā Zemītes TN ar amatierkolektīviem.

Ceturtdienā devāmies uz  Rīgu. Latvijas Nacionālajā kultūras centrā notika  tikšanās ar “Latvijas Skolas somas” programmas vadītāju Aiju Tūnu. Tikšanās mērķis bija informēt Latvijas un ārvalstu viesus par Latvijā, jau vairākus gadus darbojošos programmu Latvijas skolu bērniem un jauniešiem, “Latvijas Skolas soma” . Pēc tam viesi tika aicināti viesoties Melngalvju namā un noslēgumā iepazīt Eiropas mājas piedāvājumu Latvijā un Vecrīgas šarmu.

Nākošā darba sesija ir paredzēta rudenī Austrijā, kurā jau tiks prezentēts izstrādātais mācību plāns, kurš dos vadlīnijas kā darboties pie Eiropas kultūras mācīšanas praktiskajām nodarbībām projektā iesaistītajās skolās.

Paldies visai radošajai un atbalsta komandai no Zemītes sākumskolas. Īpašs paldies Kandavas mūzikas un mākslas skolai un Marutai Balodei par semināra norises telpām un laipno uzņemšanu. Paldies Ingai Priedei un Ivetai Gruntei par iepazīstināšanu ar mūsu prioritātēm novadā un kultūrā.  Kandavas kultūras un sporta centram un Kandavas Muzejam par viesmīlību. Kandavas Evanģēliski luteriskajai baznīcai un ērģelniecei Andrai Vilkaušai par koncertu. Kandavas uzņēmējiem, Kandavas Lauksaimniecības tehnikumam  un ēdinātājiem par gardajām maltītēm un naktsmītnēm viesiem. Zemītes TN amatierkolektīvu dalībniekiem un vadītājām par koncertu un visiem, visiem, kas veltīja savu laiku projekta dalībniekiem lai parādītu labāko no tā kas mums Kandavā un Zemītē ir apskatāms, apgūstāms un baudāms.

Informāciju sagatavoja: Ērodeja Kirillova /Projekta koordinatore Latvijā/

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top