pavasara-foto-majas-lapai5mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinības Kandavas novadā

04.05.2017 10:00 - 13:00

img_6449.jpg4.maijā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētku svinības novadā iesākās Kandavas kultūras namā, kur notika 2016.gadā Kandavas novadā dzimušo bērnu un viņu ģimeņu godināšanas pasākums “Esmu dzimis Kandavas novadā”.

Svētki mazajiem novadniekiem ar svinīgu uzņemšanu novada saimē notiek jau otro gadu. 2016.gadā novadā piedzimuši 83 mazuļi un uz svinīgo pasākumu bija ieradušies vairāk nekā puse- 45 jaunie novadnieki. Viņu vārdi tika ierakstīti Goda grāmatā, katrs mazais saņēma dāvanā albūmu “Esmu dzimis Kandavas novadā” un simbolisku maisiņu ar kāršu pupām, lai vēlāk tās kopīgi ar vecākiem  iestādītu.

 Pēc pasākuma kultūras namā visi devās uz pilsētas promenādi, kur notika pasākums “Es esmu Latvija!” ar svinīgām uzrunām, pupu stādīšanas akciju “No mazām domām izaug lieli darbi!”, kopīgu mielastu pie balti klāta galda un 24 Latvijas simtgades ozolu iestādīšanu pie Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas stadiona. Ozolus iestādīja pilsētas skolu pārstāvji, domes vadība un deputāti, novada uzņēmēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un kultūras darbinieki.

Kāršu pupu stādīšana un Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svinības notika arī novada pagastos.  Zemītes tautas namā koncertu sniedza Zemītes pamatskolas audzēkņi un vokālais ansamblis ”Sapnī”, Cēres pamatskolā ar koncertu uzstājās Cēres sieviešu vokālais ansamblis, bet vānenieki kopīgi iestādīja Spēka ozolu.

Baltā galdauta svētkus Zantē ieskandināja folkloras kopa "Vācelīte", tika stādītas garās pupas un košas atraitnītes, no pupām izliktas latvju zīmes, dejoti latvju danči, uzgavilēts Latvijai. Zantenieki viens otru svētkos sveica ar apskāvienu un cienājās ar dažādiem ēdieniem no pupām.


Mazo domu un lielo darbu pupas iedēstītas Vānē Latvijas simtgades ozola stādīšana Vānē Svinības pie baltā galdauta Vānē Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētku norises Cēres pagastā
back to top