faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Ar optimismu pavasari sagaida Vānes pagastā08.04.2019

Ar pavasara pirmajiem vēstnešiem dzērvju klaigām un cīruļu dziesmu treļļiem, ar pirmo stārķi, kas pārlaidās pār Vāni, ar saulainu, cerīgu skatu ir sācies jauns pavasaris. Daba mostas, mēs mostamies, esam ar enerģiju piepildīti un ar apņēmību darboties. Ir jaunas idejas, ir savi  redzējumi un kā saku, darāmā Vānē netrūkst. Mūsu primārs uzdevums ir saglabāt  un uzturēt kārtībā to, kas jau izveidots. Un te būtu vietā teikt- Kādas mūsu iespējas, kādi mūsu resursi? Ko mēs gribam, jo tikai ar savu gribu, vēlmi vien nepietiek ir vajadzīgi resursi.

Domes sēdē 28.februārī apstiprināja 2019.gada budžetu, pastāstīšu par to, ko bijām ieplānojuši un kam līdzekļi ir apstiprināti tikai ar nelielu nobīdi, kas netraucēs veikt mūsu  galvenos ieplānotos darbus.

Esam uzsākuši veidot ziedu paklāju. Šo ziedu paklāju veidojam ar pirmajiem pavasarīgajiem sniegpulkstenīšu stādījumiem. Veidojam ar iedzīvotāju atbalstu atpūtas parkā “Spāres”. Šī ideja bija izauklēta gadu iepriekš un nupat sāk realizēties dzīvē.

Kandavas dome ir izstrādājusi jauku projektu, kur novada ļaudis vecumā 54+ brauc uz Kuldīgas peldbaseinu vienu reizi nedēļā vingrot. Pirmie grupas apmeklētāji bija no Vānes un Matkules. Cik daudz optimisma, pozitīvisma! Cik daudz jauku vārdu! Projekts izdevies! Paldies projekta vadītājai no Vānes iedzīvotājām!

printēt Lasīt visu ziņu

Apziņa, ka padarīts labs darbs, sniedz gandarījumu08.04.2019

Ar 2019.gada 1.aprīli Nodibinājums Zantes ģimenes atbalsta centrs ar Latvijas bērnu fonda un Kandavas novada domes atbalstu uzsāk darbu kā reģionālais atbalsta centrs sociālās rehabilitācijas, bērnu tiesību aizsardzības un izglītošanas jomā.

Par pārmaiņām stāsta Zantes ģimenes atbalsta centra vadītāja Aija Švāne.

Kādā virzienā turpmāk strādās centrs?

Mēs turpināsim strādāt, lai sniegtu profesionālu palīdzību bērniem, ģimenēm ar bērniem, sievietēm  krīzes situācijās, darbosimies kā izglītības un atbalsta centrs bērnu un ģimeņu labklājības veicināšanai, nodrošinot attīstošas, informatīvas un preventīvas programmas, organizēsim bērnu nometnes. Centra darbības pamatā ir četri principi- atvērtība, attīstība, tolerance un profesionālisms. Centra darbību raksturo trīs virzieni-  Konsultāciju nodrošināšana vardarbības un krīzes situācijās, klientu sociālās aprūpes nodrošināšana un  informatīvi izglītojošais un preventīvais darbs.

Cik gadus darbojāties kā Zantes ģimenes krīzes centrs, kādi bija tā galvenie darbības virzieni? 

Centrs Zantē darbojas kopš 2006.gada 2.janvāra ar mērķi sniegt atbalstu bērniem un ģimenēm, kuras cietušas no prettiesiskām darbībām. 

printēt Lasīt visu ziņu

Sācies dabas atmodas laiks!08.04.2019

Ir sācies sulu tecināšanas laiks, atgriežas gājputni, tuvojas Lieldienas un mostas daba. Vienlaicīgi ar dabas atmodu, vērojama rosība mazdārziņos un zemnieku saimniecībās. Aizejošais sniegs ir atklājis daudz piedrazotu vietu, ko cenšamies sakopt un satīrīt, rīkojot sakopšanas talkas. Skumji, ka ir cilvēki, kas atstāj aiz sevis nekārtību, savus radītos atkritumus aizvedot uz tuvējo mežu, vai atstāj tos, kur pagadās. Katru gadu tiek savāktas neskaitāmas tonnas atkritumu no ceļmalām, mežiem un atpūtas vietām. Vēlos aicināt nekārtību radītājus cienīt citu darbu, un padomāt par radītajām sekām dabai un visai apkārtnei.

Līdz ar pavasara atnākšanu, radusies pozitīva enerģija, ko mūsu iedzīvotāji, kolēģi, uzņēmēji cenšas izmantot, lai vairotu prieku, skaistumu, aktivitātes sev un citiem. Patiess prieks, ka Kandava aizvien vairāk piesaista tūristus, un radījusi interesi, aizvien vairāk cilvēkiem, īpaši darbīgām jaunām ģimenēm, kas izvēlas Kandavu par savu turpmāko mājvietu. Tādēļ turpinām aktīvi strādāt pie dažādiem labiekārtošanas projektiem, lai ar maziem līdzekļiem spētu izveidot aizvien jaunas un interesantas atpūtas vietas, kā arī sakārtotu mūsu kultūras un tūrisma objektus.

Bez problēmām neiztikt, jo valdība uzspiež veikt skolu tīkla optimizāciju, bet gribu nomierināt pagastu ļaudis, ka pagaidām lauku skolas aizslēgtas netiks. Tās tiks pārveidotas tā, lai saņemtu pietiekošu finansējumu. Pārskatām arī citu iestāžu darbību, lai panāktu vēlamo efektu. Ar prieku gatavojamies svētkiem – Lieldienām, novada svētkiem, kuri šogad solās būt īpaši interesanti kopā ar bijušajiem un esošajiem novadniekiem. Līgo svētki, pagastu svētki, vēl un vēl….jo prieks rada prieku, un noslāpē negācijas.

printēt Lasīt visu ziņu

Novada Kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības veikums 2018.gadā08.04.2019

Marta beigās notika Kandavas novada Kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības ikgadējā biedru kopsapulce. 

Sabiedrības valde ziņoja par padarīto 2018.pārskata gadā un informēja par plānotajiem darbiem šajā gadā.

2018.gadā Kandavas novada kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība turpināja konkurētspējīgu  ilgtermiņa attīstību, piedāvājot Kandavas novada iedzīvotājiem - Sabiedrības biedriem  kreditēšanas pakalpojumus un noguldījumu apkalpošanu. Par biedriem Sabiedrībā var kļūt Kandavas novada iedzīvotāji, kā arī fiziskas personas, kurām novada teritorijā pieder nekustamais īpašums.

 “2018.gadā iestājušies 11 jauni biedri”

  2018.gada beigās biedru skaits bija sasniedzis 651, iestājušies 11 jauni biedri, kas liecina par kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības atpazīstamību vietējā sabiedrībā un par piedāvāto pakalpojumu pieprasījumu un aktualitāti Kandavas novada iedzīvotāju vidū.

printēt Lasīt visu ziņu

Iznācis "Kandavas Novada Vēstnesis" aprīļa numurs05.04.2019

Iznācis Kandavas novada domes informatīvā izdevuma "Kandavas Novada Vēstnesis" aprīļa numurs.

 Elektronisko versiju skatīt šeit

printēt

Notiks Zemītes pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēde29.03.2019

Zemītes pagasta iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēdē š.g. 9.aprīlī plkst. 17:30 pagasta pārvaldē.

Sēdē tiks izskatīti sekojoši jautājumi: 

 1. Par budžetu 2019. gadam; 

 2. Par veicamajiem darbiem Lielajā talkā; 

 3. Par plānotajiem pasākumiem Zemītes pagastā; 

 4. Informācija par Zemītes pamatskolas darbu; 

 5. Dažādi jautājumi.

 

printēt

2019. gada 8. maijā pieredzes brauciens pa Kurzemi08.05.2019

Foto: 2018. gada brauciens uz Saldus pusi, Dina Semenoviča

Kandavas informācijas centrs aicina pievienoties 2019. gada 8. maijā pieredzes braucienā uz Kuldīgu, Snēpeles pagastu un citām vietām. 

Plānots apmeklēt "Plostkroga" (dažādas atpūtas veidu piedāvātājs) piedāvāto viesu namu "Ružas", strausu fermu "Nornieki", viesu namu "Mazsālijas", kafejnīcu "Rezidence Kafe Venta", Kuldīgas Restaurācijas centru u.c.

Programma šeit

printēt Lasīt visu ziņu galerija (55)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top