faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Ciklā “Latvijas stāsti” filma par Kandavas amatniekiem 26.09.2018

23.septembrī plkst. 21:30 kanālā ReTV ciklā “Latvijas stāsti” bija skatāma filma “Kandavas amatnieki”. 

printēt

Zelta kāzu jubileju atzīmē matkulnieki Ilga un Māris Plezeri25.09.2018

22.septembrī Matkules kultūras namā, tāpat kā pirms piecdesmit gadiem, savas kāzas- šoreiz Zelta- svinēja matkulnieki Ilga un Māris Plezeri.

Kāzu jubilejas reizē ciemos bija atbraukuši radi un draugi no tuvuma un tālumā, pat aiz Latvijas robežām.  Sveikt Zelta pāri ieradās arī novada domes priekšsēdētāja Inga Priede un dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Maija Zariņa.

  Savu kopdzīves stāstu gaviļnieki bija izstāstījuši jau agrāk, bērniem, kas to pierakstītu atsūtīja uz dzimtsarakstu nodaļu un svinīgajā Zelta kāzu ceremonijā to nolasīja dzimtsarakstu nodaļas vadītāja. Tas bija ļoti emocionāli, vēlreiz visu sanākušo priekšā teikt “JĀ” vārdu, apmainīties skūpstiem, saņemt jaunu laulības apliecību, ieraudzīt vienkopus visus savus mīļos, radiniekus un draugus no jaunības laikiem. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Tikšanās ar gleznotāju Aiju Princi Kandavā

22.09.2018 12:00 kur : Vējspārns, galerija

22.septembrī Kandavas kultūras nama izstāžu zālē “Vējspārns” mākslas mīļotājiem bija iespēja tikties ar gleznotāju un dzejniecei Aiju Princi, kuras gleznas bija apskatāmas izstāžu zālē jau no jūlija mēneša.

Tā bija satikšanās domubiedriem un interesentiem, īsteniem mākslas mīļotājiem, satikšanās klusinātos toņos un apcerīgā gaisotnē, kurā raisījās sarunas par glezniecību, dzeju un dzīvi. Aija Prince  pastāstīja kā top viņas gleznas, lasīja savu dzeju un raisīja sanākušos uz sarunu. Māksliniece dzīvo un strādā tepat mūsu kaimiņu novadā- Dobelē. Desmit gadus viņa aizvadījusi strādājot mākslas pedagoģijā, nu jau piecpadsmit ir brīvmāksliniece. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Skolu Olimpiskā diena 2018 Kandavas novadā25.09.2018

21.septembrī visā Latvijā notika skolu Olimpiskās dienas 2018. pasākumi, kas ikgadēji jau daudzus gadus risinās pateicoties Latvijas Olimpiskās komitejas iniciatīvai un tajā kā katru gadu aktīvi piedalās arī Kandavas novada skolu audzēkņi.

Šogad Olimpiskā diena notika 650 norises vietās, tajā bija iesaistījušās 95 pašvaldības un dalībnieku skaits šogad bija 145 tūkstoši. Olimpiskajā dienā piedalījās Kandavas novada skolas un pirmsskolas izglītības iestāde "Zīļuks". 

Pasākums sākās ar dalībnieku gājienu, Olimpiskās dienas karoga  un lāpas ienešanu un treneru, sportistu un tiesnešu zvērestiem. Jaunos sporta entuziastus sveica novada domes priekšsēdētāja Inga Priede un izglītības pārvaldes vadītāja Jeļena Šnikvalde, vēlot labus panākumus un sportot prieku visiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (27) galerija (52) galerija (23)

Par divvirzienu transporta kustības atjaunošanu Lielā ielā19.09.2018

Saskaņā ar Kandavas novada domes 30. augusta lēmumu Nr.17, no 21.septembra plkst. 15:00 tiek atjaunota divvirzienu transporta kustība Kandavā Lielās ielas posmā no Sabiles ielas līdz Talsu ielai.

Tiek mainīts arī transporta kustības virziens Ūdens ielā. Sekojiet ceļa zīmēm!

printēt

Aicinām Kandavas un Kandavai tuvējo apkaimju iedzīvotājus pieteikties bezmaksas smēķēšanas atmešanas nodarbībām17.09.2018

Aicinām Kandavas un Kandavai tuvējo apkaimju pieaugušos iedzīvotājus, kuri vēlas atmest smēķēšanu, pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā*. Nodarbības būs bez maksas un notiks no 3. oktobra līdz 24.oktobrim, Kandavas kultūras namā Lielā ielā 28, Kandavā, Kandavas novadā.

Informatīvā smēķēšanas atmešanas atbalsta grupas nodarbība notiks trešdien, 3.oktobrī no plkst. 18:00 – 19:30. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar grupas vadītāju, kvalificētu psiholoģi Inesi Grantu, kā arī uzzināt vairāk par turpmākām nodarbībām. Pārējās 3 atbalsta grupas nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā, trešdienās, sākot no 10.oktobra, no plkst. 18:00 – 21:00.

Uz nodarbībām aicinām ikvienu pilngadīgu, smēķējošu Kandavas un Kandavai tuvējo apkaimju iedzīvotāju, kurš vēlas atmest smēķēšanu vai ir saņēmis veselības aprūpes speciālista rekomendācijas pārtraukt smēķēšanu un ir motivēts to darīt.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina iesniegt jaunatnes iniciatīvu projektus mācību motivācijas palielināšanai18.09.2018

Kandavas novada dome aicina jauniešu organizācijas iesniegt jaunatnes iniciatīvu projektu pieteikumus. Projektu fokuss – skolēni ar risku nepabeigt skolu, viņu mācību motivācijas palielināšana un aktīvas līdzdalības veicināšana ikdienas dzīvē. Projektu konkurss notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “PuMPuRS”* ietvaros. Konkursa ietvaros iespējams iegūt 4600 eiro savas idejas īstenošanai. Pretendenti savus pieteikumus var iesniegt līdz 2018. gada 18. oktobrim.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem mācības pamet vidēji katrs desmitais skolēns. Neiegūtā izglītība vairumā gadījumu ierobežo šo cilvēku karjeras iespējas, kā arī atstāj neatrisinātas sociālās un psiholoģiskās problēmas, kas negatīvi ietekmē visu viņu turpmāko dzīvi. Izglītības un zinātnes ministrijas veiktajos pētījumos izkristalizējušies biežākie riski, kāpēc bērni un jaunieši nepabeidz skolu: motivācijas trūkums, mācību un uzvedības traucējumi, vecāku nepietiekama iesaiste, grūtniecība, laulības, neattaisnoti mācību kavējumi, konfliktsituācijas skolā, materiālie apstākļi, veselības problēmas, darba uzsākšana u.c., turklāt daudzos gadījumos noteicoši ir vairāki faktori, kas savstarpēji mijiedarbojas un papildina cits citu.

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top