faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

VUGD veiks iedzīvotāju aptauju par ugunsdrošību31.07.2019

Lai sekmētu ugunsdrošības uzlabošanos valstī, no 1.augusta līdz 31.oktobrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veiks dzīvojamo māju iedzīvotāju aptauju un konsultēs par ugunsdrošību dzīvesvietās.

2018.gadā valstī reģistrēti 9134 ugunsgrēki, kuros cieta 302 cilvēki, bet gāja bojā 81. No visiem ugunsgrēkiem 2087 jeb gandrīz 23% bija izcēlušies tieši dzīvojamās mājās un, analizējot šos ugunsgrēkus, var secināt, ka vairumā gadījumu degšanas platības ir ļoti nelielas – tās nepārsniedza 1m2, turklāt izcelšanās vieta biežāk bijusi virtuve.

VUGD priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis skaidro: “Nezināšana, neuzmanība, neapdomīga rīcība vai pārgalvība joprojām noved pie traģiskiem ugunsgrēkiem ar cietušiem vai bojāgājušiem cilvēkiem, lai gan daļu no šīm ugunsnelaimēm varēja savlaicīgi novērst, ja vien tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības un uzstādīts mājoklī dūmu detektors. Lai ilgtermiņā pakāpeniski samazinātu šādu ugunsgrēku izcelšanās iespējamību, VUGD jau otro gadu dodas pie cilvēkiem uz mājām, lai viņus aptaujātu un konsultētu, jo apzināmies, ka samazinājums iespējams tikai ar iedzīvotāju pašu iesaisti – zināšanām, atbildīgu rīcību un ugunsdrošības prasību ievērošanu!”

printēt Lasīt visu ziņu

Izsludina 6.projektu konkursa “Dari pats!” otro kārtu30.07.2019

Kandavas novada iespēju fonds (KNIF), ar Kandavas novada domes atbalstu, izsludina 6. projektu konkursa „Dari pats!" otro kārtu. Projektu konkursa Dari pats!” mērķis ir veicināt iedzīvotāju grupu līdzdalību Kandavas novada vides labiekārtošanā, dzīves telpas uzlabošanā un radošu iniciatīvu īstenošanā.

Līdz 2019.gada 15.augustam projektu pieteikumus var iesniegt Kandavas novada nevalstiskās organizācijas vai iedzīvotāju grupas, kas apvienojušās, lai īstenotu kopīgas ieceres. Idejas realizēšanai vienam projektam iespējams saņemt finansējumu līdz 300,- Eiro, bet projekta īstenotājiem jānodrošina arī 10% līdzfinansējums, kas var būt naudas, brīvprātīgā darba vai mantas/pakalpojumu ieguldījuma veidā.

Visus projektus, kas atbildīs konkursa nosacījumiem, vērtēs Kandavas novada iespēju fonda Uzraudzības komitejas dalībnieki un Valdes locekļi. Konkursa uzvarētājiem pieteiktie projekti būs jāīsteno ne vēlāk, kā līdz 2019.gada 31.oktobrim.

printēt Lasīt visu ziņu

„Diženi Kandavas novadā” pagājušā gada uzvarētāji apmeklē Vidzemes skaistākās vietas29.07.2019

26.jūlijā ekskursijā uz Cēsīm un Pārgaujas novadu devās konkursa „Diženi Kandavas novadā” pagājušā gada uzvarētāji.

No rīta vēl klusi un atturīgi, vakarpusē jau sadraudzējušies un atvērti novada skaistāko sētu saimnieki un radošākie novadnieki, vispirms apskatīja Cēsu pili, izzinot tās slepenākos un interesantākos stāstus un teikas. Bija sajūsmā par gidu izjusto stāstījumu un jauno ” Multimediālo Cēsu pils stāstu” pils tornī, izdzīvojot nozīmīgākos pils vēstures notikumus un sajūtot seno laiku atmosfēru. Cēsu pils komplekss ar savu vēsturiski romantisko vidi bija īpašs valdzinājums. Šeit sastopas vairāk kā desmit gadsimti Latvijas kultūrvēsturē, katrs ar savu laiku, vēsturisko auru un vēstījumu šodienai un nākotnei. Pēc divu stundu ekskursijas pa pils kompleksu, tālāk sekoja apskates brauciens ar vairākām pieturām pa pilsētas skaistākajām un ievērības cienīgākajām vietām, gides Ievas vadībā. Tika iepazīta vecpilsēta, uzkāpts mūzikas skolas septītajā stāvā, lai apskatītu pilsētas panorāmu, novērtēta jaunā koncertzāle un gleznainie pilsētas parki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (63)

Ievai Annijai Stepiņai sestā vieta Eiropas Jaunatnes olimpiādē29.07.2019

Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku noslēgušās XV Eiropas jaunatnes olimpiskā festivāla vieglatlētu sacensības.

Piektdien, sacensību priekšpēdējā dienā startēja divi Latvijas vieglatlēti, kuri bija izcīnījuši tiesības startēt finālā – cīnīties par vietu pirmajā astoņniekā.

Kā pirmais 400 m barjerotajā distancē devās Dmitrijs Ļašenko. Finišā viņš bija sestais – ar jaunu personīgo rekordu – 53,20 sek. Uzvarēja Oskars Edlunds no Zviedrijas – 51,41 m.

Sesto vietu šķēpa mešanā izcīnīja mūsu novada sportiste- kandavniece Ieva Annija Stepiņa. Arī viņa uzlaboja savu kvalifikācijas sacensībās sasniegto – aizmetot  48,38 m. Uzvarētāja Gabriela Andrukonis no Polijas 58,77 m.

printēt Lasīt visu ziņu

SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” Tukuma un Jūrmalas pārkraušanas-šķirošanas stacijā var norēķināties ar maksājumu kartēm29.07.2019

SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” Tukuma un Jūrmalas pārkraušanas-šķirošanas stacijā piedāvājam iespēju, samaksu par uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem, veikt ar bankas maksājumu karti.

Iepriekš informējām, ka uzņēmuma birojos, Tukumā un Talsos, ir ieviests maksājuma terminālis, kas klientiem sniedz iespēju par pakalpojumiem norēķināties ne tikai skaidrā naudā, bet arī ar maksājumu kartēm. Šobrīd maksājumu terminālis ir ieviests arī Tukuma un Jūrmalas pārkraušanas-šķirošanas stacijā. Maksājumu iespējams veikt ar jebkuru bankas izdotu maksājumu karti.

 SIA “AAS “Piejūra”” sabiedrisko attiecību speciāliste

Justīne Ilmane

 

 

 

 

printēt

Grenču ciemā svētkus svin bula laikā29.07.2019

27.jūlijā pašā vasaras plaukumā jeb bula laikā svētkos pulcējās Grenču ciema iedzīvotāji.

Vietējos svētkos sveica Kandavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Gunda Cīrule, sveicot visus vasaras pilnbriedā, novēlot daudz enerģijas sportojot un tās papildināšanai dāvinot saldu klinģeri. Priekšsēdētājas vietniece izteica prieku par to, ka uz svētkiem tik kuplā pulkā ieradušies sportot gribētāji, jo, kā zināms, veselā miesā mājo vesels gars.

Svētki kā allaž tika svinēti ciematiņa centrā pie “Skaistkalnu” mājām un tie iesākās ar netradicionālajām sporta spēlēm gan starp komandām gan individuāli. Izklaidei darbojās cirks, boksa mašīna un piepūšamā atrakcija.

Sporta sacensību rezultāti skatāmi šeit.

Vakarpusē uz koncertu aicināja Engures vokālā grupa “Bulceņas” un, kā jau tas tradicionāli ierasts, svētki noslēdzās zaļumballē ar Leišmales Jānīšiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Novada kolektīvi piedalās 56.Eiropiādē Vācijā 29.07.2019

Zemītes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “ Zemīte” un Zantes kultūras nama folkloras kopa “ Vācelīte” no 17.- 21. jūlijam piedalījās 56. Eiropiādē Frankenbergā ( Edera) Vācijā.

Eiropiāde ir lielākais Eiropas tautas kultūras festivāls, kas katru gadu notiek dažādās Eiropas valstīs. Šī festivāla organizatori ir  apņēmušies saglabāt nemateriālo reģionālās tautas kultūras mantojumu, kas sevī ietver mūziku, deju, dziesmas un tautas tērpus. Lai sasniegtu šo mērķi, dalībnieki kopā  pavada piecas dienas, daloties savā nacionālajā dejā un mūzikā ar draugiem, un uzstājoties ielu koncertos.  Europeade ir piecu dienu ballīte vismaz 5000 dejotājiem, mūziķiem un dziedātājiem kas rada eiropeisku draudzību un vienotību, izmantojot savu dažādību. Festivāla dalībnieki tiekas vasarā, katru gadu citā Eiropas pilsētā, lai pavadītu laiku kopā. Dalībnieki prezentē savu kultūras mantojumu dejā, mūzikā un tērpos. Visā pilsētā grupas visu dienu līdz vēlai naktij dejo, dzied un spēlē savu mūziku,  ģērbušies savos nacionālajos kostīmos. Festivāla dalībnieki  dalās savā reģionālajā kultūrā ar vietējiem iedzīvotājiem un viens ar otru.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top