ziemas-foto-majaslapai4.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Piektdiena 27.05.2022
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Kandavas novada vēstnesis

Ilgvars Brucis

91ilgvars-brucis.jpgIlgvars Brucis Kurzemes cietokšņa muzeja vadītājs.

Zantenieku Ilgvaru Bruci visi pazīst kā Kurzemes cietokšņa muzeja izveidotāju un vadītāju. Tas ir militārajai vēsturei veltīts muzejs, kas savu darbību uzsāka 1996.gadā un šogad atzīmēja 20 gadskārtu. 2008.gadā muzejs tika iekļauts Eiropas kultūras mantojuma sarakstā un ieguva Eiropas kultūras mantojuma karogu, bet 2010.gadā kļuva par uzvarētāju nominācijā “Dižā kolekcija Kurzemē”.  Ilgvars Brucis ar savu veikumu ir labs piemērs Zantes jaunajai paaudzei. Viņa mērķtiecība un neatlaidība spējusi iedvesmot ne tikai vietējos, bet arī muzeja viesus. Arī Piemiņas vietas izveides autors 1941.un 1949.gadā izsūtītajiem Zantes pagasta iedzīvotājiem, ir Ilgvars Brucis. Vietējie Ilgvaram var teikt paldies arī par brīvdabas estrādi Zantes pagastā. Pateicoties Ilgvaram Brucim Zantes pagasta vārds izskanējis tālu aiz Latvijas robežām.

 2016. gadā Ilgvars Brucis apbalvots ar Kandavas novada Pateicību par ieguldījumu Latvijas vēstures mantojuma saglabāšanā, popularizēšanā, patriotisma audzināšanā un Zantes pagasta atpazīstamībā.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top