faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija viesojas Zemītes un Matkules pagastos05.08.2019

Zemnieku saimniecība "Lapsas"
Zemnieku saimniecība "Lapsas"

1.augustā konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija devās uz Zemītes un Matkules pagastiem, lai viesotos konkursam pieteiktajās skaistākajās sētās, zemnieku saimniecībās un pie radošākajiem novadniekiem.

Zemītes pagastā konkursam pieteikti četri pretendenti. Nominācijā “Sakoptākā zemnieku saimniecība” startē z/ s “Lapsas”, kurā saimnieko Guntis un Arita Krūmiņi ar bērniem. Daudzdzīvokļu māja “Skaistkalni” Grenču ciemā pieteikta nominācijā  “Krāšņākā daudzdzīvokļu māja”. Māja “Zemzari” pieteikta nominācijai “Skaistākais dārzs”( Ausma Kvedova un Liene Stavro),  bet kā “Darbīgākais uzņēmums” -  “Stādu darbnīca”, kurā saimnieko Almants un Sarmīte Immermaņi.

Matkules pagastā komisija vērtēja trīs pretendentus: nominācijā “Dižākā lauku sēta” – “Lielskudras”, kurās saimnieko Austra Ozoliņa- Lautenbaha. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (137)

„Diženi Kandavas novadā” pagājušā gada uzvarētāji apmeklē Vidzemes skaistākās vietas29.07.2019

26.jūlijā ekskursijā uz Cēsīm un Pārgaujas novadu devās konkursa „Diženi Kandavas novadā” pagājušā gada uzvarētāji.

No rīta vēl klusi un atturīgi, vakarpusē jau sadraudzējušies un atvērti novada skaistāko sētu saimnieki un radošākie novadnieki, vispirms apskatīja Cēsu pili, izzinot tās slepenākos un interesantākos stāstus un teikas. Bija sajūsmā par gidu izjusto stāstījumu un jauno ” Multimediālo Cēsu pils stāstu” pils tornī, izdzīvojot nozīmīgākos pils vēstures notikumus un sajūtot seno laiku atmosfēru. Cēsu pils komplekss ar savu vēsturiski romantisko vidi bija īpašs valdzinājums. Šeit sastopas vairāk kā desmit gadsimti Latvijas kultūrvēsturē, katrs ar savu laiku, vēsturisko auru un vēstījumu šodienai un nākotnei. Pēc divu stundu ekskursijas pa pils kompleksu, tālāk sekoja apskates brauciens ar vairākām pieturām pa pilsētas skaistākajām un ievērības cienīgākajām vietām, gides Ievas vadībā. Tika iepazīta vecpilsēta, uzkāpts mūzikas skolas septītajā stāvā, lai apskatītu pilsētas panorāmu, novērtēta jaunā koncertzāle un gleznainie pilsētas parki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (63)

Kapu svētki Kandavas novada kapsētās 2019.gada vasarā

03.08.2019 - 25.08.2019

3. augustā
Zemītes pagasta kapsētās 
15:00 Zemītes Pavārkalna kapsētā 
16:00 Grenču ciema Kanduru kapos

4.augustā
Vānes pagasta kapsētās:
15:30 Variebas kapsētā   
16:30 Aizupes kapsētā     

 

printēt Lasīt visu ziņu

Rokrokā līdz Dimanta kāzām05.06.2019

11. maijā ceļš mūs ar Dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Maiju Zariņu veda uz Matkules pusi, kur kultūras namā savas Dimanta kāzas- sešdesmit kopā nodzīvotos gadus- atzīmēja Graudumnieku pāris.

Piedzīvot Dimanta kāzas ir retums, tādas nosvinēt izdodas tikai izredzētajiem. Visvaldis Netlavs un Marianna Graudumniece savu laulību reģistrēja tālajā 1959.gada 8.maijā Abavas ciema darbaļaužu deputātu padomes izpildu komitejā. Visvaldis dzimis Sabilē, bet Marianna nāk no zilo ezeru zemes Latgales, viņa dzimusi Viļānu pagastā. Abus esot sapazīstinājis Mariannas brālis, kas strādājis kopā ar Visvaldi, tolaik viņi dzīvojuši Rūmenē. Tā arī saskatījušies viens otrā. Ģimenē piedzimuši četri bērni-  meitas Vija un Dace, dēli Juris un Valdis. Mazbērnu pulks sakuplojis līdz deviņiem, bet mazmazbērni tūlīt būs jau desmit.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Pavasara sakopšanas darbi novadā08.04.2019

Šogad Lielā Talka notiks 27.aprīlī un tajā iedzīvotāji aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk un tos arī šķirot. 

TALKAS DIENĀ TEV BŪS NEPIECIEŠAMI ATKRITUMU MAISI, KAS ŠOGAD IR BALTĀ UN ZILĀ KRĀSĀ . Šogad pirmo reizi Lielās Talkas pastāvēšanas laikā, mēģināsim šķirot atkritumus, respektīvi – Zilajos maisos lasīsim visa veida plastmasu, baltajos maisos visus pārējos atkritumus.

Ikviens, kurš jebkad piedalījies Lielajā Talkā, var patiesi lepoties, jo viņu darbs pamanīts un novērtēts arī ārpus Latvijas un kļuvis par iedvesmu citās pasaules valstīs. Pēc pirmās “Pasaules talkas”, kurā piedalījās 157 valstis un 18 miljoni iedzīvotāju, šogad janvārī Tallinā notika tai veltīta konference, kurā Latvijai tika pasniegta izcilības balva kā labākajai valstij, kur talkās gadu no gada iesaistās procentuāli visvairāk iedzīvotāju.

Kādi darbi plānoti mūsu novadā?

Kandavas novada domes izpilddirektors Egīls Dude:

Pašvaldības iestādes un uzņēmumi savu teritoriju sakopšanu veiks visā talkas nedēļas garumā. 16. aprīlī pašvaldības administrācija un deputāti organizē meža dienas, tās ietvaros tiks stādīts mežs pašvaldības īpašumos Kandavas pagastā. Tiek laipni aicināts jebkurš interesents.

27. aprīlī būs iespēja strādāt  pilsētas teritorijas sakopšanā, visi talkotāji  tiks nodrošināti ar talkas maisiem un saskaņotas talkošanas vietas. Tikšanās vieta nemainīga – pie autoostas plkst. 9:00. Talkošanas vietas aicinu pieteikt jebkuru iedzīvotāju pa tālruni 25652445. Tāpat to varat darīt oficiālajā Lielās talkas mājas lapā:  talkas.lv

printēt Lasīt visu ziņu

Par paveikto 2018.gadā Matkules pagastā07.01.2019

Lai sirdsmiers un labklājība katrā mājā!

Esam veiksmīgi iesoļojuši 2019.gadā. Aizvadītajā gadā Matkules pagastā kopīgiem spēkiem esam veikuši lielākus un mazākus darbus. Atjaunots Centra ielas segums un ceļa Nr.24  ( Puķes – Vegri ) pārbūve. Piepildīta jauniešu vēlme- sporta laukumā uzcelta lapene. Piedaloties projektā “Dari pats”, kuru finansēja Kandavas novada Iespēju fonds ar Kandavas novada domes un ziedotāju atbalstu, atjaunots žogs gar sporta laukumu. Darbus veica Matkules aktīvākie sporta atbalstītāji. Priecājamies, ka izvietoti soliņi pie dīķa, sporta laukumā un centra kapos. Kopā mēs varam paveikt daudz labu darba sava pagasta labā.                                                                                                                           

Vēlos pateikt lielu paldies mūsu čaklajiem zemniekiem, kuri vienmēr palīdz  un atbalsta. Paldies  par sadarbību SIA” Kandavas komunālie pakalpojumi” un SIA “Kandavas ceļi “ vadītājiem un darbiniekiem. Vēlu pagasta un novada ļaudīm laimīgu Jauno gadu! Lai sirdsmiers, labklājība un prieks mīt katrā mājā!

 Matkules pagasta pārvaldes vadītāja Dzidra Jansone

printēt

Notiks Matkules pagasta Iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēde18.03.2019

Aicinām Matkules iedzīvotājus uz Matkules pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēdi  š.g. 26.martā plkst.16:00 Matkules pagasta pārvaldē.

Izskatīsim sekojošus jautājumus:

1.Iepazīšanās ar Matkules pagasta budžetu 2019.gadam

2. Par veicamajiem darbiem Lielajā talkā 27.aprīlī

3. Par LR Neatkarības atjaunošanas dienas atzīmēšanu š.g. 4.maijā

4. Citi jautājumi.

printēt
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top