vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg

Kandavas novads


Kandavas novads sāka veidoties 1996. gadā, īstenojot teritoriāli administratīvo reformu. Vispirms Kandavas pilsētai pievienojās Cēres un Kandavas pagasti, vēlāk Matkules un Zemītes, bet kā pēdējie - Vānes un Zantes pagasti. Teritoriāli administratīvās reformas rezultātā 1999.gada 9.februārī izveidojās Kandavas novads– pirmais novads Latvijā. 

Kandavas novada platība ir 648,55 km2. Kandavas novads atrodas Kurzemes austrumu daļā:

Robežojas ar Tukuma, Jaunpils, Brocēnu, Saldus, Kuldīgas un Talsu novadiem. Tas ietver sevī Kandavas pilsētu, Cēres, Matkules, Kandavas, Zemītes, Zantes un Vānes pagastus. 


Daļa novada ietilpst Abavas ielejā, kas ir viena no visizteiksmīgākajām upju ielejām Latvijā un jau izsenis tiek dēvēta par  „Kurzemes Šveici” stāvo nogāžu, alu un smilšakmens atsegumu dēļ.


Kandavas novada vārds saistās ar zaļu dabu, domāšanu un biznesa vidi- pamatnozares ir kokapstrāde, lauksaimniecība, lopkopība un zaļais tūrisms. Novads lepojas ar savām skolām, spēcīgām sporta, kultūras un mākslas tradīcijām.  Novadā vienmēr bijusi arī aktīva sporta dzīve. Paralēli Kandavas novada un pagastu svētkiem notiek arī sporta svētki ar dažādām atrakcijām un komandu spēlēm.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS


Ziņo par pārkāpumiem
Latvija.lv
Kandavas novada ceļu karte.
Piejūra, atkritumu apsaimniekošana
Kandavas ceļi
Veselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā