Lapas karte
AA+A++
A AAA

Sezona sasniegusi „ekvatoru”19.12.2022

raimondssubatovicst26676432-94-1080x719kandavajelgava.jpgJā, sezona jau nonākusi viduspunktā – noslēdzies pamatturnīra pirmais aplis un sācies jau otrais. Arī emociju ziņā karsts kā ekvatorā, jo izcīnītas svarīgas un skaistas uzvaras, komanda demonstrē lielisku sniegumu un ir uz 14 spēļu uzvaru sērijas.

Atgriezīsimies pie sezonas sākuma, kad septembra beigās aizvadījām atklāšanas spēli Jelgavā, pie iepriekšējās sezonas čempioniem. Kā jau sportā mēdz notikt, tad pirmās sezonas spēles vēl nav tās pašas skatāmākās un kvalitatīvākās, kamēr komandas ieskrienas un sasniedz optimālo formu. Tāda bija arī šī spēle, kurā nespējām trāpīt brīvus metienus, nevedās saspēle, un galu galā sezonu nācās iesākt ar zaudējumu 63:73.

Taču, acīmredzot, šis zaudējums bija labs „belziens pa pakaļu”, jo turpmākā sezona izvērtusies teicama. Mūsu uzvaras sēriju iesākām ar Bauskas sagraušanu, lai gan ierasts, ka ar šo komandu ir bijušas visai līdzīgas spēles. Sajutuši pārliecību par saviem spēkiem, turpinājumā samērā viegli apspēlējām jaunpienācēju Grobiņu, ar kuru novembrī divreiz spēlējām arī Užavas kausa ietvaros – divu spēļu summā uzvarot ar +70, tad nācās nedaudz pasvīst pret BA Turības vienību, kura šogad pieteikusi sevi, kā vienu no vadošajām komandām Rietumos, un pārliecinoša uzvara Talsos.

Lāčplēša dienā spēle pret BK Saldus, kas jau vairāku sezonu garumā izvērties pār kārtīgu derbiju – aizraujošā cīņā, savu skatītāju priekšā, ar 78:63 pieveicām ciemiņus no Saldus.

Nedēļu vēlāk, dienu pēc valsts svētkiem devāmies uz Ventspili, kur tika izcīnīta sezonas lielākā uzvara pār jauno Ventspils maiņu – 120:51.

Noslēdzošajā novembra spēlē Ramirent Nacionālās līgas ietvaros, visai sīkstā spēlē pieveicām novadniekus – BS Tukums vienību. Kā pēcāk noskaidrojās, Ramirent Nacionālajā līgā par sniegumu novembra spēlēs, Rietumu zonā MVP titulu ieguva mūsu Arvis Savčenko.

Bet ar to visu novembris nebija vēl galā, jo 30. novembrī bija pirmā spēle Užavas kausa trešajā kārtā, un tur pretiniekos mums bija ielozēti nevieni citi, kā BK Jelgava, pret kuru kā jau sākumā minējām, bija piedzīvots vienīgais zaudējums sezonā. Kārtība tādi pati, kā otrajā kārtā – komanda, kas pāraka divu spēļu summā tiek uz nākamo kārtu.

Pirmā spēle Kandavā, un atšķirībā no atklāšanas spēles, pretinieki bija kļuvuši vēl draudīgāki, jo komandai pievienojušies 3x3 Olimpiskie čempioni –Nauris Miezis un Edgars Krūmiņš.

Darbojoties lieliski aizsardzībā, spējām ierobežot pretinieku līderus, kamēr mums uzbrukumā neapturami bija komandas kapteinis Guntars Strāķis un Artūrs Grīnbergs, pirms spēles Jelgavā iekrājām 10 punktu handikapu.

Pa vidu atbildes spēlei, izcīnījām vēl divas uzvaras Ramirent Nacionālajā līgā – vispirms viesos, uzvarot BK Liepāju/LSSS komandu, un tad mājās spraigā spēlē arī BK Ķekavu, kuri bija sagādājuši vienīgo zaudējumu BK Jelgavai. Pēc pirmā apļa ar bilanci 10-1 bijām otrajā vietā.

Turpinājumā divas spēles pret Jelgavu, vispirms viesos atbildes spēle Užavas kausā un tad 16.decembrī iesākām otro apli Ramirent Nacionālajā līgā.

Spēle Jelgavā iesākās ļoti līdzīgā cīņā, taču lieliska otrā ceturtdaļa ielika kārtīgus pamatus, lai pārvarētu Jelgavas barjeru, +14 puslaikā un +24 divu spēļu summā. Gāzes pedāli trešajā ceturtdaļā neatlaidām, un rezultāts turpināja augt mums par labu. Kad iznākums bija zināms, atslābinājamies un Jelgava nedaudz pietuvojās, taču tāpat droša uzvara ar 91:79, un vieta Užavas kausa ceturtdaļfinālā! Tur pretiniekos viena no Latvijas Igaunijas patīkamākajiem pārsteiguma autorēm – BK Liepāja. Otro sezonu pēc kārtas būs iespēja pārbaudīt savus spēkus pret augstākās līgas komandu, cīnīsimies no visas sirds.

Un visbeidzot Nacionālās līgas otrais aplis, īsā laika periodā trešā spēle pret BK Jelgavu un arī trešā uzvara pret čempioniem un 14 uzvara komandai pēc kārtas. Arī šo spēli diezgan droši kontrolējām, lielāko spēles daļu turoties 8-10 punktu vadībā. Tā kā pirmo spēli bijām zaudējuši ar desmit punktu starpību, sezonas noslēgumā pie vienādas bilances šie punkti var būt svarīgi, tad uzdevums bija uzvarēt ar vismaz +11. 3 sekundes līdz beigām bija „tikai” plus 8. Minūtes pārtraukumā sagatavotā izspēle nesa rezultātu un Artūrs Grīnbergs no laukuma stūra spēj trāpīt trīspunktnieku ar sodu, kas atnes uzvaru ar 85:73 un priekšrocības pret jelgavniekiem arī sezonas beigās, kā arī Play-off, ja sanāks tajos satikties.

Milzīgs paldies komandas faniem, bez kuru atbalsta noteikti šī uzvaru sērija nebūtu iedomājama. Paldies par satriecošo atmosfēru mājas spēlēs. Paldies katram, kurš brauc mūs atbalstīt uz izbraukuma spēlēm. Lai turpinājums tikpat veiksmīgs un emocijām bagāts!

Šajā kalendārajā gadā atlikušas vēl divas spēles – 23. decembrī Bauskā un 28. decembrī Kandavā pret Grobiņu. Tiekamies!

Edgars Priede BK “Kandava/Anzāģe” galvenais treneris

Foto autors: Raimonds Subatovičs

Nacionālās līgas kopvērtējums (pēc uzvaru %)