A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

"Ramirent" Nacionālās basketbola līgas finālsērija turpinās

21.04.2023 19:45

kanjel6martinsgoldbergs-101.jpg21. aprīlī Kandavas sporta hallē norisinājās Ramirent Nacionālās basketbola līgas finālsērijas trešā spēle: Kandava/Anzāģe - BK Jelgava.

"Ramirent" Nacionālās basketbola līgas finālsēriju pagarināt izdevies "Jelgavas" basketbolistiem, kuri sērijas trešajā spēlē ar rezultātu 81:78 izcīnīja panākumu Kandavā, saglabājot izredzes uz čempiontitula nosargāšanu.

Toni spēles ievadā uzdeva Mārcis Saulītis, bloķējot pretinieka metienu pie sava groza un steidzoties uz priekšu ātrajā uzbrukumā, ko kandavnieku centrs pabeidza ar diviem viegliem punktiem. Artūrs Grīnbergs pirmā ceturkšņa vidū panāca mājiniekiem +9, tomēr pirms desmitminūtes beigām Zemgales komanda ar precīziem trejačiem sadeldēja atstatumu, pirmajai spēles ceturtdaļai beidzoties ar 21:20.

Otrajā ceturtdaļā aļņi deva savu pretsparu ar Ulda Feldmaņa, Kristapa Pļavnieka un Mārtiņa Šteinberga realizētiem trīs punktu metieniem, kas jelgavniekiem puslaika atpūtā ļāva doties ar sev labvēlīgo 41:30.

Pārtraukumā Kandavas sporta hallē uzstājās Intars Busulis, iepriecinot līdzjutējus tribīnēs un samulsinot basketbolistus, kuriem lāga netapa skaidrs kā mākslinieka uzstāšanās laikā iesildīties otrajai spēles daļai.

Otrā puslaika ievadā abām vienībām piekliboja metienu precizitāte, bet "Kandavas/Anzāģes" ofensīva nāca no negaidītiem spēlētājiem, jo, komandas līderiem savu spēli nenoķerot, rezultatīvi izcēlās Aivis Lēmanis, Kārlis Bērziņš un Kristaps Gotfrīds, sadeldējot atstatumu līdz nieka tiesai - 55:57.

Mājinieku ierastajiem līderiem pēdējā ceturtdaļā punkti krājās gausi, bet savas komandas līdzjutējus divas ar pusi minūtes līdz beigām kājās izdevās piecelt Grīnbergam, kurš trāpīja trīs punktu metienu ar pārkāpumu un guva ceturto punktu no soda metiena līnijas. Izšķirošajās divās minūtēs ozolzīles izsēja savas izdevības sadeldēt starpību, nometot garām virkni ar soda metieniem.

Paš beigās Artūrs Grīnbergs izprovocēja pārkāpumu metienā, dodotoies veikt trīs soda metienus. Pirmos divus saspēles vadītājs iemeta, bet arī trešais, kuru Grīnbergs apzināti centās mest garām, krita grozā, laupot iespēju kandavniekiem cīnīties par atlēkušo bumbu. Sērijas trešās cīņas beigu signālu sagaidot pie rezultāta 81:78, "Jelgava" guva savu pirmo uzvaru, panākot 1-2, kas nozīmēs ceturto komandu fināla dueli otrdien Zemgales lielākajā pilsētā.

"Jelgavas" rindās uzvaru ar 24 gūtiem punktiem kala Uldis Feldmanis, kamēr Kristaps Pļavnieks palīdzēja ar 12 punktiem un sešām rezultatīvām piespsēlēm, bet pa 11 punktiem guva Armands Ginters un Armands Seņkāns.

Mājinieku rindās pie 17 punktiem tika Artūrs Grīnbergs, bet 14 guva Guntars Strāķis. Arvim Savčenko tika "double-double" rādītāji ar minimālo nepieciešamo statistiku (10+10).

"Kandava/Anzāģe" - "Jelgava" - 78:81 (21:20, 9:21, 25:16, 23:24) Kandava: Grīnbergs 17, G. Strāķis 14, Savčenko 10 (10 atl.b.), K. Bērziņš 9, Saulītis 8, Lēmanis 7, Gotfrīds 7, Mastiņš 4, Petkevičs 2, A. Strāķis. Jelgava: Feldmanis 24, Pļavnieks 12, Ginters 11, Seņkāns 11, Šteinbergs 8, J. Bērziņš 7, Mednis 5, Fiļipovs 3, Bitītis.

Nākamā spēle: 25. aprīlī, plkst. 20:00, Jelgavas sporta hallē.