faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Iznācis "Kandavas Novada Vēstnesis" jūlija numurs04.07.2019

Iznācis Kandavas novada domes informatīvā izdevuma "Kandavas Novada Vēstnesis"  jūlija numurs.

 Elektronisko versiju skatīt šeit

printēt

Piešķirts finansējums Pulvertorņa jumta glābšanai02.07.2019

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde ir izvērtējusi Kandavas novada domes iesniegto projekta pieteikumu atklātajam konkursam valsts budžeta finansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu konservācijai un restaurācijai, konkrēti Kandavas Pulvertorņa jumta remontam.

Kultūras pieminekļu un restaurācijas programmas projektu vērtēšanas komisija ir pieņēmusi lēmumu piešķirt finansējumu 8000 EUR apmērā Kandavas Pulvertorņa jumta glābšanai.

Saskaņā ar likuma “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”  24.pantu no valsts budžeta piešķir līdzekļus to valsts un reģiona nozīmes kultūras pieminekļu konservācijai un restaurācijai, kas pieejami sabiedrības apskatei. 

printēt Lasīt visu ziņu

Biedrībām un nodibinājumiem NVA piedāvā iespēju saņemt palīdzīgas rokas sabiedriskā labuma darbu veikšanai. 03.07.2019

Biedrības un nodibinājumi līdz šī gada 12.jūlijam Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs Balvos, Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Limbažos, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Talsos, Tukumā un Valmierā var pieteikties pasākuma ”Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” īstenošanai un iesaistīt jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā, ja pasākuma īstenošanas vieta tiek izveidota kādā no minēto filiāļu apkalpošanas teritorijām.

Biedrībām un nodibinājumiem tā ir iespēja piesaistīt savam darbam jaunus, enerģiskus un perspektīvus darbiniekus, savukārt jauniešiem - iespēja iegūt darba pieredzi un attīstīt darba iemaņas, darbojoties IT jomā un projektu vadīšanā,  palīdzot administratīvajā darbā,  rīkojot kultūras un sporta pasākumus,  vadot pulciņus,  nodarbojoties ar jaunatnes lietām un veicot citus darba pienākumus. Turklāt NVA filiāļu darbinieki palīdzēs izvēlēties konkrētās biedrības vai nodibinājuma darbības specifikai un prasībām visatbilstošākos kandidātus no NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

printēt Lasīt visu ziņu

No 2019. gada 1. augusta mainīsies nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” darbības reģionā03.07.2019

SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” astoņām pašvaldībām, kapitāldaļu turētājām, 2019. gada pirmajā pusē iesniedza aprēķinātu nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu (savākšana, pārvadāšana, pimsapstrāde).

27. jūnijā, līdz ar pēdējo pašvaldības domes sēdi, tika pieņemts lēmums, mainīt nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu, kas stāsies spēkā 2019. gada 1. augustā.

Tabulā (tabula Nr. 1) ir norādītas pozīcijas, kas veido nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu. Šobrīd tilpuma/masas attiecība ir šāda – 1m3 = 0,158 t. No 1. augusta tilpuma/masas attiecība būs – 1m3 = 0,105 t. Pateicoties izmaiņām tilpuma/masas attiecībā, vairāk kā uz pusi tiks samazināta maksa par – dabas resursu nodokli, samazināsies arī nešķirotu sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma komponente (par 0,22 EUR).

printēt Lasīt visu ziņu

Atkritumu apsaimniekošanas maksa kļūs nedaudz dārgāka27.06.2019

No 1. augusta Kandavas novada iedzīvotājiem jārēķinās ar paaugstinātu atkritumu apsaimniekošanas tarifu. Ja līdz šim nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošana izmaksāja 12,84 eiro par kubikmetru, tad no 1. augusta – 15,90 eiro par kubikmetru.

Pakalpojuma maksas un tarifa paaugstināšana SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra””  nepieciešama vairāku iemeslu dēļ – viens no tiem – saskaņā ar Dabas resursu nodokļa (DRN) likumu izriet, ka no 2020. gada 1. janvāra stājas spēkā cita DRN likme. Ja šogad par atkritumu apglabāšanu tā noteikta 43 eiro apmērā par tonnu, tad nākamgad – 50 eiro par tonnu. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija 8. maijā apstiprināja SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra”” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojumu tarifu ar jau iekļautu DRN likmi: no 2019. gada 10. jūnija līdz 31. decembrim – 60,73 eiro tonnā (bez PVN), bet no 2020. gada 1. janvāra – 64,01 eiro tonnā (bez PVN). Tas nosaka, ka turpmāk DRN būs iekļauts atkritumu apglabāšanas tarifā un pašvaldībai, mainoties apglabāšanas tarifam, nebūs nepieciešams atsevišķs lēmums par atkritumu apsaimniekošanas maksas maiņu, kas stāsies spēkā reizē ar jauno apglabāšanas tarifu.

printēt Lasīt visu ziņu

Kandavas Sociālais dienests informē01.07.2019

Kandavas novada Sociālais dienests informē, ka līdz 7.augustam būs slēgta Medicīnas aprūpes nodaļa( ārstniecības iestādes kods 9012-00020).

Vajadzības gadījumā lūgums vērsties pie sava ģimenes ārsta vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

printēt
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top