pavasara-foto-majas-lapai3mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

LU Starptautiskā ekonomikas un biznesa katedra aicina uzņēmējus piedalīties E-Lab projektā26.02.2016

Dažkārt ir nepieciešama neliela palīdzība, lai uzsāktu uzņēmējdarbības procesu. Un tas noteikti nav tāpēc, ka pasaulē pietrūktu jaunu un radošu ideju! Tieši otrādāk- mēs dzīvojam ideju pārpilnības laikmetā, kad pastāv nopietns trūkums cilvēku, kam būtu laiks un spējas uzrakstīt biznesa plānu vai uzsākt jaunas idejas realizāciju dzīvē.

Entrepreneurship Lab (EL) ir Zviedrijā, Uppsalas Universitātē attīstīta sistēma, kas palīdz attīstīt uzņēmumu idejas, pārveidojot tās par komercializējamām inovācijām. Šī sistēma darbojas apvienojot mūsu komandas zināšanas, prasmes un pieredzi ar maģistrantūras studentu “darba spēku”. Mēs palīdzam saviem klientiem atrisināt viņu izaicinošākās problēmas jebkurā idejas dzīves cikla posmā, liekot uzsvaru uz ilgtermiņa attīstības iespējām.

Entrepreneurship Lab jau vairākus gadus veiksmīgi darbojas Zviedrijā, sadarbojoties ar tādiem industrijas partneriem kā Ericsson, Uppsalas Universitātes Slimnīca un Fallskyddsspecialisterna, attīstot praktiskas idejas, kas ir radušās šajos uzņēmumos, bet kurām pietrūkst iekšējo resursu, lai tās ieviestu dzīvē.

Latvija ir pirmā valsts, kur tika pārņemta un ieviesta EL sistēma, kas veiksmīgi apvieno industrijas un akadēmiskos resursus.

Pērn četras maģistrantūras studentu komandas veiksmīgi strādāja pie biznesa koncepciju attīstīšanas Carnikavas pašvaldībai, Linarda Liberta bērzu sulu ģimenes uzņēmumam, Ādažu bērnu dārzam un sēriju uzņēmējam. Rezultātā visi pasūtītāji saņēma kvalitatīvi izstrādātos biznesa plānus.

Piecpadsmit Latvijas Universitātes maģistrantūras studenti arī šogad strādās pie atlasītajām uzņēmumu idejām Uppsalas Universitātes uzņēmējdarbības profesora, Entrepreneurship Lab dibinātāja Mikaela Šerdina uzraudzībā.

Ar mums jūsu idejas ir drošībā
Lai nodrošinātu ideju konfidencialitāti, visi studenti un pasniedzēji, kas strādās ar uzņēmumu idejām, paraksta konfidencialitātes vienošanos. Uzņēmējdarbības studenti, kas darbojas laboratorijā tiek atlasīti un piesaistīti konkrētajam projektam balstoties uz savu iepriekšējo pieredzi un kompetencēm un viņiem visiem ir iepriekš vismaz 3 gadu garumā iegūts Bakalaura grāds. Tas, kombinācijā ar Zviedrijā rūpīgi izveidotu 9 soļu procesu un koučingu no EL ir viens no vairākiem veidiem, kā mēs nodrošinām darba kvalitāti.

Atbildība

Procesa gaitā atbildību par rezultātu uzņemas Entrepreneurship Lab. Studenti ir atbildīgi par idejas pārvēršanu biznesa plānā.

Jūsu, kā uzņēmuma (organizācijas) atbildība ir piedalīties projekta uzsākšanas sanāksmē un, nepieciešamības gadījumā, progresa noskaidrošanas sanāksmē ar studentiem, kuri strādās pie jūsu projekta. Projekta uzsākšanas sanāksmē tiek prezentēta ideja un apspriestas uzņēmuma vēlmes un gaidas attiecībā uz darba rezultātu (biznesa plānu). Nākamā tikšanās ar studentiem notiek tad, kad biznesa plāns jau ir fināla izstrādes stadijā.

Pamatā, pie idejas izstrādes studenti strādā neatkarīgi un parasti nav nepieciešams tikties vairāk kā šīs 2 reizes – projekta sākumā un beigās. Taču dažos gadījumos procesa gaitā ir nepieciešama atgriezeniskā saite, tādā gadījumā tiek īpaši atrunāta papildus tikšanās ar uzņēmumu.

Laika ieguldījums

Aptuvenais laiks, ko ir nepieciešams ieguldīt projektā no uzņēmuma puses ir 5-10 stundas, atkarībā no idejas sarežģītības pakāpes un saprašanās ar studentu komandu. Izstrādes cikls no idejas saņemšanas līdz biznesa plāna izstrādei ir ap 2 mēnešiem.

Piedalīšanās šajā projektā ir bez maksas.

Jebkādu jautājumu gadījumā zvaniet vai rakstiet uz : ilona.baumane@gmail.com; Tel.26009060

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top