kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgSvētdiena 07.06.2020
Gaida, Arnis

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Par LIZDA iniciatīvu portālā ManaBalss.lv03.09.2019

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (turpmāk - LIZDA) jau daudzu gadu garumā norāda valsts un pašvaldību institūcijām, ka pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi saskaras ar nevienlīdzību darba slodzes veidošanās principos un darba samaksas apmērā.

LIZDA Padome jau 2017. gada 15. martā nolēma iesniegt iniciatīvu portālā ManaBalss.lv – nodrošināt visu pirmsskolas izglītības pedagogu darba samaksu no valsts budžeta, lai novērstu diskrimināciju. Lai to panāktu, nepieciešams savākt ne mazāk kā 10 000 parakstu no Latvijas pilsoņiem, kuri iesnieguma iesniegšanas dienā ir sasnieguši 16 gadu vecumu. Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 131.³ punktu tas var tikt iesniegts kā kolektīvais iesniegums Saeimai ar konkrētu prasījumu izskatīt to kā kolektīvu iniciatīvu. Parakstīties var tikai izmantojot internetbanku, lai nodrošinātu parakstu patiesumu un to, ka persona par konkrēto iniciatīvu parakstās vienu reizi.

Parakstīties var šeit: https://manabalss.lv/vienlidzi...

 Uzsākot iniciatīvu par pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas nodrošināšanu no valsts budžeta, daudzi pedagogi pauduši bažas par to, ka šobrīd esošais atalgojums finansēšanas avota maiņas rezultātā samazināsies. LIZDA atgādina, ka Izglītības likums nosaka tiesības pašvaldībai piešķirt papildus finansējumu neatkarīgi no tā, ka valsts arī šobrīd vispārizglītojošo skolu pedagogu atalgojumu finansē no valsts budžeta. LIZDA atkārtoti izsaka pateicību pašvaldībām par to, ka pirmsskolas pedagogiem no 2016. gada septembra tika nodrošināts lielāks atalgojums nekā to noteica Ministru kabineta noteikumi Nr. 445 “Par pedagogu darba samaksu”.

LIZDA vērš uzmanību, ka finansēšanas avota maiņa ir pašvaldību interesēs, jo pašvaldību budžetā veidosies finansējuma ietaupījums, kuru varēs izmantot pašvaldības funkciju realizēšanai.

LIZDA informē, ka Latvijas Pašvaldību savienības Izglītības un kultūras komisijas sēdē, kura notika 2019. gada 22. augustā, tika nolemts, ka pašvaldības aicinās pedagogus atsaukties iniciatīvai portālā ManaBalss.lv – nodrošināt visu pirmsskolas izglītības pedagogu darba samaksu no valsts budžeta, lai novērstu diskrimināciju.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top