faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Kandavas kultūras nams

Lielā iela 28, Kandava, Kandavas novads, Latvija, LV-3120
57.037346 22.777122

Baibas Briedes gleznu izstāde

24.01.2019 10:00 - 21.02.2019 - 16:00

Baiba Briede (dz. 1974) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, iegūstot humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā, kā arī studējusi Florences mākslas akadēmijā Itālijā (Accademia di Belle Arti di Firenze), ERASMUS studentu apmaiņas programmā.

Kopš 2003. gada veic aktīvu radošo darbību gan Latvijā, gan aiz tās robežām.

 Mākslinieces darbos atspoguļojas viņas personīgās jūtu pieredzes pārdzīvojumi. Autori saista abstrakcionisma ideja, tās piedāvātā neierobežotā formas daudzveidība un metode. Bez priekšmetiskās mākslas specifika nosaka atkāpšanos no mimēzes. Pateicoties izteikti universālam un nosacītam raksturam, bez uzdevuma sludināt subjektīvu patiesību, šis mākslas veids ļauj katram tajā saskatīt to, ko viņš vēlas redzēt. Gleznas spēj radīt noteiktu noskaņu, krāsas ir lielisks instruments, lai rādītu savas sajūtas, tās ir kā tilts starp cilvēku un ārpasauli. Lielākā daļa darbu stilistiski attiecināmi uz liriski ekspresīvo abstrakciju.

Māksliniece B. Briede par savu radošo procesu ir izteikusies sekojoši: „Gleznojot es it kā lieku savām sajūtām materializēties, mēģinu tās notvert, saglabāt un atdot tālāk, un tajā pašā laikā nevēlos neko konkretizēt. Es bieži gleznoju sapnī, un nomodā gleznojot – aizsapņojos. Šis process ir neaprakstāmi trausls, noslēpumains un apbrīnojami mainīgs. Es vienlaikus gan meditēju, gan spēlējos, gan cīnos!”

Autores vēlme – ar savu darbu paust ideju par mākslas mūžīgo vērtību, tās nozīmi un aktualitāti kulturālā, izglītotā, mākslas būtību izprotošā un par tās nepieciešamību pārliecinātā, uz kompromisu izejošā un uz tālāku virzību gatavā sabiedrībā, kurā ir svarīga cilvēka jūtu pasaule, viņa domas un personīgais viedoklis, un kurā tiek novērtēts cilvēka darbs.

printēt Lasīt visu ziņu

Kandavas novada domes vadības un speciālistu tikšanās ar uzņēmējiem

30.01.2019 16:00
Kandavas novada ģerbonis

Kandavas novada dome

2019. gada 30. janvārī plkst. 16:00 Kandavas kultūras nama mazajā zālē notiks Kandavas novada domes vadības un speciālistu tikšanās ar uzņēmējiem.

Darba kārtība:

1. Aktualitātes Kandavas novadā (I.Priede);
2. Kandavas novada Kultūras un sporta pārvaldes plānotie gada pasākumi ar uzņēmēju līdzdalību. Lieldienu dekorāciju izgatavošana konkursam "Zaķu festivāls" (I.Grunte, R.Rozentāls, B.Rulle);
3. Reklāmas izvietošana Kandavas novada teritorijā (B.Rulle, A.Zvejniece);
4. Biedrības "Kandavas Partnerība" plānotie LEADER projekti 2019.gadā (I.Haferberga);
5. Informācija par LAD projekta kārtu "Tūrisma attīstības veicināšana" un uzņēmumu dalību izstādē "Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019" (I.Pāža);
6. Tūrisma attīstības iespējas dabas parkā "Abavas senleja" (I.Piese).

Aicinām uzņēmējus līdz 28. janvārim pieteikt savu dalību, rakstot uz e-pastu: iveta.paza@kandava.lv vai zvanot uz mob. tālr. 29186169. 

printēt Lasīt visu ziņu

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Kandavas kultūras nams
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top