kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Barikāžu atceres ugunskurs Zemītes pagasta Grenču ciemā

20.01.2016 18:00

142854__568bd3e7c7b84.jpg.jpgTradīcija, satikties janvārī pie 1991.gada barikāžu atceres ugunskura, Grenču ciemā ir iesakņojusies daudzu gadu garumā. Iespējams, tas ir tāpēc, ka Zemītes pagastā dzīvo daudzi toreizējie barikāžu aizstāvji, un noteikti tāpēc, ka Grenču ciemā ir Guntis Gulbis, kurš piedalījās barikādēs un nu jau septīto gadu organizē atceres pasākumu jeb atmiņu ugunskuru.

No tām janvāra dienām 1991.gadā, kad vīri autobusos devās uz Rīgu aizstāvēt un nosargāt Latvijas brīvību, pagājuši 25 gadi, izaugusi vesela paaudze, bērni, kas toreiz bija pavisam mazi, izauguši un vien no vecāku stāstītā atceras, kas toreiz notika. Barikāžu dalībnieki dalījās savās atmiņās. Stāstīja, kā toreiz izpratuši vārdus „dzimtenes mīlestība”, kā bez bailēm devušies aizstāvēt savu zemi un tiesības dzīvot brīvā Latvijā. Atcerējās, cik mūsu tauta ir bijusi vienota, izcīnot un sargājot savas valsts brīvību.

Pasākumā piedalījās Zantes pagasta vīru ansamblis, viņi dziedāja tautā iemīļotas Atmodas laika un mūsdienās popularitāti ieguvušas dziesmas. Vīru ansamblim pievienojās pasākuma dalībnieki, dziesmas skanēja labi, īpaši spēcīgi izcēlās vīru balsis.

Piemiņas brīdī piedalījās barikāžu dalībnieki no Tukuma, Jaunpils un Kandavas novada. Tika baudīta karsta tēja, kafija un maizītes, netrūka arī štovētu kāpostu ar desiņām, katrs bija paņēmis līdzi ko gardu, gluži kā toreiz, kad Rīgas iedzīvotāji nesa barikāžu aizstāvjiem visu to labāko no savām mājām.

Paldies sponsoriem, kas palīdzēja sarūpēt cienastu- z/s „ Lūši” -Aijai un Jurim Lūšiem, z/s „ Madara” - Zekundes ģimenei, LPKS „ Akots” darbiniekiem un Jānim Akermanim.

back to top