faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Vokālo ansambļu sadziedāšanās pasākums Zemītē

15.03.2019 19:00 - 22:00 kur : Zemītes tautas nams

15.marta vakarā Zemītes tautas namā uz sadziedāšanos pavasara noskaņās visus novada ansambļus aicināja Zemītes jauktais vokālais ansamblis “Sapnī”.  Atsaukušies un atbraukuši bija necerēti kupls dziedātāju pulks: Matkules kultūras nama jauktais vokālais ansamblis, Zantes folkloras kopa “Vācelīte”, Valdeķu kultūras nama jauktais ansamblis “DOREMI”, Kandavas kultūras nama senioru ansamblis “Vīgriezes”, Vānes kultūras nama sieviešu ansamblis “Par to…”, Cēres pagasta sieviešu vokālais ansamblis, kā arī draugi no Tukuma novada- Tukuma pilsētas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Noskaņa” un Tukuma pilsētas pensionāru biedrības vokālais ansamblis "Sidrabrasa". 

Visus dziedātājus pasākumā sveica Kandavas novada Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Iveta Grunte un Zemītes pagasta pārvaldes vadītāja Rita Diduha, novēlot ansambļiem labu skanējumu un daudz koncertu šajā gadā. Tā kā šogad ansambļu starpnovada skates nebūs, tad šis koncerts bija kā savdabīga pašmāju skate- viens otram atrādījās un viens otru noklausījās. Dziedātāji jau zina, ka jo vairāk uzstāšanās reižu, jo labāks skanējums.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (39)

Latvijas laukiem ir nākotne07.03.2019

Par to pārliecināts Zemītes pagasta zemnieku saimniecības “Zīles” saimnieks Egils Babris.

Šajā lauku sētā viesojos ne pirmo reizi. Pirmā satikšanās ar Egilu Babri notika pirms sešiem gadiem, kad viņš atgriezies Latvijā no “laimes” meklējumiem ārzemēs, kur nespēja iedzīvoties, sāka saimniekot “Zīlēs”. Toreiz viņa mamma Iveta priecājās, ka vismaz viens no četriem bērniem vēlas saimniekot savās tēva mājās. Arī tagad tiekoties, Iveta apgalvoja, ka jau toreiz, kad bērni vēl mazi bijuši, sapratusi, kas būs nākamais zemnieku sētas saimnieks- tēva darba turpinātājs. Jau no mazām dienām Egils interesējies par lauku darbiem, vienmēr bijis līdzās tēvam traktorā, pats maziņš caurām naktīm uz lauka, kad zemi aruši. Par pērējiem bijis skaidrs, tie būs pilsētnieki.

Pa šiem gadiem Egila ganāmpulks pieaudzis vairākas reizes, toreiz bija 17 slaucamas govis un 11 teles, tagad ir ap četrdesmit slaucamas govis, pavisam nesen ganāmpulkam pievienojies vēl krietns bariņš, kopā ap astoņdesmit. “Uz paplašināšanās rēķina man atļāva iegādāties 21 gotiņu”. Egilam piederošā zemnieku saimniecība ir bioloģiskā saimniecība, līdz ar to uzraudzība no valsts puses pienācīga.  Kandavas novadā bioloģisko piensaimnieku ir maz, labi ja četri būs.

printēt Lasīt visu ziņu

Sadancošanās “Zemītē danci vedu “ jau devīto reizi05.03.2019

2.martā Zemītes tautas namā uz gadskārtējo sadancošanos " Zemītē danci vedu" pulcējās deju kolektīvi no Kandavas un blakus novadiem. 

Nu jau devīto gadskārtu vidējās paaudzes deju kolektīva " Zemīte" draugi pulcējas, lai izdejotu sirdij un dvēselei mīļas dejas kopīgā koncertā. Šogad Zemītē viesojās vidējās paaudzes deju kolektīvs " Pūre”, jauniešu deju kolektīvs " Pūrenieks", VPDK" Meždzirnas " no Kabiles un VPDK " Novadnieki" no Bēnes. Raibos deju rakstos skatītājiem bija iespēja ielūkoties gan jaunajā 2019.gada Tukuma apriņķa deju repertuārā, gan baudīt senākas, bet laika rituma pārbaudītas tautiskās dejas.

 Pateicamies visiem dalībniekiem un skatītājiem par klātbūtni un mīlestību uz deju! 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Zemītes bērnu dārza audzēkņi turpina iepazīt profesijas18.02.2019

Zemītes bērnu dārza audzēkņi turpina iesākto mācību procesu. Šoreiz izmantojot ēnu dienu, ko apvienoja ar profesiju izzināšanu, viņi viesojās Zemītes pagasta pārvaldē un bibliotēkā. 

Pagasta pārvaldē iepazinās ar pārvaldnieces Ritas Diduhas ikdienas veicamajiem darbiem un kompetencēm, kuras nepieciešamas amata veikšanai. Bibliotēkā bibliotekāres Solvitas Kalinjukas vadībā izzināja viņas ikdienas pienākumus un papildus pakalpojumus, kurus var saņemt ikviens bibliotēkas lietotājs. Pagasta pārvaldē bērnu uzmanību saistīja daudzās dokumentu mapes un seifs, kuru izmanto sevišķi svarīgu lietu uzglabāšanai, jo tādu ikdienā nesanāk ieraudzīt. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Zemītes bērnudārzā turpina iepazīt profesijas07.02.2019

Pagājušajā nedēļā Zemītes bērnudārzā viesojās aprūpētāja Agrita Puriņa. Viņa stāstīja par savu nodarbošanos un prasmēm, kas nepieciešamas, lai palīdzētu cienījamos gados esošiem cilvēkiem padarīt viņu ikdienu komfortablāku un patīkamāku. Šis darbs ir ļoti delikāts un prasa labas komunikācijas prasmes, jo palīdzēt cilvēkam savā ikdienas aprūpē ir gana sarežģīti. Ar bērniem tika pārrunāta ikdienā sniedzamā palīdzība cilvēkam ar veselības problēmām gan mājas solī, gan personīgajā  higiēnā, ja cilvēks ir guļošs. Lai bērniem to būtu vieglāk saprast darbojoties tika izmantota lellīte, kuru mācījās gan apkopt, gan apģērbt.

Aizraujoši tika uzņemta ziņa, ka pagastā viesojas skursteņslauķis. Bērni, audzinātāju pavadībā, devās pie viņa uzzināt par šo profesiju. Skursteņslaucītāja amata zellis Valerijs Samovičs ar aizrautību pastāstīja bērniem par savu darba ikdienu un atļāva aplūkot darba instrumentus. Protams, neiztika bez ticējuma, ka laimei ir jāpatausta skursteņslauķa poga, jo tikko taču iestājies jaunais Cūkas gads!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Zemītes seniori sapņo deju ritmos28.01.2019

Uzsākot jauno gadu, Zemītes senioru deju kopa ""Ozolzīles" ielūdza savus draugus, senioru dejotājus, kopīgi pasapņot deju ritmos.

 Neskatoties uz slidenajiem ceļiem, braši un deju mīloši ļaudis janvāra vidū ieradās Zemītē, lai būtu kopā un priecētu viens otru tiekoties mūzikas ritmos. Pasākumā piedalījās tāli viesi no Dobeles - "Stariņš", no Saldus- "Ciecerīte", no Šķēdes- "Pogas", no Jaunlutriņiem- "Senlejas", no Remtes- "Zīle", kā arī tuvākie kaimiņi no Matkules – deju kopa "Alianse". Pirmo reizi šajā pasākumā ļoti gaidīti bija viesi no Pūres, deju kopa "Kā sendienās".  Atmiņās par jauko Ziemassvētku laiku visus atgrieza Zemītes jauktais vokālais ansamblis "Sapnī". Asprātīgākie dalībnieki saņēma dāvanas no bibliotekāres Solvitas. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Zemītes bērnudārzā iepazīst profesijas25.01.2019

Sākot ar šo gadu Zemītes pirmsskolas skolēni uzsākuši projektu “Iepazīsim profesijas”. Pirmā tikšanās ar ciemiņiem, kas iepazīstināja ar savu nodarbošanos bija 23.janvārī, kad viesos ieradās bioloģiskās zemnieku saimniecības “Ošenieki“ saimnieks Aivars Ošenieks un bijušais Zemītes skolas audzēknis Andris Mārcis Ošenieks, kurš apgūst ugunsdzēsēja – glābēja profesiju Saldus tehnikumā.

Aivars sniedza bērniem priekšstatu par darbu zemnieku saimniecībā visas sezonas garumā un kliedēja mītu, ka lauksaimnieks ziemā var atpūsties un neko nedarīt, un savus darba pienākumus veic tikai sākoties zemes darbu sezonai. Bērniem saprotamā valodā, stāstīto ilustrējot ar fotoattēliem, Aivars iepazīstināja ar sava darba specifiku. Un, lai mazie klausītāji gūtu spēku un nostiprinātu pārliecību, ka dārzeņi ir ne tikai veselīgi, bet arī garšīgi, tie varēja cienāties ar lauksaimniecībā izaudzētajiem  un ziemas krājumos saglabātajiem dārzeņiem un no tiem pārstrādāto produkciju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top