faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Seminārā Rīgā spriež par romu labāku pieeju darba tirgum20.03.2018

14.martā Rīgā notika Kultūras Ministrijas rīkotais seminārs par romu tautības pārstāvju labāku iesaistīšanu darba tirgū, kas tika īstenots projekta „Latvijas romu platforma II: dialogs, līdzdalība un savstarpēja mācīšanās” ietvaros ar Eiropas Savienības programmas „Tiesības, vienlīdzība un pilsonība 2014 – 2020” finansiālo atbalstu.

Seminārā piedalījās arī mūsu novada pārstāvji- Zantes pamatskolas direktores pienākumu izpildītāja Elita Ose un romu tautības skolotājs Dainis Krauklis.

Uz semināru Kultūras Ministrija aicināja dažādu uzņēmumu pārstāvjus, romu pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus un potenciālos darba ņēmējus, sociālos partnerus, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvjus.

Semināra mērķis bija veicināt sadarbību starp romu potenciālajiem darba ņēmējiem un darba devējiem, kā arī sociālajiem partneriem. Seminārā piedalījās pārstāvji no Daugavpils, Viļakas, Valmieras, Ventspils, Jelgavas, Rīgas, Limbažu, Dobeles, Sabiles un Kandavas novada.

Semināra pirmajā daļā Kultūras ministrijas pārstāvji informēja par projektu „Latvijas romu platforma II: dialogs, līdzdalība un savstarpēja mācīšanās” un projekta ietvaros plānotājām aktivitātēm, kā arī īsu romu situācijas raksturojumu darba tirgū Latvijā.

 Latvijā dzīvo apmēram 15 000 romu tautības pārstāvju, no tiem aptuveni 40 % ir bezdarbnieku. Pēc oficiālu aptauju datiem 82,3 % romu apliecina, ka darbā netiekot ņemti viņu etniskās piederības dēļ. Tādejādi Valsts Prezidents Raimonds Vējonis ir oficiāli parakstījis, ka romi pieder pie nabadzības un sociālās atstumtības riska grupas.

Otrajā daļā notika paneļdiskusija, kurā piedalījās darba devēji: Raitis Apinis SIA „MAXIMA Latvija” Personāla vadības departamenta direktors, Sandra Blūmane SIA „Viktorija B” vadītāja, Inguna Grīnberga SIA „Trialto Latvia” pārstāve, Diāna Krogzeme SIA „Krogzeme” valdes locekle, Elita Ose Zantes pamatskolas direktore.

Diskusiju vadīja mūsu novadnieks Dainis Krauklis, iepazīstinot klātesošos ar darba devējiem, kas atbildēja uz publiku interesējošajiem jautājumiem, kuru bija ne mazums, jo paneļdiskusijas pamatuzdevums bija runāt par savu līdzšinējo pieredzi darba tirgū ar romu tautības pārstāvjiem, attieksmi un stereotipiem.  Pasākuma vadītājs nodeva visiem klātesošajiem sveicienus no Vānes pamatskolas, uzņēmēja Edmunda Grīnberga un Kandavas novada domes priekšsēdētājas Ingas Priedes. Zantes pamatskolas direktora p.i. Elita Ose visai niansēti pastāstīja par savām izjūtām un pieredzi darbā ar romu kolēģi, kurš gan esot savādāks, taču kļuvis skolas kolektīvam un sirdij tuvs. Par šiem vārdiem zāle Elitai veltīja ilgstošus aplausus. Kandavas novada un Zantes pagasta vārds tādejādi izskanēja visas Latvijas priekšā ļoti pozitīvā nozīmē.

Semināra noslēguma daļā dalībnieki strādāja darba grupās, izstrādājot tālāk virzības plānus nākotnei, par to kādi ieteicamie atbalsta pasākumi un risinājumi būtu veicami romu nodarbinātības līmeņa paaugstināšanai.  Pēc tam darba grupas demonstrēja savus plānus un ministrija uzdeva Dainim Krauklim izstrādāt ziņojumu ar nākotnes redzējumu, kas parādītu labākus rezultātus romu nodarbinātības līmeņa paaugstināšanai.

Seminārs noritēja visai darbīgā, patīkamā atmosfērā. Kā pēc semināra atzina Elita Ose, ir bijis interesanti piedalīties pasākumā, kas ir mazliet savādāks kā citi un kur valda citas mentalitātes emocijas un kultūras aspekti. Prieks, ka Kandavas novada vārds valstī ir izskanējis īpaši pozitīvās skaņās.

Semināra vadītājs un raksta autors – Dainis Krauklis

 

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top