faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku ieskaņas koncerts

27.06.2015 14:00 kur : Kandavas Evaņģēliski luteriskā draudze

27. jūnijā Kandavas Luterāņu baznīcā notika VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku ieskaņas koncerts. Tajā piedalījās Jauktais koris "Vyturns" no Ukmeras (Lietuva), kamerkoris "Laurus" (Somija) un jauktais koris "Kandava" (Latvija).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Kandavas novada svētki godam aizvadīti!31.05.2015

Svētdien, 31.maijā ar dievkalpojumu un Kandavas kultūras nama sieviešu vokālā ansambļa „ Cantabile” Lūgšanu dziesmām Kandavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā iesākās novada svētku trešā diena.

Vēlāk Promenādē notika 2.Kandavas pīlīšu regate un „ Veiklais zivju ķērājs”. Paldies Dievam, negaisa un krusas mākoņi bija pārskrējuši pāri Kandavai jau stundu pirms šiem notikumiem un vēlāk gar pamali aizslīdēja uz Tukuma pusi.

Pīlīšu regatē godalgoto trijnieks bija sekojošs – Tomass Mačanskis, Linards Puplaks un Agneta Prātiņa. Savukārt, visveiklāk zivtiņas noķēra Rūdis Babris, Eva Ļevanova un Daniels Felzenbergs.

Svētki noslēdzās ar nemotorizēto braucamrīku parādi „ Brauc un brīnies!”, kurā piedalījās desmit dažādi braucamrīki, kā piemēram, ceriņu ķerra, pirātu plosts, šeiha harēms, salauztā gulta, Cēres ceļš un vēl citi. Parādes priekšgalā soļoja četri braši Ivetas izjādes zirgi, kuriem sekoja lieliskais rumaks Ērglis ar novada vadību izrotātos atsperu ratos. Pēc skatītāju balsojuma - trešo vietu ieguva „ Cēres ceļš”, otrajā vietā Ivetas zirgi, bet pirmajā – pirātu plosts. Un īstenībā, vietu sadalījumam jau nav nozīmes, galvenais, ka jautri bija visiem!

Kandavas novada svētki ”Nāc un esi savējais!” godam aizvadīti!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (0)

Ģimenes diena Vānes pamatskolā

28.05.2015 kur : Vānes pamatskola

Saulainā 28.maija diena Vānes pamatskolā bija dažādu neikdienišķu rosību pilna. Tika sveikti Gada laureāti jeb izcilnieki sekmēs n svinēta Ģimenes diena.
Tāpat kā pērn, ģimeņu un audžuģimeņu klubiņš "Prātnieki" Vānes parka svētku ietvaros organizēja dienu ģimenēm. Arī šoreiz aktivitāšu pilna programma, lai ģimenei kopā sanākušai būtu ko darīt. Katra klase ir kā ģimene un klases papildināja arī vecāki, par ko bija jo lielāks prieks!
Kad laureāti godā celti, muzikālus sveicienus nesa Agris, Monta un Laima, kuri bez Vānes pamatskolas pagūst apmeklēt arī Kandavas mūzikas skolu. Paldies par drosmi savas iegūtās prasmes rādīt citiem!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (0)

Labklājības ministra Ulda Auguļa darba vizīte Kandavas novadā04.06.2015

Labklājības ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 4.jūnijā, reģionālās vizītes ietvaros apmeklēja Kandavas novadu, lai ar novada pašvaldības, Sociālā dienesta, pensionāru biedrības un Bāriņtiesas vadību pārrunātu aktualitātes sociālajā jomā, kā arī meklētu iespējamos risinājumus par reorganizētās Matkules sākumskolas ēkas turpmākajām izmantošanas iespējām.

Vizītes laikā no plkst.10.00 līdz plkst.11.30 Kandavas novada domē norisinājās diskusija par nodarbinātības, sociālās aprūpes un sociālās aizsardzības jautājumiem, kā arī aktualitātēm pensiju un sociālo pakalpojumu jomā. Diskusijā piedalījās Bāriņtiesas priekšsēdētāja Ritma Supe, Zantes ģimenes krīzes centra vadītāja Aija Švāne, Sociālā dienesta direktors Ints Leitarts un Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs Zigurds Megnis.

Savukārt plkst.11.30 U.Augulis viesojās Kandavas novada bērnudārzā „Zīļuks", lai iepazītos ar pirmsskolas izglītības apguves iespējām novadā.

Reģionālās vizītes noslēgumā labklājības ministrs apmeklēja Matkules sākumskolu. Tiekoties ar Matkules pagasta pārvaldnieci Dzidru Jansoni un skolas direktori Ilzi Oliņu kopīgi tika meklēti risinājumi ēkas turpmākajai izmantošanai.

printēt

Novada svētku otrā diena 210504.06.2015

Novada svētku otrā diena allaž ir pasākumiem visbagātākā, un šis gads nebija izņēmums.

Tikko saulīte uzlēkusi vairāk nekā 40 vīri bruņojušies ar makšķerēm un tērpušies šlipsēs, kā tas pēc nolikuma bija pieprasīts, pulcējās uz vecā Abavas tilta, lai piedalītos mūsu novadnieku Z. Piņķa piemiņas turnīrā makšķerēšanā ar naglu un A. Oša kausa izcīņā spiningošanā.

Promenādi pirmie „okupēja” spēka sporta veidu festivāla” Kandavas kauss 2015” dalībnieki ar mūsu pasaules čempionu Reini Kindzuli priekšgalā.

Dienai iesilstot, laukumā no malu malām saradās arvien vairāk svētku tērpos saposti bērni un, protams, arī daudz skatītāju. Novada skolēni izdejoja un izdziedāja XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertu „ BURT(u) BURVĪBA”.

Talsu ielu līdz pat novada muzejam kā allaž savā pārziņā bija ņēmuši amatnieki. Notika aktīva tirgošanās, darbošanās un amatu ierādīšana.

Pēcpusdienā Promenādē valdīja deju prieks- novada deju kolektīvi un viesi no Ungārijas, Slampes un Tumes rādīja kā katrs māk „danci vest”. Neskatoties uz nenoturīgajiem laika apstākļiem- lietus un vēja brāzmas griezās vērpetēs- mūsējie izturēja!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (0) galerija (0)

Kandavas novada svētku pirmā diena

29.05.2015

Šīs nedēļas nogalē tiek svinēti Kandavas novada svētki „ Lustīga dzīvošana” ar tēmu „ Nāc un esi savējais!”.

Trīs dienu garumā Kandavā notiks daudzveidīgi pasākumi un katrs, kas tajos piedalīsies, būs savējais!

Kā allaž svētki iesākās uz nopietnas nots, novada muzejā notika zinātniski praktiskā konference, kurā iztirzātās tēmas sasaucās ar svētku tēmu.

Šogad zinātniski praktiskās konferences tēma bija „ Latviski runāt, latviski domāt, latviski just.” Valodnieka Kārļa Mīlenbaha mūža darbs”.

Lekcijas lasīja Ina Druviete – „Kārlis Mīlenbahs savam un mūsu laikmetam” un Janīna Kursīte „ Kārlis Mīlenbahs un latviešu folklora”, abas lektores no Latvijas Universitātes. Māris Baltiņš no Valsts valodas centra iztirzāja tēmu „ Mīlenbahu dzimtas zari Latvijas kultūrvēsturē’, bet mūsu novada muzeja vēsturnieks Agris Dzenis – „ Valodnieks vai mežsargs? Kārļa Mīlenbaha senču ietekme uz viņa izvēli.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

Tērpu parāde "'Feju ballīte"

29.05.2015 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

Tērpu mākslinieces Danutas Ābeles tērpu parāde Kandavas promenādē 29.maija vakarā. Foto : D. Rēdmane.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (36)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top