faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Ar Zantes pagasta apmeklējumu sākusies novada sakoptāko sētu vērtēšana26.07.2018

"Pamparas" pieteiktas nominācijā "Sakoptākā zemnieku saimniecība"

25.jūlijā konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija devās uz Zantes pagastu, lai apskatītu konkursam pieteiktās sētas un apskates objektus. 

No Zantes pagasta šogad pieteikti pretendenti trīs nominācijās- “Dižākā lauku sēta”, “Sakoptākā zemnieku saimniecība” un “Vieta, kas jāredz”.  

Šmeldu ģimenes īpašums jau vismaz septiņās paaudzēs ir lauku māja “Pamparas”, kas pieteikta nominācijā “Sakoptākā zemnieku saimniecība”. Mājas saimnieks bilda, ka īstenībā jau māju nosaukums bijis “Papuri”, tāpēc, ka senos laikos te apkārt bijuši purvi un mājas atradušās tālāk kalna galā, bet kā no "Papuriem" sanākušas "Pamparas" īsti nezinot.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (51)

Zantes folkloras kopa „Vācelīte” piedalās starptautiskā festivālā Baltkrievijā “Varavīksne pār Vitebsku”26.07.2018

No 13.- 17.jūlijam Zantes kultūras nama folkloras kopa „Vācelīte” un Smārdes pagasta folkloras kopa „Milzkalnieki” viesojās Baltkrievijā, kur  piedalījās starptautiskajā festivālā-konkursā „Радуга над Витебском” jeb latviski “Varavīksne pār Vitebsku”.

Festivāla atklāšanas gājienā lepni soļojām  aiz Latvijas karoga un nolikām ziedus pie Mūžīgās uguns Uzvaras memoriālā. Festivāla norises laikā sniedzām vairākus emocionāli uzlādētus un sirsnīgus latviešu folkloras koncertus un izrādījām pasaulei savus skaistos  tautas tērpus. Uzstājāmies Uzvaras laukumā, Vitebskas bērnu un jauniešu jaunrades pilī, Vitebskas pansionātā, kā arī festivāla noslēgumā koncertējām Vitebskas filharmonijā, kur apbalvošanas ceremonijā saņēmām II pakāpes diplomu un kausu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Elektrum Svētku vārtos tika iemūžināts 3421 amatiermākslas kolektīvs16.07.2018

Dziesmu un deju svētku nedēļā lieldrauga Elektrum organizētajās aktivitātēs svētku dalībnieki un apmeklētāji Izdziedam 100 vietnē iedziedājuši 1582 dziesmas; 1.jūlija svētku atklāšanas gājienā mājaslapā svetkuenergija.lv dalībnieki tika sveikti 3038 reizes; visi 3421 amatiermākslas kolektīvi ir iemūžināti  gājiena noslēgumā Elektrum Svētku vārtos. Kopā Elektrum stendus Dziesmu un deju svētku laikā apmeklēja 11 799 cilvēki.

Izdziedam 100 vietnē veidotā kopdziesma papildināta par vairāk nekā 79 stundām. Kopdziesmas garums tādējādi ir 346 stundas, straujiem soļiem tuvojoties pasaules rekordam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Atbalsta grupa Zantes pagasta audžuģimenēm

13.07.2018 15:00 kur : Zantes kultūras nams

Nodarbību vadīs psiholoģe I.Granta

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top