faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Projekta "Atbalsts. Izaicinājums. Kapacitāte – Jauniešu līdzdalība!" aktualitātes05.06.2019

Kopš šā gada sākuma biedrība „Kandavas novada Jauniešiem” īsteno projektu „Atbalsts. Izaicinājums. Kapacitāte – Jauniešu līdzdalība!" ar mērķi veicināt jauniešu līdzdalību, sadarbību, līderismu un iniciatīvu īstenošanu, lai sekmētu jaunatnes organizācijas darbību ilgtermiņā pilsētā un novada pagastos.  Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Kandavas Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru „Nagla”. Projekta laikā īstenotas trīs galvenās aktivitātes.

 Pirmā aktivitāte – Jauniešu apmācības “Esi aktīvs – iesaisties!” norisinājās martā ar mērķi pulcēt 12 Kandavas novada jauniešus, lai veicinātu līderības, sadarbības prasmes un veicinātu jauniešu līdzdalību arī nevalstiskajā sektorā.

Otrā aktivitāte norisinājās aprīļa nogalē un maijā- Jauniešu iniciatīvu dienas Cērē, Zemītē, Zantē, Vānē, Matkulē un Kandavā ar mērķi īstenot pašu jauniešu iniciatīvas ar jaunatnes organizācijas palīdzību, nodrošinot dažādu aktivitāšu īstenošanu, popularizēt biedrību “Kandavas novada Jauniešiem” visa novada mērogā un aicināt jauniešus izmantot iespējas, ko piedāvā nevalstiskais sektors un dažādas jaunatnes organizācijas.

printēt Lasīt visu ziņu

Rokrokā līdz Dimanta kāzām05.06.2019

11. maijā ceļš mūs ar Dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Maiju Zariņu veda uz Matkules pusi, kur kultūras namā savas Dimanta kāzas- sešdesmit kopā nodzīvotos gadus- atzīmēja Graudumnieku pāris.

Piedzīvot Dimanta kāzas ir retums, tādas nosvinēt izdodas tikai izredzētajiem. Visvaldis Netlavs un Marianna Graudumniece savu laulību reģistrēja tālajā 1959.gada 8.maijā Abavas ciema darbaļaužu deputātu padomes izpildu komitejā. Visvaldis dzimis Sabilē, bet Marianna nāk no zilo ezeru zemes Latgales, viņa dzimusi Viļānu pagastā. Abus esot sapazīstinājis Mariannas brālis, kas strādājis kopā ar Visvaldi, tolaik viņi dzīvojuši Rūmenē. Tā arī saskatījušies viens otrā. Ģimenē piedzimuši četri bērni-  meitas Vija un Dace, dēli Juris un Valdis. Mazbērnu pulks sakuplojis līdz deviņiem, bet mazmazbērni tūlīt būs jau desmit.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Noslēdzies projekts "Kandavas MJIC “Nagla” vēstneši – labā roka mobilā jaunatnes darbā" 05.06.2019

Kopš 2018. gada vasaras nogales Kandavas novada dome sadarbībā ar Kandavas Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru “Nagla” īsteno projektu "Kandavas MJIC “Nagla” vēstneši –  labā roka mobilā jaunatnes darbā".  Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

2017. gada vasarā Kandavas MJIC “Nagla” uzsāka iniciatīvu īstenot mobilu jaunatnes darbu Kandavas novada pagastos, nodrošinot jauniešiem dažādus atbalsta pasākumus. Sākotnēji jauniešu centra vadītāja kopā ar brīvprātīgajiem jauniešiem brauca uz katru pagastu un organizēja aktivitāti. Pagastu jaunieši un iedzīvotāji ļoti novērtēja šo iniciatīvu, taču tas prasa lielu laika, darba un cilvēka resursus no jauniešu centra, tādejādi samazinot jaunatnes darba kvalitāti tepat uz vienas Kandavā – “Naglā”. Līdz ar to radās projekta ideja ar mērķi veicināt jauniešu brīvprātīgo darbu un jauniešu iniciatīvu realizāciju, radīt iespēju pašiem jauniešiem rīkot brīvā laika aktivitātes Kandavas novada pilsētā un pagastos. Projektam bija ieplānotas četras dažādas aktivitātes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Pabeigti būvdarbi Kandavas pagasta Uidas- Senlejas ceļam05.06.2019

Pabeigti būvdarbi projekta “Kandavas pagasta ceļa Nr. 13 “P130-Uidas-Senlejas” pārbūve ”, Nr.18-08-A00702-000099 ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir 195 688,11 EUR, publiskā finansējuma apmērs ir 127 168,03 EUR, Kandavas novada domes līdzfinansējums 68 520,08 EUR.

Būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību veica SIA “SBI-Ventspils”, kā apakšuzņēmējus piesaistot SIA “PBT”. Grants ceļu pārbūves darbus veica SIA  “Kandavas ceļi” un būvuzraudzību veica SIA “RS Būvnieks”.

Projekta mērķis bija vietējiem iedzīvotājiem, lauksaimniekiem un mazajiem uzņēmējiem uzlabot ceļa infrastruktūru, lai vietējiem iedzīvotājiem būtu lielākas iespējas attīstīt zemnieku saimniecības un mazos uzņēmumus, lai saglabātu apdzīvotību lauku reģionos.

printēt Lasīt visu ziņu

Zelta spožums “Akācijās”05.06.2019

Pirms piecdesmit gadiem, 1969.gada 9.maijā Tukuma rajona Aizupes ciema izpildu komitejā “Jā” vārdu viens otram teica divi skaisti un satraukti jauni cilvēki- Rasma Lanka-Lange un Osvalds Finkenšteins, kļūstot par Finkenšteinu ģimeni.

2019. gada 9.maijā, viesojoties Vānes pagasta “Akācijās” pie Zelta kāzu gaviļniekiem, viņi atcerējās savu kāzu dienu kā dažādu notikumu pārpilnu. Iepriekšējā dienā bijis pamatīgs lietus un ceļš uz svinību vietu “Pupiķos” pāri laukam kļuvis par īstu dubļu jūru, Pūču ciemā pazudusi elektrība, daži no kāzu viesiem, čigānos ejot un vēloties līgavu nozagt, linu mārkā nejauši iebraukuši. Kāzas bijušas lustīgas, tā diena abiem labā atmiņā, uz pusdienlaiku noskaidrojies, saulīte uzspīdējusi, viss jau saplaucis, ziedējis.  Apprecējušies jau nopietnā vecumā, divdesmit sešos vai septiņos gados. Kāzās lūgto viesu bijis ap septiņdesmit, divas dienas svinējuši.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Cienījamie novada ļaudis!05.06.2019

Vēlos Jums visiem pateikties par līdzdalību un sirds siltumu ko dāvājāt mums aizvadītajos Kandavas novada svētkos. Mūsu kopīgais labo domu spēks spēja aizdzīt lietus mākoņus, lai varam baudīt svētku koncertus, sporta pasākumus un visu pārējo, ko bijām iecerējuši un sagādājuši, lai svētki būtu visām gaumēm un visām paaudzēm. Tādēļ vēlos atskatīties uz aizvadītajiem svētkiem, lai paustu savas sajūtas un pateiktu visiem lielu PALDIES!

            Svētki šogad notika īpašā gaisotnē “Novadnieku zīmē”. Tādēļ kopā aicinājām tos novadniekus, kas atstājuši neaizmirstamas pēdas Kandavas novadā, vai arī smēlušies Kandavas ozolu spēku, nesuši mūsu vārdu Latvijā un pasaulē! Ozola – kas simbolizē Kandavas pilsētu, savukārt spēks un drosme ir jūtama Kandavas novada ģerbonī un katrā no mums.  

Mēs, Kandavas novada ļaudis, esam lepni, sīksti un spītīgi, kā jau kurzemnieki. To pierāda mūsu amatnieki, uzņēmēji, radošie ļaudis. It īpaši tas bija jūtams svētku laikā, kad visi, kas vēlējās – dižojās mūsu vecpilsētas sirdī. Kandavas novada vārds izskan sportā, un arī svētkos redzējām spraigas cīņas ielu basketbolā, boksā, volejbolā, dambretē. Esam augsti novērtēti kultūras dzīvē, ko pierādīja bagātīgais kolektīvu un dalībnieku skaits aizvadītā gada Vislatvijas Dziesmu un deju svētkos. Mums ir daudz talantīgu un darbīgu ļaužu, bet, lai panākumus gūtu mums ir radītas talantu kalves - Deju skola, atjaunotā un pārbūvētā Mākslas un Mūzikas skola, Sporta skola, kur radīti visi apstākļi jaunatnes izaugsmei. Esam sagaidījuši Latvijas simtgadi ar paliekošām dzejas rindām uz mūsu vecpilsētas ēku fasādēm, izveidojuši mūsu novadniekam Kārlim Mīlenbaham veltītu parku ar saules pulksteni grāmatas formātā, un valodu pagrabu muzejā. Mūsu lielākā vērtība ir bērni, kas pirmās zinības nu varēs apgūt tikko renovētajā bērnudārzā “Zīļuks”. Turpināsim ar labiekārtošanas darbiem, projektu īstenošanu un kultūras mantojuma saglabāšanu.

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top