33 Kandavas un pagastu mājsaimniecības dārzkopības projektā sagatavojušas bagātīgus krājumus ziemai07.11.2022
Noslēdzoties dārzkopības sezonai, bagātīgus krājumus ziemai ir sagatavojušas 814 mājsaimniecības visos Latvijas reģionos. Iesaistoties Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Pats savam SAIMES GALDAM” projektos, tās pavasarī saņēma sēklas, stādus un dārza piederumus, lai izaudzētu pārtiku savam saimes galdam. Ļaudis atzīst – fonda atbalsts un pašu darbs ļauj būtiski ietaupīt līdzekļus. Kurzemē projektos iesaistījās 318 mājsaimniecības.
Pērn projektos iesaistījās 700 ģimenes visos Latvijas reģionos. Lai arī šogad pavasarī bija plānots dārzkopības darbos iesaistīt līdzīgu skaitu mājsaimniecību, rezultāti izrādījušies izcilāki – projektos iesaistījās 814 mājsaimniecības, aptverot 2`966 personas. Liela daļa projektu dalībnieku ir daudzbērnu ģimenes, seniori, personas ar invaliditāti. Projektos piedalījušās arī vairākas ģimenes no Ukrainas.
Pamudinājumu iesaistīties dārzkopības projektos cilvēki saņēma no 23 Latvijas bezpeļņas organizācijām, kuras šogad ieguva Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. Tās īstenoja projektus, dārzkopības darbos iesaistot uzņēmīgus un rosīgus iedzīvotājus 22 novados un 4 valstspilsētās.
Kurzemē atbalstu ir saņēmušas 7 Kurzemes bezpeļņas organizācijas, kuras darbos iesaistīja 311 mājsaimniecību. Savukārt Ziedot.lv šīs programmas ietvaros ir atbalstījusi vēl 7 Kurzemes mājsaimniecības.
Nodibinājums “Talsu novada fonds” dārzkopības darbos iesaistīja 78 sociālā riska mājsaimniecības. “Kandavas novada iespēju fonds” projektā iesaistīja 33 rosīgas ģimenes. Biedrība “Mini SD” atbalstīja 20 ģimenes Ventspils novadā. Biedrība Kuldīgas senioru skola iesaistīja 42 Kuldīgas pilsētas un novada senioru mājsaimniecības. Kuldīgas biedrība “Ventas krasti” palīdzēja 66 mājsaimniecībām. Kuldīgas rajona invalīdu biedrības projektā iesaistījās 43 Kuldīgas pilsētas un novada mājsaimniecības. Kuldīgas pilsētas pensionāru apvienība “Rumbiņa” aptvēra 29 Kuldīgas pilsētas un novada pensionāru mājsaimniecības.
Visbiežāk ļaudis izvēlējās audzēt kartupeļus, tomātus, gurķus, burkānus, bietes, kabačus, ķirbjus, kāpostus, dažādus zaļumus. Nereti daļu no izaudzētā projektu dalībnieki dāvina veco ļaužu pansionātiem, sociālajiem centriem, zupas virtuvēm, vai vienkārši – citām ģimenēm, kurām klājas grūti, tādējādi kļūstot arī par devējiem.
Fonds turpinās atbalstīt cilvēku vēlmi pašu rokām rūpēties par savu un līdzcilvēku labklājību - nākamo projektu konkursu programmā “Pats savam SAIMES GALDAM” (www.saimesgaldam.lv) fonds plāno izsludināt 2023. gada sākumā. Kā līdz šim, tajā varēs piedalīties Latvijas bezpeļņas organizācijas, kuras vēlas iesaistīt grūtībās nonākušus, taču uzņēmīgus savas apkaimes iedzīvotājus darbos, kas uzlabotu viņu dzīves apstākļus.
Aicinām iepazīties ar:
- Ieskatu 2022. gadā atbalstītajos projektos.
- Projektu dalībnieku veikumu 2022. gadā: INFOGRAFIKA.
- Fotoattēliem: https://www.teterevufonds.lv/g... (Foto: no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva).
- Plašāk par programmu “Pats savam SAIMES GALDAM”: www.saimesgaldam.lv
Borisa un Ināras Teterevu fonds. Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu 2010. gadā nodibinātais ģimenes labdarības fonds atbalsta izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicina kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.