"Naglas" jaunieši aktualizē vides un klimata jautājumus06.04.2021
Pirmais pavasara mēnesis pagājis un daudzi nozīmīgi darbi paveikti. Marta aktivitātes lielākoties tika vērstas uz vides un klimata jautājumiem, jo, kā zināms, katra gada marta pēdējā sestdienā atzīmējam Zemes stundu. Zemes stunda ir viena no lielākajām vides kustībām pasaulē, kas vērsta uz klimata pārmaiņu aktualizēšanu un dabas daudzveidības saglabāšanu.
Mēneša ietvaros tika izsludināts konkurss, kurā vajadzēja piedāvāt savu ideju kā pavadīt Zemes stundu, un organizētas vairākas Zoom tikšanās par vides un klimata jautājumiem.
Pirmajā tikšanās reizē jaunieši uzzināja par vides kampaņām un konkursiem, kuros iespējams piedalīties, bet turpmāk tika apspriestas konkrētas tēmas.
Jaunieši tika informēti un aicināti diskusijās par vides aizsardzību un kritisko domāšanu – kā neuzķerties uz viltus bio, eko, u.c. marķējumiem, kam pievērst uzmanību un kur meklēt informāciju; par atkritumu šķirošanu, izprotot biežāk pieļautās kļūdas un pārrunājot būtiskāko, kas jāņem vērā, šķirojot atkritumus; par zero waste jeb bezatkritumu dzīvesveidu, izzinot bezatkritumu dzīvesveida principus, iepazīstoties ar dažādām dabai draudzīgām alternatīvām ikdienas priekšmetiem un produktiem un daloties pieredzē – ko darīt un ko nedarīt, lai uzsāktu šādu dzīvesveidu.
Visu mēnesi Instagram platformā tika pārpublicēta aktuālākā informācija par jauniešu iespējām piedalīties vides un klimata kampaņās, konkursos, vebināros un projektos, ko organizē dažādas vides un nevalstiskās organizācijas vai uzņēmumi, piemēram, Zaļā brīvība, Latvijas Dabas fonds, Pasaules Dabas Fonds, Zaļā josta. Tāpat jauniešiem bija iespēja izstrādāt un piedalīties Kahoot viktorīnās par vidi un ņemt dalību JSPA vebinārā par ilgtspējīgu un videi draudzīgu projektu īstenošanu.
Protams, neizpalika arī citas tēmas un aktivitātes. Martā tika noorganizētas divas izstādes – viena Kandavas promenādē, kur bija aplūkojami četru jauniešu (Sindijas Aišpures, Emīlijas Milleres, Amandas Bukas un anonīmā mākslinieka) mākslas darbi, un viena tiešsaistē, kurā apskatāmi Parisas Kaņepes fotoattēli. Neizpalika arī fiziskas aktivitātes svaigā gaisā – tika izstrādāta orientēšanās spēle pa Kandavu, kurā ikviens interesents aicināts atrast netipiskus objektus vienā pilsētas daļā. Martā pirmo reizi piedalījāmies arī Kandavas Reģionālās vidusskolas “Dzejas tējnīcā” un virtuāli sadarbojāmies ar Tukuma Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru.
Paldies jauniešiem par iesaisti aktivitātēs un iniciatīvu izrādīšanā! Tiekamies arī turpmāk, un labprāt arī gaidām jaunas sejas! MJIC “Nagla” jaunatnes darbiniece Laura Kristīne Anšance
Foto no aktivitātēm