Par ugunsdrošības prasībām daudzdzīvokļu namos un privātmājās04.04.2019
Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika liecina, ka gandrīz katrs ceturtais ugunsgrēks izceļas dzīvojamās mājās. Arī lielākā daļa no ugunsgrēkos bojāgājušo un cietušo cilvēku skaita ir saistīta ar ugunsnelaimēm mājokļos. Daļu no traģēdijām varēja novērst, ja vien mājokļos būtu izvietoti dūmu detektori, kas ar skaņas signālu vēstītu par telpās radušos sadūmojumu un ļautu iemītniekiem savlaicīgi izkļūt no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.
Par dūmu detektoriem
Ugunsgrēka autonomie detektori No 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. No 2008.gada 1.marta Latvijā jaunuzbūvētās, rekonstruētās un renovētās dzīvojamās ēkās obligāti dzīvokļus jāaprīko ar ugunsgrēka autonomiem detektoriem. Ugunsgrēka autonomo detektoru pielietošana, kā rāda pasaules pieredze, ir efektīvs risinājums, lai pasargātu mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņa ugunsgrēka briesmām, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus arī iepriekš būvētās ēkās savai drošības nodrošināšanai iegādāties un uzstādīt ugunsgrēku autonomos detektorus.
Vairāk nekā 60% ugunsgrēku iespējamais iemesls ir bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni, kas ietver neuzmanīgu smēķēšanu telpās vai ēdiena gatavošanu, kā arī citus ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus, izmantojot atklātu uguni. Tas liecina par to, ka vislielāko ugunsnelaimju postu rada cilvēku neuzmanība, bezatbildīga rīcība un arī nezināšana, kā pasargāt sevi.
Sadzīves problēmas nereti patērē visu sabiedrības uzmanību, un drošības jautājumi tiek atlikti uz nenoteiktu laiku. Tomēr atliktas rūpes par ugunsdrošību noved pie traģiskiem cilvēku dzīvību un materiālo vērtību zaudējumiem.
Par Ugunsdrošības prasībām DAUDZDZĪVOKĻU NAMOS
Par Ugunsdrošības prasībām PRIVĀTMĀJĀS