4-attels.webp
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header2.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Par valsts veselības apdrošināšanas sistēmu26.07.2018

3iedzivotaju_grupas.jpgSaeima 2017.gada 14.decembrī, trešajā galīgajā lasījumā, ir pieņēmusi Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz ieviest veselības apdrošināšanas sistēmu. 2018.gads uzskatāms par pārejas periodu. Šogad Latvijas Republikas pilsoņiem ir tiesības uz valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem valsts obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros, neatkarīgi no nodarbinātības vai piederības kādai no automātiski apdrošinātu personu kategorijām.

Ieviešot veselības apdrošināšanas sistēmu, paredzēts, ka sākot ar 2019.gadu valsts apmaksātu veselības aprūpi varēs saņemt apdrošinātās personas. Sistēma būs taisnīgāka un izdevīgāka tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo un legāli strādā Latvijā, un veic sociālās apdrošināšanas iemaksas. 

Valsts apmaksātais medicīniskās palīdzības minimumu jeb veselības aprūpes pakalpojumu pamata grozu saņems visi iedzīvotāji neatkarīgi no apdrošināšanas statusa.

1pamata_grozs.jpg

Personas, kuras ietilpst kādā no sociāli mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām (pensionāri, skolēni un pilna laika studenti, bērni, personas ar I un II grupas invaliditāti, NVA reģistrētie bezdarbnieki un citas sociālās grupas), kā arī legālie darba ņēmēji, kuri veic sociālās iemaksas, valsts automātiski apdrošina un šiem cilvēkiem tiek nodrošināts pilnais veselības aprūpes pakalpojumu grozs. Pilno veselības aprūpes pakalpojumu grozu saņems arī legālie darba ņēmēji jeb personas, kuras veic valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas.

2pilnais_grozs.jpg

*Valsts apdrošinātās iedzīvotāju grupas:

3iedzivotaju_grupas.jpg

Savukārt, personām, kuras vēlas saņemt valsts veselības apdrošināšanu, bet neveic valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas, valsts piedāvā īpašus nosacījumus, lai pievienotos: 

2018.gadā – 1% no minimālās mēneša darba algas jeb 51,6 eiro

2019.gadā – 3% no minimālās mēneša darba algas jeb 154,8 eiro

2020.gadā – 5% no minimālās mēneša darba algas jeb 258 eiro

Būtiski, veicot iemaksas, ievērot šādu kārtību, pretējā gadījumā personai, kura izvēlās pievienoties vēlāk, jāmaksā par iepriekšējiem 2 gadiem. Piemēram, Igaunijā šāds maksājums par vienu gadu ir aptuveni 1500 eiro.

5brivpratigas_iemaksas.jpg 

Brīvprātīgās apdrošināšanas iemaksas personām būs tiesības veikt no 2018.gada 1.septembra, pamatojoties uz vienotās veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā jeb E-veselībā (https://eveseliba.gov.lv/) pieejamu elektroniski sagatavoto veselības apdrošināšanas iemaksu paziņojumu, vai vēršoties Nacionālajā veselības dienestā (Cēsu iela 31 k-3, Rīga, LV-1012, e-pasts: nvd@vmnvd.gov.lv).

Brīvprātīgo iemaksu veikšanas kārtība:

6brivpratigas_iemaksas.jpg

20.jūlijā Veselības ministrijā notika sabiedriskā apspriedeiIzstrādātajam Ministru kabineta noteikumu projektam "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība". Lai grozījumi stātos spēkā, tie vēl jāapstiprina Ministru kabinetā. 

 

 

 

Informācija pārpublicēta no : http://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/par_valsts_veselibas_apdrosinasanas_sistemu/

 

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top