Pavasara un vasaras sākuma aktualitātes projekta “Dari, baudi, dalies Kandavas apkaimē 2023” ietvaros27.06.2023
Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Pats savam saimes galdam” atbalstu, nodibinājums Kandavas novada iespēju fonds (KNIF) īsteno projektu “Dari, baudi, dalies Kandavas apkaimē 2023”.
Projektā Kandavas apkaimē - Kandavas pilsēta un pagasts, Zemītes, Cēres, Zantes, Vānes, Matkules un Jaunsātu pagasti, iesaistītas 36 ģimenes (ar 103 ģimenes locekļiem). Aprīļa beigās un maija mēneša laikā visām projektā iesaistītajām ģimenēm tika izdalītas pieprasītās sēklas, sīpoliņi, kāpostu un tomātu stādi. Jūnijā un jūlija sākumā, tām ģimenēm, kas vēlējās papildināt savus augļu koku un ogu krūmu stādījumus tiks nogādāti arī šie pieprasītie stādi. Kopā tika pieprasītas 1039 sēklu paciņas, 37 kg sīksīpoliņi, 569 gb kāpostu stādi, 584 gb tomātu stādi. Dalībniekiem tiks vēl nogādāti mazliet vairāk par 50 dažādu koku un krūmu stādu, lai ģimenēm veidotos ilggadīgi stādījumi mazdārziņos. Sausums un salnas ir nelabvēlīgi ietekmējušas stādījumu agrīno periodu, bet dalībnieki ir optimistiski par turpmāko. 10. augusta vēlā pēcpusdienā plānojam lauku sētā ”Indāni” tikšanos projekta dalībniekiem un brīvprātīgajiem koordinatoriem, ar iespēju apmainīties pieredzē par vasaras periodā sasniegto, pabūt kopā un izzinātu labākās jaunapgūtās receptes un idejas ražas konservēšanā un saglabāšanā ziemai.
Projekta vadības pārstāvji 12.jūlijā ir ielūgti piedalīties programmas “Pats savam SAIMES GALDAM” informatīvi izglītojošā pasākumā Dobelē, Dārzkopības institūta dārzā. Šajā izglītojošajā semināra satiksies pārstāvji no organizācijām, kuras saņēmušas Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu programmā “Pats savam SAIMES GALDAM” (PSSG). Pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti gan par Dārzkopības institūta darbību, gan par kopējo paveikto darbu programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”, kā arī būs īpašs notikums – vārda došanas svētki institūta speciālistu veidotā saldā ķirša šķirnei un aprikozes šķirnei. Pasākuma otrajā daļā Dārzkopības institūta vadošie pētnieki vadīs praktiskas apmācības četrās darbnīcās: “Dārzeņi”, “Augļu koki”, “Ogulāji” un “Dārza veltes ziemai”- turklāt visiem dalībniekiem būs iespēja secīgi piedalīties visās darbnīcās. Šajās nodarbībās uzzinātais būs noderīgs ikdienā – gan koordinējot projekta norises, gan pašiem veicot dārza darbus.
Informāciju sagatavoja: Projekta koordinatore Ērodeja Kirillova