kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgSestdiena 04.07.2020
Sandis, Uldis, Ulvis

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Novada pašdarbības kolektīvu dalībnieki viesojas Lietuvā06.02.2019

1.februārī Kandavas novada jauniešu deju kolektīvs "Imuliņa" un Zantes folkloras kopa "Vācelīte" viesojās Kandavas novada pašvaldības sadarbības pilsētā Šilale (Lietuva), lai ar priekšnesumiem kuplinātu Šilales Starptautisko Etnogrāfisko nakti.

Starptautisko Etnokultūras nakti Šilales Kultūras centrs organizē jau ceturto gadu un šogad tas pulcējis vairāk kā 250 dalībnieku no Lietuvas un Latvijas. Dalībniekus sveica Šilales rajona pašvaldības mērs Jonas Gudauskas un kultūras centra direktore Irmina Kėblienė.

Kandavas novada pašdarbības kolektīvi iepazīstināja vietējos ar latviešu tautasdziesmām un dejām, kā arī iepazina lietuviešu folkloru, vienojoties kopīgās dejās un dziesmās. 

Par iespaidiem Lietuvā stāsta folkloras kopas “Vācelīte” dalībniece Daiga Neiciniece:

“ Zantes folkloras kopai „Vācelīte” jaunais gads iesākās ar ielūgumu piedalīties Etnogrāfiskās nakts pasākumā  Šilalē februāra sākumā. Lietuvieši mūs ļoti mīļi sagaidīja.

Visas nakts garumā lietuvieši izrādīja savas tradicionālās tautas dejas un etnogrāfisko mūziku. Iemācīja deju soļus un lietuviešu tautas rotaļas gan viesiem, gan vietējiem jauniešiem, kas bija sanākuši kuplā skaitā.  Ikviens varēja piedalīties Greičpolkas maratonā - konkursā, lai cīnītos par ceļazīmi uz vasaras folkloras nometni. Vērtēja pāra saspēli un emocionalitāti, improvizāciju un izturību. Savukārt, „Vācelīte”  uzstājās ar latviešu tautas dziesmām un rotaļām. Izbaudījām  lietuviešu atsaucību, atbalstu un līdzijušanu. Kā īpašu dāvanu bijām iemācījušies lietuviešu tautas dziesmu  “Antai karklai”.  Dziesmā vienojās visa zāle. Etnogrāfiskajā kokā, kurā katra grupa iekāra savu simbolu,  mēs atstājām latviešu rakstu zīmi – auseklīti.

Pasākuma laikā darbojās radošās darbnīcas- kokgriešana, grozu pīšana, Žemaitijas tautisko rakstu tetovējumi, papīra figūru griešana un filca piespraužu izgatavošana. Ikviens dalībnieks vakara gaitā varēja izgatavot jauku suvenīru vai piemiņas lietiņu.

Kā vakara viesis uzstājās arī Julius Vaičenavičius un grupa „Kujaļai”.

Pasākumā īpaša uzmanība bija veltīta Žemaitijas kulinārijas mantojuma izrādīšanai un degustēšanai. Nobaudījām  lietuviešu kuģeli, kvasu, speķi, zirņu ēdienus, sieru un uz ugunskura gatavotu zivju zupu.

Mājupceļā saņēmām laba vēlējumus turpmākai sadarbībai un sveicienus novadniekiem. “

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top