rudens-foto4.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Kandavas sadraudzības pilsēta Strengnēsa svin 500 gadu jubileju

06.06.2023

img9377.jpgNo 5. līdz 7. jūnijam Zviedrijas pilsētā Strengnēsā viesojās Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniece Inga Priede, Kandavas un pagastu apvienības vadītājs Jānis Mazitāns un sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Šupstika, lai sveiktu Kandavas sadraudzības pilsētas vadību Valsts svētkos un nozīmīgajā jubilejā.

Šogad Zviedrija svin 500 gadu jubileju, kopš 1523.gada 6.jūnijā Strengnēsā par karali tika kronēts karalis Gustavs Vāsa (Gustav Vasa). Viņš licis pamatus Zviedrijai kā vienotai valstij un tiek uzskatīts par mūsdienu Zviedrijas pamatlicēju, bet Strengnēsa- par karalistes atslēgu sargātāju.

Lielāki un mazāki jubilejas pasākumi Zviedrijā ilgst visu gadu, bet svētku kulminācija norisinājās 6.jūnijā, kad Zviedrijā atzīmē Valsts svētkus- Zviedrijas Nacionālo dienu, kas pazīstama arī kā Karoga diena.

6.jūnijā pilsētas laukumā norisinājās svinīgā ceremonija, kurā piedalījās Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs (Carl XVI Gustaf), Zviedrijas karaliene Silvija, Zviedrijas premjerministrs un bijušais Strengnēsas mērs Ulfs Kristersons, Parlamenta priekšsēdētājs Andreass Norlēns, Strengnēsas pašvaldības vadītāja Bodil Mellgren un citas amatpersonas, kā arī pārstāvji no Strengnēsas sadraudzības pilsētām, tajā skaitā no Kandavas.

Viesošanās laikā Kandavas delegācija tikās ar Strengnēsas pašvaldības priekšsēdētāju Bodil Mellgren un vienojās par ciešāku sadarbību kopīgu Ziemeļvalstu kopprojektu realizēšanā.

back to top