faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Vai esam pārmaiņu priekšā?06.08.2019

Vasara savas saulainās un reizēm netik saulainās dienas vērš uz rudens pusi, tādēļ jāsteidz paveikt darbus, kas darāmi vasarā. Ir iesākušies ūdenssaimniecības sistēmas paplašināšanas būvdarbi, kanalizācijas un ūdensapgādes tīklu izbūvei Kandavā. Darbi plānoti tā, lai netraucētu satiksmi uz skolu. Projekts noslēgsies 2020. gada pavasarī. Septembrī promenādes rotaļlaukums iegūs jaunu aprīkojumu, savukārt, vecais tiks demontēts un uzstādīts kādā no daudzdzīvokļu māju pagalmiem. Visbeidzot esam sagaidījuši Cēres ceļa būvniecības darbu noslēgumu un ir gandarījums par paveikto! Turpinām izcīnīt ceļa uz Saldu asfaltēšanu, un ja ļoti grib, tad arī izdodas!

Esam pamanīti Latvijā un pasaulē ar savu vecpilsētas šarmu un gleznaino apkārtni, lauku viesmīlīgajām sētām, pilīm un muižām, tāpēc jo īpaši jāpiedomā pie aktīvā tūrisma piedāvājuma. Jauna slota tīri slauka, jaunie Tūrisma informācijas centra speciālisti strādā pie jaunu maršrutu izveides ģimenēm ar bērniem, ķērušies klāt Čužu purva takas uzlabošanai, lai nebūtu jākaunas, ka takas apmeklētāji maldās pa neizbrienamām vietām. Cenšamies uzpost arī pilsētas fasādes, un pateicoties labvēlim, īstenam sava novada un Latvijas patriotam, iegūsim apgleznotas sienas vēl trīs vecpilsētas ēkām. Drīzumā uzsāksies darbi arī pie Pulvertorņa jumta remonta un laivu piestātnes pie Abavas tilta ierīkošanas. Mums prieks par sava novada ļaužu čaklumu un radošumu. Viesojoties novadā un vērtējot mūsu pagastu un pilsētas sakoptākās sētas, darbīgākos uzņēmējus un radošākos cilvēkus, izjūtam viņu mīlestību pret darbu, vēlmi dzīvot skaistāk un labāk, gūstam pozitīvas emocijas un prieku.

printēt Lasīt visu ziņu

Cienījamie novada ļaudis!10.07.2019

Esam vasaras pilnbriedā un varam smelties saules enerģiju un dabas spēku visam gadam. Vasara ir laiks, kad var mazliet atvilkt elpu no spraigā darba skrējiena, sakārtot domas un atgūt spēkus. To arī novēlu visiem novada iedzīvotājiem! 

Aizvien vairāk sajūtam, ka Kandava ir mākslas pilsēta, un daudzi to iemīļo ik dienu, ik stundu. Pirms Līgo svētkiem aizvadījām gleznotāju plenēru, un dzirdējām daudz labu vārdu par mūsu pilsētas daili. Saņēmām no māksliniekiem pozitīvu lādiņu un viņu sajūtas dāvinātajos mākslas darbos. Jūlija vidū gaidāms vēl viens mākslas plenērs, kur jebkurš interesents varēs ļauties mākslas burvībai, apgūstot brīnumainas prasmes. Esam aizvadījuši latviešu tautai tik mīļos Saulgriežu svētkus. Tas ir neparasti, ka mūsu novadā ikvienā pagastā un arī Kandavā ļaudis tik ļoti mīl teātra mākslu, ka rada sev un citiem prieku, izspēlējot visdažādākos personāžus, un mūsu iedzīvotājiem ir talantu pārpārēm. Mēs varam lepoties ar novadu, ar sava novada ļaudīm!

Jāsaka, ka pašvaldības saimnieciskajā darbā šīs vasaras pamattēma ir uzticēšanās.

printēt Lasīt visu ziņu

Cienījamie novada ļaudis!05.06.2019

Vēlos Jums visiem pateikties par līdzdalību un sirds siltumu ko dāvājāt mums aizvadītajos Kandavas novada svētkos. Mūsu kopīgais labo domu spēks spēja aizdzīt lietus mākoņus, lai varam baudīt svētku koncertus, sporta pasākumus un visu pārējo, ko bijām iecerējuši un sagādājuši, lai svētki būtu visām gaumēm un visām paaudzēm. Tādēļ vēlos atskatīties uz aizvadītajiem svētkiem, lai paustu savas sajūtas un pateiktu visiem lielu PALDIES!

Svētki šogad notika īpašā gaisotnē “Novadnieku zīmē”. Tādēļ kopā aicinājām tos novadniekus, kas atstājuši neaizmirstamas pēdas Kandavas novadā, vai arī smēlušies Kandavas ozolu spēku, nesuši mūsu vārdu Latvijā un pasaulē! Ozola – kas simbolizē Kandavas pilsētu, savukārt spēks un drosme ir jūtama Kandavas novada ģerbonī un katrā no mums.  

Mēs, Kandavas novada ļaudis, esam lepni, sīksti un spītīgi, kā jau kurzemnieki. To pierāda mūsu amatnieki, uzņēmēji, radošie ļaudis. It īpaši tas bija jūtams svētku laikā, kad visi, kas vēlējās – dižojās mūsu vecpilsētas sirdī. Kandavas novada vārds izskan sportā, un arī svētkos redzējām spraigas cīņas ielu basketbolā, boksā, volejbolā, dambretē. Esam augsti novērtēti kultūras dzīvē, ko pierādīja bagātīgais kolektīvu un dalībnieku skaits aizvadītā gada Vislatvijas Dziesmu un deju svētkos. Mums ir daudz talantīgu un darbīgu ļaužu, bet, lai panākumus gūtu mums ir radītas talantu kalves - Deju skola, atjaunotā un pārbūvētā Mākslas un Mūzikas skola, Sporta skola, kur radīti visi apstākļi jaunatnes izaugsmei. Esam sagaidījuši Latvijas simtgadi ar paliekošām dzejas rindām uz mūsu vecpilsētas ēku fasādēm, izveidojuši mūsu novadniekam Kārlim Mīlenbaham veltītu parku ar saules pulksteni grāmatas formātā, un valodu pagrabu muzejā. Mūsu lielākā vērtība ir bērni, kas pirmās zinības nu varēs apgūt tikko renovētajā bērnudārzā “Zīļuks”. Turpināsim ar labiekārtošanas darbiem, projektu īstenošanu un kultūras mantojuma saglabāšanu.

printēt Lasīt visu ziņu

Dabas mīļotāju un tūrisma sezona ir sākusies13.05.2019

Līdz ar saules stariem ir modusies daba un cilvēki ir sākuši rosīties. Pēc Lielās pavasara talkas, ir sakoptas mūsu novada skaistās vietas, lai varam pienācīgi gaidīt ciemos viesus. 1. maijā tradicionāli ir iesākusies tūrisma sezona, un arī šogad tā sākās ar stādu tirdziņu Bruņinieku pilskalna pakājē un Gliemeža modināšanu, kas veidots iepriekšējo gadu mākslas plenērā un nu vietu atradis skvērā pie mozaīkas sienas. Neskatoties, uz gandrīz neiespējamo, esam panākuši, ka tradicionāli arī šogad maijs iesākas ar kartinga sacensībām Kandavas kartodromā. Jātur vien īkšķi, lai veselais saprāts uzvar, un trases darbība atkal nebūtu jāpārtrauc.

Maijs ir arī Mākslas un patriotu mēnesis. Priecājamies, ka tieši 4. maijā, dienā kad Latvija atzīmē Neatkarības deklarācijas pasludināšanu, mēs uzņēmām novada saimē 60 aizvadītajā gadā dzimušos bērniņus, un tradicionāli klājām Balto galdautu uz kopīgā saimes galda. Gribu novēlēt visiem novada iedzīvotājiem saglabāt sirdīs mīlestību pret savu valsti un piederības sajūtu savam novadam, neskatoties uz iespējamajām piespiedu reformām, kad var nākties mainīt novada robežas un zaudēt savu identitāti, kļūstot par pilienu jūrā.

printēt Lasīt visu ziņu

Sācies dabas atmodas laiks!08.04.2019

Ir sācies sulu tecināšanas laiks, atgriežas gājputni, tuvojas Lieldienas un mostas daba. Vienlaicīgi ar dabas atmodu, vērojama rosība mazdārziņos un zemnieku saimniecībās. Aizejošais sniegs ir atklājis daudz piedrazotu vietu, ko cenšamies sakopt un satīrīt, rīkojot sakopšanas talkas. Skumji, ka ir cilvēki, kas atstāj aiz sevis nekārtību, savus radītos atkritumus aizvedot uz tuvējo mežu, vai atstāj tos, kur pagadās. Katru gadu tiek savāktas neskaitāmas tonnas atkritumu no ceļmalām, mežiem un atpūtas vietām. Vēlos aicināt nekārtību radītājus cienīt citu darbu, un padomāt par radītajām sekām dabai un visai apkārtnei.

Līdz ar pavasara atnākšanu, radusies pozitīva enerģija, ko mūsu iedzīvotāji, kolēģi, uzņēmēji cenšas izmantot, lai vairotu prieku, skaistumu, aktivitātes sev un citiem. Patiess prieks, ka Kandava aizvien vairāk piesaista tūristus, un radījusi interesi, aizvien vairāk cilvēkiem, īpaši darbīgām jaunām ģimenēm, kas izvēlas Kandavu par savu turpmāko mājvietu. Tādēļ turpinām aktīvi strādāt pie dažādiem labiekārtošanas projektiem, lai ar maziem līdzekļiem spētu izveidot aizvien jaunas un interesantas atpūtas vietas, kā arī sakārtotu mūsu kultūras un tūrisma objektus.

Bez problēmām neiztikt, jo valdība uzspiež veikt skolu tīkla optimizāciju, bet gribu nomierināt pagastu ļaudis, ka pagaidām lauku skolas aizslēgtas netiks. Tās tiks pārveidotas tā, lai saņemtu pietiekošu finansējumu. Pārskatām arī citu iestāžu darbību, lai panāktu vēlamo efektu. Ar prieku gatavojamies svētkiem – Lieldienām, novada svētkiem, kuri šogad solās būt īpaši interesanti kopā ar bijušajiem un esošajiem novadniekiem. Līgo svētki, pagastu svētki, vēl un vēl….jo prieks rada prieku, un noslāpē negācijas.

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top