kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgSestdiena 06.06.2020
Ingrīda, Ardis

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Cienījamie novada ļaudis!05.06.2019

Vēlos Jums visiem pateikties par līdzdalību un sirds siltumu ko dāvājāt mums aizvadītajos Kandavas novada svētkos. Mūsu kopīgais labo domu spēks spēja aizdzīt lietus mākoņus, lai varam baudīt svētku koncertus, sporta pasākumus un visu pārējo, ko bijām iecerējuši un sagādājuši, lai svētki būtu visām gaumēm un visām paaudzēm. Tādēļ vēlos atskatīties uz aizvadītajiem svētkiem, lai paustu savas sajūtas un pateiktu visiem lielu PALDIES!

Svētki šogad notika īpašā gaisotnē “Novadnieku zīmē”. Tādēļ kopā aicinājām tos novadniekus, kas atstājuši neaizmirstamas pēdas Kandavas novadā, vai arī smēlušies Kandavas ozolu spēku, nesuši mūsu vārdu Latvijā un pasaulē! Ozola – kas simbolizē Kandavas pilsētu, savukārt spēks un drosme ir jūtama Kandavas novada ģerbonī un katrā no mums.  

Mēs, Kandavas novada ļaudis, esam lepni, sīksti un spītīgi, kā jau kurzemnieki. To pierāda mūsu amatnieki, uzņēmēji, radošie ļaudis. It īpaši tas bija jūtams svētku laikā, kad visi, kas vēlējās – dižojās mūsu vecpilsētas sirdī. Kandavas novada vārds izskan sportā, un arī svētkos redzējām spraigas cīņas ielu basketbolā, boksā, volejbolā, dambretē. Esam augsti novērtēti kultūras dzīvē, ko pierādīja bagātīgais kolektīvu un dalībnieku skaits aizvadītā gada Vislatvijas Dziesmu un deju svētkos. Mums ir daudz talantīgu un darbīgu ļaužu, bet, lai panākumus gūtu mums ir radītas talantu kalves - Deju skola, atjaunotā un pārbūvētā Mākslas un Mūzikas skola, Sporta skola, kur radīti visi apstākļi jaunatnes izaugsmei. Esam sagaidījuši Latvijas simtgadi ar paliekošām dzejas rindām uz mūsu vecpilsētas ēku fasādēm, izveidojuši mūsu novadniekam Kārlim Mīlenbaham veltītu parku ar saules pulksteni grāmatas formātā, un valodu pagrabu muzejā. Mūsu lielākā vērtība ir bērni, kas pirmās zinības nu varēs apgūt tikko renovētajā bērnudārzā “Zīļuks”. Turpināsim ar labiekārtošanas darbiem, projektu īstenošanu un kultūras mantojuma saglabāšanu.

Lai svinētu krāšņus svētkus, daudz bija jāpaveic to rīkošanā. Tādēļ saku lielu un patiesu paldies visiem, kas palīdzējuši, lai izdotos interesanti un krāšņi novada svētki. Prieks un lepnums, ka šogad ar mums kopā svētkus svinēja maestro Raimonds Pauls, mūsu mīļā novadniece, dzejniece un daudzu grāmatu autore Maija Laukmane, Kandavas novada Goda pilsoņi - Ērika Klauberga, Armands Krauliņš, Mamerts Vaivads, Andris Bambis, Pēteris Briedis, Saeimas deputāts Ritvars Jansons, Kandavas novada domes bijušie priekšsēdētāji, domes deputāti un uzņēmēji. Mums ir daudz izcilu novadnieku, diemžēl ne visi varēja būt ar mums savas aizņemtības vai veselības problēmu dēļ. Godinājām arī tos, kas ik dienu velta savu dzīvi Kandavai, Kandavas novadam.

 Mums ir svarīgi ar godu sagaidīt visus ciemiņus, ne tikai mūsu novadniekus no dažādām paaudzēm, bet arī kolēģus no mūsu draugu un kaimiņu pašvaldībām – Tukuma, Talsiem, Engures, Jaunpils, Saldus un mūsu ārvalstu sadarbības pilsētām, kā arī draugus, kas iegūti kopīgi darbojoties Eiropas mazo pašvaldību hartā.

Kopš 2015. gada mums ir spēkā sadarbības līgums ar Gelauzas pašvaldību saulainajā un Dievu dzērienu zemē Moldovā. Mēs dižojamies ar Igaunijas kaimiņiem no Polvas pilsētas pārdomātā infrastruktūras uzlabošanā, un uzņēmējdarbības attīstībā, un ceram, ka izdosies mūsu kopīgi virzītais projekts, kura rezultātā promenādes šķūnis pārtaps par ozolzīļu manufaktūru.

Vienmēr lepni smaidām dzirdot Žagares vārdu, kas atrodas mums tuvāk, kā galvaspilsēta Rīga, un ir kļuvuši par labiem draugiem aktīvi sadarbojoties mazās hartas ietvaros. Esam ieguvuši arī jaunus draugus Lietuvā – Šilales pilsētā, kas jau gadu ir oficiāli mūsu sadarbības partneri. Šoreiz no mūsu draugiem saņēmām muzikālu sveicienu divu dienu garumā, grupas “Padkava” izpildījumā.

 Ar draudzību ir tāpat, kā ar prieku un smiekliem - padalies un būs visiem. Svinot draudzības svētkus kopā ar mūsu novadniekiem, visi kopā kļūstam bagātāki, un tieši to Jums visiem novēlu, vēlreiz sakot paldies novada uzņēmējiem, kas ir mūsu atbalsts un dzinējspēks, paldies visiem kultūras un sporta darbiniekiem, biedrībām, ikvienam, kas iesaistījās svētku rīkošanā un bija kopā ar mums.

 Priecīgus un saulainus nākošos svētkus -  Saulgriežu svētkus, lai mums kopā izdodas!

Inga Priede, Kandavas novada domes priekšsēdētāja

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top