ziemas-foto-majaslapai2.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Ceturtdiena 26.05.2022
Varis, Eduards, Edvards

Kandavas novada vēstnesis

Īstenots projekts “Abavas upes apsaimniekošanas pasākumi Kandavas novadā”, Nr. 1-08/104/202010.12.2021

8_2_p_abavas_upes_apsaimniekosanas_pasakumi_28092021_104731.jpg2020. gada 16. septembrī Kandavas novada dome saņēma Latvijas vides aizsardzības fonda lēmumu par projekta “Abavas upes apsaimniekošanas pasākumi Kandavas novadā”, Nr. 1-08/104/2020 apstiprināšanu. Projekta pieteikums tika iesniegts valsts budžeta apakšprogrammas 21.02.00 “Vides aizsardzības projekti” projektu konkursā vadlīnijas “Dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un aizsardzība” aktivitātē “Sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanas pasākumi Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās”.

Projekta mērķis ir nodrošināt labvēlīgus apstākļus ES nozīmes aizsargājamo biotopu pastāvēšanai un attīstībai. Lai mērķi sasniegtu nepieciešams veikt apsaimniekošanas, kopšanas pasākumus, lai uzturētu saldūdens biotopus labā stāvoklī, ko nav iespējams paveikt bez cilvēku līdzdalības, veicot pļaušanu, upju kopšanu un citus darbus.

Projekta ietvaros veikta ūdensaugu pļaušana un koksnes izvākšana no upes, plānotie apsaimniekošanas darbi ieplānoti pamatojoties uz Abavas senlejas aizsardzības plānu. Pirms plānoto darbu uzsākšanas tika saņemts “Sugu un biotopu aizsardzības jomas eksperta atzinums” par ūdens augu pļaušanas un koku sagāzumu izvākšanas iespējamo ietekmi uz Eiropas Savienības aizsargājamo tekošo saldūdeņu biotopu 3260 Upju straujteces un dabisko upju posmi un retām un īpaši aizsargājamām vaskulāro augu sugām. Projekta ietvaros plānotos Abavas upes apsaimniekošanas darbus veica SIA “AQUASTAR”.

Projekta kopējās izmaksas 13 509,82 EUR, no tām Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansējums 8910,00 EUR.

8_2_p_abavas_upes_apsaimniekosanas_pasak.jpg

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top