ziemas-foto-majaslapai9.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Piektdiena 19.08.2022
Melānija, Imanta

Kandavas novada vēstnesis

Turpinās projekta “Dabisko zālāju atjaunošana dabas parkā “Abavas senleja” Kandavas novadā” īstenošana03.05.2022

2022-1.jpg2021. gada 9. jūlijā  Tukuma novada pašvaldība saņēma LVAF lēmumu par projekta “Dabisko zālāju atjaunošana dabas parkā “Abavas senleja” Kandavas novadā”, apstiprināšanu.        

Projekta mērķis ir dabas parkā “Abavas senleja” esošo bioloģiski vērtīgo zālāju teritoriju – Abavas krasta palieņu pļavas un Čužu purvā esošo bioloģiski vērtīgo pļavu atjaunošana, lai veicinātu dabas parka biotopu daudzveidību un sugu bagātību dabisko atjaunošanos pēc veiktajiem atjaunošanas, apsaimniekošanas darbiem.        

Projekta īstenošanu uzsāka 2021. gada novembrī, kad tika veikta aizaugušo platību pļaušana bez biomasas novākšanas, koku, krūmu nociršana, izzāģēšana un zaru izvešana Kūrorta ielas un Čužu purva palienas pļavās. Laikapstākļu dēļ darbus pārtrauca un atsāka 2022. gada pavasarī, kad tika turpināta koku, zaru izzāģēšana, izvešana t.sk. celmu raušana un frēzēšana 9,85 ha platībā. Ierobežojot Sosnovska latvāņa turpmāko izplatību Kūrorta ielas palienas pļavās, tika iznīcināta Sosnovska latvāņu audze.       

Projekta ietvaros 2022. gada jūlija pirmajā pusē un augusta beigās vai septembra sākumā Kūrorta ielas un Čužu purva palienas pļavās plānota atjaunojoša pļaušana ar biomasas novākšanu – siena savākšanu ruļļos 17,7 ha platībā. Paredzētos darbus plānots veikt līdz 2022.gada 17. septembrim.       

Projektā īstenotās un plānotās aktivitātes veic SIA “Kandavas ceļi” un tās ir saskaņotas ar Dabas aizsardzības pārvaldi.


Informāciju sagatavoja: Attīstības nodaļas projektu vadītāja Linda Tarasova

latvijas-vides-aizsardzibas-fonds.jpg

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top