rudens-foto13.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Sākta sakoptāko īpašumu vērtēšana Kandavā un pagastos21.07.2022

dsc0092.jpgIr uzsākta konkursam “Sakoptākais īpašums Tukuma novadā” pieteikto īpašumu vērtēšana. Kandavas un pagastu apvienības teritorijā saņemti 12 pieteikumi, no tiem lielākā daļa nominācijā “Sakoptākais individuālais īpašums vai viensēta”, bet divi nominācijā “Sakoptākā biznesa vide”.

Jūlija otrajā pusē konkursa žūrija uzsāka īpašumu vērtēšanu, viesojoties Kandavas, Cēres, Matkules un Vānes pagastos, kā arī Kandavas pilsētā. Augustā vērtēšana turpināsies Zemītes pagastā un Valdeķos.


Zantes pagasta “Varavīksnēs” saimnieko Inita un Valērijs Usi, kuru īpašums vienmēr bijis sakopts un piemājas dārzs priecē ar krāšņām puķu dobēm. Saimnieku darba tikums un skaisti iekārtotā piemājas teritorija ir pamanīta un novērtēta jau agrāk. Par to liecina pie mājas fasādes iekārtotā goda siena, kur redzami iepriekšējos gados saņemtie apbalvojumi. Dārzā darbi ir sadalīti- vīrs atbildīgs par zālēs pļaušanu, bet saimniece par ziedu dobēm. Abi audzē gurķus un tomātus. Ik gadu dārzā top kas jauns, tā, piemēram, mazbērniem gatavotā smilšu kaste šogad ir atradusi pielietojumu- tajā tapis kaktusu dārzs. Saimnieks izgatavojis dekoratīvus koka krēslus no bērza apaļkokiem, kas labi kalpo puķu podu izvietošanai.


Pirms četriem gadiem iegādāto īpašumu “Smiltiņi” Vānes pagastā saimnieki Marika un Andris Sprūdes paši savām rokām ir augšāmcēluši no gruvešiem, izveidojot to par skaistu un sakoptu ģimenes atpūtas vietu “Vānes māja”, kurā atpūšas paši un piedāvā to darīt arī citiem. Viesu nams "Vānes māja" ir lieliska vieta, kur aizbēgt no ikdienas rūpēm un raizēm, baudīt dabu un netraucētu atpūtu. Ikviena detaļa Vānes mājā nav nejauša, tās visas ir ar rūpību, roku darbu un patiesu mīlestību pārdomātas. Restaurējot un atjaunojot namu, saimnieks turējis cieņā vēsturiskās liecības, pēc iespējas saglabājot senatnīgo un harmoniski to papildinot ar moderno. Sieva marika atbild par reklāmu un mārketinga aktivitātēm. Viesu nams pieteikts nominācijā “Sakoptākā biznesa vide”.

Mājā iespējams izmitināt līdz 12 cilvēkiem. Pie mājas ir nesen izrakts dīķis, kurā varēs nopeldēties pēc pirts prieku vai baļļas baudīšanas. Mājā ir divas izolētas istabas ar 2 divvietīgajām gultām un divas mansarda vaļējas istabas ar 3 divvietīgajām gultām. Pieejama virtuve un vannas istaba ar vannu. Atļauts palikt ar mājdzīvniekiem.

Vānes pagasta “Plieņos” žūrijas komisija tikās ar mājas saimnieci Aiju Vīnakmenei, kura 2017. gadā konkursā “Diženi Kandavas novadā” tika sumināta nominācijā “Radošākais novadnieks”. Aijas radošā personība izpaužas dažādos mākslas veidos- fotogrāfēšanā, gleznošanā, dzejas rakstīšanā, interjera un eksterjera priekšmetu izgatavošanā. Tiek veidotas dārza dekorācijas un figūras no dažādiem saimniecībā atrodamiem materiāliem, veidoti rotājumi un dāvanas dažādās tehnikās. Aijas darbi ir aplūkojami ne tikai “Plieņu” piemājas dārzā, bet arī pagastā- darbi nereti eksponēti izstādēs, kā arī rotā pagasta teritoriju svētku laikā.

Piemājas teritorija ir plaša- 8,7 hektāri, lielākā daļa zemes tiek iznomāta. Pie mājas atstāta nenopļauta dabīgā pļava, kurā salasīt svaigu tēju, ir dārzeņu un sakņu dobes, augļu un ogu stādījumi un krāšņs ziedu dārzs, kurā atrodams ne viens vien saimnieces rokām darināts dārza dekors. 


 Matkules pagasta “Gruntniekos” žūriju sagaidīja saimnieki Daina un Elmārs Valdmaņi, kuri māju mantojuši no vecākiem. Lielākā daļa no piecu hektāru plašās piemājas zemes izīrēta lauksaimniekiem, sev atstājot vietu dārza lapenei, karūsu dīķim, ziedu dobēm un sakņaugu dārzam, kā arī vistu saimei.


Kandavas pagastā “Kalējos” dzīvo Regīna un Juris Skujiņi un viņu krāšņais dārzs tapis pēdējo desmit gadu laikā ar meitas palīdzību. Konkursa žūriju plašajā  dārzā sagaida Regīnas kundze ar meitu Gunu. Meita ar mazdēlu Andreju savu darba un studiju dzīvi vada Olainē, Rīgā un Jelgavā, bet nedēļas nogales pavada “Kalējos” rušinoties dobēs. Guna Skujiņa stāsta, ka dārzs veidots tā, lai tas dabiski, ar vienkāršu eleganci iekļautos Abavas senlejas pļavu krāšņumā: “Vienmēr ir gribējies, lai dārzā ir liela augu daudzveidība ar dažādiem ziedēšanas laikiem, faktūrām, krāsām, lai ir zāliens, kas visu caurvij, lai ir, kur acīm ieskrieties”. Saimniece saka, ka lai arī dārzā darba netrūkst un katru gadu tas tiek mazliet paplašināts, šī lauku darbu sezona ir bijusi vieglāka par iepriekšējām un beidzot ir jūtams gandarījums par daudzos gados paveiktā kopskatu.

Konkursa norises un rezultātu izvērtēšanas komisijas locekļi, kuri veic Kandavas un pagastu apvienības teritorijā esošo īpašumu vērtēšanu: Inga Priede- Tukuma novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece, Jānis Mazitāns- Kandavas un pagastu apvienības vadītājs, Ilze Dravniece- Kandavas Tūrisma informācijas centra vadītāja, Inese Surgofta- konkursa 2020. gada laureāte no Kandavas, Gunita Bukovska- pārstāve no Cēres pagasta, Elīna Budžena- pārstāve no Matkules pagasta, Aiga Bitmane- pārstāve no Vānes pagasta, Tamāra Bērziņa- pārstāve no Zemītes pagasta, Jānis Kālis- Zantes pagasta pārvaldes vadītājs, Anita Sipoviča- pārstāve no Kandavas pagasta.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijā
back to top