rudens-foto14.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Igaunija - Saku

sakumajaslapai.jpgSadarbība no 2001. gada, Līgums parakstīts 2016. gada 15. janvārī (šeit) 

Valsts svētki: 24. februārī (1918), Neatkarības atjaunošanas diena 20. augusts (1991).

Priekšsēdētājs: Marti Rehemaa (no 2018.gada)

Vēsture: Pēc iedzīvotāju reģistra datiem novads izveidots 1866.gadā, novada tiesības atjaunotas 1992.gada 16.janvārī.

Iedzīvotāji. Saku novadā dzīvo 11 197 cilvēki (dati uz 01.02.2022.), mazpilsētā Saku: 4548

Platība: Saku novada teritorija ir 170 km² liela un atrodas starp Tallinas-Pērnavas-Iklas un Tallinas-Raplas-Tīri autoceļiem.


Saku novads (igauņu: Saku vald) atrodas Harju apriņķī, Igaunijas ziemeļrietumos. Saku novada administratīvais centrs ir mazpilsēta Saku. Tā atrodas 10 km uz dienvidiem no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas.

Vēnas upe šķērso mazpilsētu Saku, uz pašvaldības dienvidu robežas tek Keilas upe. Pašvaldībā ir 2 mazpilsētas un 20 ciemi, centrs ir mazpilsēta Saku. Saku novada devīze ir "Pa zaļo logu". Skatoties pa zaļo logu, redzam skaistu dabas un dzīves vidi - aizsargājamus mežus un dabas vērtības, labiekārtotas apdzīvotas vietas, praktisku ceļu tīklu, labi funkcionējošu mājsaimniecību un videi draudzīgu uzņēmējdarbību. Ieskatoties zaļajā logā, redzam Saku novada iedzīvotājus, kuri ir apmierināti un ciena savu dzimteni un piekopj veselīgu dzīvesveidu. Labvēlīgā atrašanās vieta un patīkama dzīves vide ir padarījusi pašvaldību par labvēlīgu vietu dzīvošanai.

Viens no Saku lielākajiem apskates objektiem ir valstī vecākā nepārtraukti strādājošā alus darītava, kas datēta ar 1820. gadu. Apkārtnē atrodas arī dažas jaukas muižas.

www.sakuvald.ee

igaunija.jpgKandava atjauno sadarbības līgumu ar Igauniju

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijā
back to top