rudens-foto12.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kandavas Vecā pamatskolas ēka

Zīļu iela 2, Kandava, Tukuma novads, Latvija
57.033588 22.775673

Vecā pamatskolas ēka atrodas Riebiķu pakalnes ziemeļu galā, ko dēvē par Skolas kalnu. Tā celta pēc arhitekta Fridriha Skujiņa projekta no 1929. līdz 1936. gadam. Skola nosaukta valodnieka Kārļa Mīlenbaha vārdā, jo Kandavā viņš uzsācis skolas gaitas.

No 1936.-1945.gadam ēkā atradās Kandavas K.Mīlenbaha pamatskola. Kandavas vidusskola šajā ēkā atradās līdz 1978. gadam, kad pabeidza celt jauno vidusskolu Skolas ielā 10.

Skolas ēka kā arhitektūras piemineklis iekļauta Eiropas kultūras mantojuma 100 aizsargājamo objektu sarakstā.

Pašlaik ēkā darbojas Pieaugušo tālākizglītības centrs, multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs „Nagla”, Tukuma novada pašvaldības policijas Kandavas iecirknis un darba apģērbu ražošanas uzņēmums „Sakta”.

No Skolas kalna paveras skaists skats uz Abavas senleju.

Skolas kalnā novietots novada uzņēmēja Jurģa Ābeles gatavotais ozolkoka soliņš (2020), uz kura var ne tikai ērti apsēsties un vērot ainavu, bet tā ir arī vieta, kur iemūžināt nozīmīgus dzīves mirkļus. Soliņa atzveltne veidota Latvijas kontūras formā. Vislabākais laiks sēdēšanai uz jaunā soliņa ir saulei lecot.

Izglītībai Kandavā ir sena vēsture, jo vēstures avotos skolotājs minēts jau 1511.gadā un draudzes skola pastāvējusi jau 16.gadsimtā. Kandavas pagasta skola dibināta ap 1850.gadu. Kandavas apvienotā sešgadīgā pamatskola dibināta 1920.gadā, kad pilsēta un pagasts nolēma apvienot savas skolas, tomēr mācības turpināja notikt abu skolu telpās Sabiles ielā 8 un Lielā ielā 9.

2021.gads. Foto: Jānis Kamerāds 2015. gads. Foto: Ilze Dravniece.

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Kandavas Vecā pamatskolas ēka
facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijā
back to top