faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Skolēni piedalās radošajā konkursā un zīmē skolas dienasgrāmatas vāka dizainu18.02.2019

Nodibinājums “Zinātnes un inovāciju parks” jau ceturto gadu īsteno projektu “Dienasgrāmata”, kura ietvaros Latvijas skolām tiek izstrādātas individuāla satura un dizaina skolēnu dienasgrāmatas.

No Kandavas novada izglītības iestādēm savu dalību projektā ir apstiprinājusi Cēres pamatskola, Kandavas internātvidusskola, Kandavas novada Zantes pamatskola un Vānes pamatskola. Projekta ietvaros no skolas tiek lūgts īstenot dienasgrāmatas vāka dizaina izstrādes konkursu, iesaistot tajā skolas skolēnus. Projekta konkursa labākais dienasgrāmatas vāka dizains tiks izmatots 2019./2020.mācību gada skolēnu dienasgrāmatu izgatavošanā.

printēt Lasīt visu ziņu

Par paveikto 2018.gadā Kandavas novada pagastos07.01.2019

2018. gads bija - “būs vai nebūs” gads

Aizvadītais gads Cēres pagastam bija labiekārtošanas, remontu, gaidīšanas “būs vai nebūs” gads. Tika īstenoti vairāki projekti. Izveidots stāvlaukums pie Cēres pagasta administratīvās ēkas, šo projektu īstenoja SIA “Kandavas ceļi”. Biedrība “Cēres spēks” Kandavas novada Iespēju fonda projekta “Dari pats” ietvaros izgatavoja puķu kastes, kas pavasarī tiks izvietotas stāvlaukuma malās. Tika veikta arī grants ceļu Nr.2 un Nr.20 pārbūve, arī šo projektu īstenoja SIA “Kandavas ceļi”. Vēl arvien turpinās darbi pie administratīvās ēkas jumta nomaiņas un bēniņu siltināšanas. Priecīgā ziņa, ka šajā gadā tika uzsākti Cēres pagasta un visa novada iedzīvotāju ilgi gaidītie valsts autoceļu:  Līgas- Zentene- Rideļi, Cēres apvedceļa, Cēre- Pilsarāji-Gobas pārbūves darbi, kas turpināsies arī šogad ar šķembu seguma virskārtas, asfaltbetona seguma ieklāšanas un citiem atbilstoši projektam paredzētajiem darbiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Vārds uzņēmējiem- Ciemos pie “Kalnēnu” saimniekiem Vānes pusē14.11.2018

Vānes pagasta “Kalnēnu” mājās viesojāmies ne pirmo reizi. Pirms pieciem gadiem ar saimnieku Aivaru Žiedas runājām par viņa toreizējo rūpalu- kūpinājumu un desu ražošanu.

Bija interesanti vērot, kā mainījusies dzīve šajā lauku sētā, kas tagad atrodas asfaltēta ceļa malā, putekļi vairs nav jārij un kultūras, kas aug laukos nav noputējušas baltas. Mājai uzlikts jauns jumts, par kuru iepriekšējā intervijā, saimnieks nosmēja, ka nav varējis sakrāt līdzekļus tā nomaiņai strādājot desmit gadu garumā. Tīrumi iežogoti, uzceltas siltumnīcas un saule spoguļojas divos dīķos. Saimnieks atradis arī saimnieci, čaklo Lindu, savu dzīves līdzgaitnieci un palīgu visos darbos un gaitās. Tagad īpašumā ir ne tikai kūpinātava, bet arī plašs pagrabs, kurā glīti sarindojušās daudz un dažādas burciņas ar Lindas darinātajiem saldajiem un sāļajiem gardumiem. Mūsu saruna sākās tieši par šiem darinājumiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Viesos pie projektu konkursa “Dari pats” īstenotājiem06.11.2018

31.oktobrī Kandavas novada iespēju fonda valdes locekles Signe Ezeriņa un Ērodeja Kirillova devās viesos pie projektu konkursa “ Dari pats” īstenotājiem, lai apskatītu paveikto dabā.

Viesošanos sākām ar Zemīti, kur tikāmies ar darba grupas vadītāju Raiti Priedi. Apskatījām centrā atjaunotos informācijas stendus, “ pusceļa soliņus” un soliņus Pavārkalna kapsētā kapusvētku norises vietā. Sarunā par paveikto Raitis priecājās par darba grupas atbalstu un izteica cerību, ka nākotnē varētu kopīgiem spēkiem īstenot vēl kādu labu darbu sakārtotākai videi Zemītes pagastā.

Pie nodibinājuma “ Zantes ģimenes atbalsta centrs” mūs laipni sagaidīja darba grupas pārstāve, kas iepazīstināja ar labiekārtoto bērnu uzraudzības grupas rotaļu laukumu. Laukuma košās krāsas priecē un rada jauku vidi mazajiem uzraudzības grupas audzēkņiem āra nodarbībās.

 Zantes centrā pie skolas stāvlaukuma ar paveikto iepazīstināja domubiedru grupas “ Zaļie īkšķīši” vadītāja Kristīne Elksnīte. Apstādījumi pie piemiņas akmens un Zantes parka aktīvās atpūtas zonas veidos skaistu ietvaru un priecēs ar savām krāsām Zantes parka apmeklētājus visos gadalaikos. Iesāktais darbs ir devis iedvesmu turpināt sakārtot parka vidi un lielo apstādījumu dobi, lai veidotos vienots dekoratīvo augu ansamblis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Svecīšu vakari novada kapsētās Mūžības svētdienā, 25.novembrī02.11.2018

Zemītes, Matkules, Zantes, Cēres un Vānes pagasta pārvaldes informē, ka mirušo piemiņas diena- svecīšu vakars notiks š.g. 25.novembrī, Mūžības svētdienā. Šajā dienā aicinām piederīgos iededzināt svecītes arī Kandavas pilsētas kapsētās.

printēt

Dabas takas pārbūve par gājēju celiņu atpūtas parkā ”Spāres” Vānes pagastā31.10.2018

Vānes pagasta iedzīvotāju interešu kopa "Atpūties ar prieku" īstenojusi projektu "Dabas takas pārbūve-rekonstrukcija par gājēju celiņu atpūtas parkā "Spāres" Vānes pagastā".

Atpūtas parkā “Spāres”, kas tika izveidots LAD projekta ietvaros pirms 8 gadiem, koka pastaigu laipas un dabas sajūtu taka bija gan fiziski, gan morāli nolietojušās. Laipām dēļi no pārliekā upes pakrastes mitruma jau bija satrunējuši un salauzti. Sajūtu takai bija nepieciešams atjaunot dabas materiālus, papildināt tos. Un praktiski dzīvē šo taku neizmantoja. Vānes pagasta apkaimes darbnīcā 2018.gada 14.aprīlī šī ideja tika pārrunāta, ka mums pagasta iedzīvotājiem, bērniem un atbraucējiem to patiešām vajag, un ideja tika apstiprināta. Ar saviem spēkiem iekopām, sakārtojām šo dabas stūrīti, bet vecās laipas vietā tagad ir ziedu dobe, sajūtu taku ar "Kandavas novada Iespēju fonda" līdzfinansējumu izveidojām par līkumotu gājēju celiņu, kas ir acīm tīkams un  kalpos mums visiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Vānes pagasta pārvalde aicina iedzīvotājus uz konsultatīvās padomes sēdi10.10.2018

Vānes pagasta pārvalde aicina iedzīvotājus uz konsultatīvās padomes sēdi š.g. 18.oktobrī plkst. 17:00 Vānes kultūras nama kamīnzālē, lai izskatītu ieteikumus kandidātu izvirzīšanai Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā, kā arī ierosinājumus 2019.gada budžetam un citus pagasta iedzīvotājiem svarīgus jautājumus. 

Esat laipni aicināti piedalīties ar savām idejām!

printēt
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top