faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

ZANTES PAGASTS

Zantes pagasts ir viena no Kandavas novada administratīvajām teritorijām tā dienvidos. Robežojas ar Vānes un Zemītes pagastiem, Jaunpils novada Viesatu pagastu un Brocēnu novada Gaiķu un Remtes pagastiem. Kopējā platība: 96.1 km2 

Iedzīvotāju skaits: 538 (*PMLP dati uz 01.01.2019)

Zantes pagasts aizņem 96.1 km2 un ir bagāts ar mežiem. Smiltiņkalns (Ķīķerkalns) ir augstākā pagasta virsotne (155,3 m virs jūras līmeņa). Lielākās upes pagastā ir Amula un Vēdzele, bet ūdenstilpes - Kazukalnu, Kuļķu, Mednieku dīķi.

Interesanti apskates objekti ir Lindes akmens (44. lielākais Latvijā), Dziru dzirnavu apkārtne, Venteru pilskalns, Zantes vējdzirnavas (Zilās jumpravas dzirnavas),  Zantes muiža (Zantes pamatskola), Kurzemes cietokšņa muzejs, Piemiņas vieta Zantes pagasta deportētajiem iedzīvotājiem.

Kultūra: Ik gadu maijā tiek svinēti Zantes pagasta un sporta svētki un atzīmēti valsts un tradicionālie svētki.

Pašdarbības kolektīvi: Zantes amatierteātris, jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvi, jauktais koris, folkloras kopa “Vācelīte”. 

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top